na dotykovom skus na to tuknut, na tlacidlovom skus tlacidlo Back (vpravo dole)

nemam odskusane, nedeje sa mi to - malokedy jazdim so zapnutou navigaciou
10.07.2024 - 23:45:55
00
Nie je to tak strasne pre mna. S garminom sa treba zzit.
Ako pise Marli, tukni na X. Ale je to take Garmin riesenie, ze pocas vymotavania na krizovatke sa na to musis sustredit.

Mne skor vadi, ze to pri hlaseniach ma stale 50m zoom, co je obcas v zlozitom mieste plnom ciar – pozdravujem Zvolen – dost neprehladne. Da sa to zrusit, vypnutim auto zoomovania, ale potom navigacia blbne, ak ju priblizim, ako chcem, ze sa vidim vedla cesty, alebo ze je oneskorena
11.07.2024 - 00:42:51
01
Mal som s FR255 spárovaný HRM hruďákom kvôli behu a od včera ho nevedia hodinky nájsť. Skúšal som ho odinštalovať a znovu vyhľadať a nič.
Pritom G530 sa k hruďáku pripojí hneď takže chyba bude v hodinkách.
Čo by sa dalo ešte skúsiť?
14.07.2024 - 19:53:49
00
Lutujem, ze som Garmina nekupil uz davno. Ked si teraz predstavim moje predosle roky cestovania na biku, tak to bolo v style, ze pri kazdej krizovatke vytiahnut mobil – v lese detto.
Teraz to pekne odmaka moj navigator a ja sa uz le kocham a nechavam sa unasat.
Zacinam mubdokonca verit. Uz som asi pochopil, ze nehlasi odbocky, ktore idubrelativne rovno s cestou, kde prave som. Obcas to sice nevyjde, ale zas vzdy phlasi, ze som mimo. Takze mapu uz takmer ani nekukam – len v meste – a ked nepipne, idem rovno.

Uzasny pomocnik pri biketouringu.
14.07.2024 - 22:34:15
03
rovnake pocity som mal pred par rokmi po kupe 530. a to ani navigaciu nepouzivam, len fialovu ciaru (trasu) v mape.
14.07.2024 - 22:42:27
00
juju_pepe napísal:
Lutujem, ze som Garmina nekupil uz davno. Ked si teraz predstavim moje predosle roky cestovania na biku, tak to bolo v style, ze pri kazdej krizovatke vytiahnut mobil – v lese detto.
Teraz to pekne odmaka moj navigator a ja sa uz le kocham a nechavam sa unasat.
Zacinam mubdokonca verit. Uz som asi pochopil, ze nehlasi odbocky, ktore idubrelativne rovno s cestou, kde prave som. Obcas to sice nevyjde, ale zas vzdy phlasi, ze som mimo. Takze mapu uz takmer ani nekukam – len v meste – a ked nepipne, idem rovno.

Uzasny pomocnik pri biketouringu.


Prave zvazujem prvy pocitac/navigaciu. To s tym mobilom je o mne :). Si ma nakopol riadne.
14.07.2024 - 23:24:08
00
LMS napísal:
Mal som s FR255 spárovaný HRM hruďákom kvôli behu a od včera ho nevedia hodinky nájsť. Skúšal som ho odinštalovať a znovu vyhľadať a nič.
Pritom G530 sa k hruďáku pripojí hneď takže chyba bude v hodinkách.
Čo by sa dalo ešte skúsiť?


Toto by aj mna zaujimalo, hodinky odpojili pas tak sa musim riadit len tepmi z hodiniek. Stalo sa to este niekomu?
15.07.2024 - 10:04:01
00
Btw s Explore 2 som siel pred par dnami v prietrzi a ziadny problem s ovladanim dotykom za mokra. Tieto nove masinky to uz maju poriesene, ale tusim starsie nejak v dazdi blbli.
15.07.2024 - 10:39:38
00
Väčšina hruďákov sa vie pripojiť cez ANT+ a BLE... nefunguje žiadne? Cez ANT+ môže byť pripojených neobmedzené množstvo snímačov, cez BLE mám dojem, že len 3. Ešte taký detail - Garmin HRM-Pro a Pro Plus sa párujú s Garmin Connect v mobile ako ďalšie zariadenie. Ak na nič neprídeš - reštart hruďáku vybratím batérie.
15.07.2024 - 10:43:23
00
juju_pepe napísal:
Lutujem, ze som Garmina nekupil uz davno. Ked si teraz predstavim moje predosle roky cestovania na biku, tak to bolo v style, ze pri kazdej krizovatke vytiahnut mobil – v lese detto.
Teraz to pekne odmaka moj navigator a ja sa uz le kocham a nechavam sa unasat.
Zacinam mubdokonca verit. Uz som asi pochopil, ze nehlasi odbocky, ktore idubrelativne rovno s cestou, kde prave som. Obcas to sice nevyjde, ale zas vzdy phlasi, ze som mimo. Takze mapu uz takmer ani nekukam – len v meste – a ked nepipne, idem rovno.

Uzasny pomocnik pri biketouringu.


brat si stiahol do explore gpx trasu, ale počas jazdy ho to stále upozorňuje aby odbočil niekde na cyklotrasu aj keď v gpx súbore je jasne daná trasa po ceste. dá sa toto vypnúť? nemám to zariadenie pri sebe že by som to prelúskal..
15.07.2024 - 10:44:47
00
Netusim, co tam ma nastavene – nemam Explore –,ale toto sa diat vidim prvykrat. Urcite by to nemalo robit.
15.07.2024 - 12:20:35
00
jaj, lebo si pisal ze "Btw s Explore 2 som siel pred par dnami v prietrzi" :D

e/ no nic , ked s nim budem, skusim pozriet nastavenia, lebo zevraj je to dost otrava.
15.07.2024 - 12:35:09
00
Ahoj. Prosím skúsenejších o radu. Mám Edge prvý krát. Konkrétne Explore 2. Chcem sa vyhýbať cestám, ale zase nechcem ani jazdiť po úzkych single trail cestičkách a ťažkých terénoch. V meste chodníky, cyklochodníky alebo ulice bez premávky. Skúšam rôzne prepínať "režimy smerovania", ale zdá sa mi, že moc nevidím rozdiel medzi druhou, treťou a štvrtou možnosťou. Stále to naviguje "po pekloch ďábloch" 😄 Jasné, vyklikať si trasu v pc môžem, ale teraz mám na mysli také navigovanie narýchlo, keď len v Garmine zadám adresu, nech ma to naviguje nejak rozumne. (Som len taká obyčajná cykloturistka ✌️😄)

Prílohy:

20240715_133903.jpg
20240715_133903.jpg 233.34 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2024 - 13:53:43
00
lear1 napísal:
jaj, lebo si pisal ze "Btw s Explore 2 som siel pred par dnami v prietrzi" :D

e/ no nic , ked s nim budem, skusim pozriet nastavenia, lebo zevraj je to dost otrava.

Mam dvojku, tam je novsi system. Netusim co ma bratka nastavene za divocinu, lebo aj keby som chcl, tak to tak ako pises neviem nastavit :) Jedine ma napada, ze sa odchyli od trasy a prepocita mu to same
15.07.2024 - 14:56:48
00
ved dvojku som tiez myslel a hovori, ze ide presne po stiahnutej trase ale ked je k dispozicii nejaka cyklo, tak ho to navadza tam. nevadi, kaslat nato. skusim sa s tym pohrat:)
15.07.2024 - 15:09:41
00
keyboard_arrow_up