Asi len odstahovat :)
12.07.2024 - 14:38:41
00
Najsmutnejsie na celom kvapkani je, ze a pritom by stacilo keby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo.
12.07.2024 - 14:42:14
00
Najsmutnejsie na celom tom je, ze keby stacilo aby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo, tak by ho davno pouzil a z takejto konkurencnej vyhody by tazil a zarabal miliardy.
Ale asi to nie je take jednoduche ako si predstavuju samozvani experti na vsetko nemyslis?


Naposledy upravil Minikin dňa 12.07.2024 - 15:03:58, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2024 - 15:01:16
05
Velka vacsina majitelov v nasom dome mame kondenz z klimy vyvedeny do rimsy na dazdovu vodu, pekne hadicku prekrytu plastovym tenkym zlabom popod parapetu.
Sa cudujem, kto ma za potrebu pustat vecer pocas spanku klimu naplno. Ved aj vnutorna jednotka musi byt tym padom hlucna kvoli vysokym otackam ventilatora.
Ak mam podvecer pustenu klimu tak len na minimalne otacky, resp. v silent mode a to vonku urcite nie je cez otvorenu vyklapacku. Lepsie klimy maju silent mody naozaj tiche.
Ak susedovi drnci klima, nema dobre alebo vobec osadene silentbloky medzi klimou a konzolami.
Mame Mitsu.
12.07.2024 - 15:02:33
00
Minikin napísal:
Najsmutnejsie na celom tom je, ze keby stacilo aby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo, tak by ho davno pouzil a z takejto konkurencnej vyhody by tazil a zarabal miliardy.
Ale asi to nie je take jednoduche ako si predstavuju samozvani experti na vsetko nemyslis?


Kondenzacia znamena ze je niekde komponent s chladivom vystaveny okolitemu prostrediu, resp bez dostatocnej izolacie a teda mas podmienky s rosnym bodom. Tak ako ti mozu aj vlhnut vyvody/privody z klimy ak si ich nezaizolujes.
A kedze jediny komponent ktory by v principe mal byt vo vonkajsej jednotke byt vystaveny okoliu, je radiator, ktory ma ale pri klime vyssiu teplotu ako okolie, tak kondenzacia na nom nenastava. Takze ano, je to len o technickom rieseni. Ked vidim ako su nezaizolovane trubky v tele nasho tepelneho cerpadla za 10k eur, tak sa vobec necudujem ze musim mat vyvod na kondenzat niekde ked ho chcem pouzit aj na chladenie :)


Miliardy by vobec nemusel zarabat, pretoze ako vidis, ludom je to sumafuk.

...
12.07.2024 - 17:10:03
00
Pripadne este otravnejsie - kondenzat, kt sa vytvara vo vnutornej jednotke je na hulvata vyvedeny vonka....
12.07.2024 - 17:27:43
00
U nas sa zatepliť cinziak,keď sa to išlo robit,tak sa všetci dohodli ze si daju jednotky na jedno miesto a hadice sa zakryje izoláciou. No na druhy rok jedna rodina si dala von pod okno jednotku a hadice potiahli po bleskozvod a naň uchytil,potiahli hore a potom dovnutra..mna z toho skoro piclo, správca sa akoze pytal nejakeho odborníka ci je to v poriadku,mne kamoši vraveli ze to nemôže byt,lebo si stiahnu dovnutra impulz z blesku alebo ako to nazvať a následne odpáliť elektrinu,ale tomu sa ja nerozumiem. Už im aj izolacia degradovala,trčí to tam,vyzera to strašne. Všade sa najde nejaky umelec..
12.07.2024 - 17:37:02
00
stanos4 napísal:
....
A kedze jediny komponent ktory by v principe mal byt vo vonkajsej jednotke

...

a co ak kondenz vznika vo vnutornej jednotke ;)
12.07.2024 - 17:46:18
00
Tak moj prispevok o 2 nad tebou - este viac otravne, ze na hulvata to potiahnu do vonkajsej jednotky a vylievaju na ulicu.

Ale ano, uznavam, "samozvany expert" ma nachytal na hruskach, ze toto ma ani nenapadlo ze sa tak "moze" robit...
12.07.2024 - 17:48:19
00
Ma niekto skusenosti alebo znalosti s klimami Sinclair pripadne Daikin
Mam nejaku ponuku a Sinclaire stoji polovicu tej Daikin ale nikdy som o tej znacke nepocul na rozdiel od Daikin ale tak ja o klimach vela zas neviem.

https://www.sinclair-solutions.com/sk/produkty/nastenne-klimatizacie/sky-seria/12845-sim-som-12bs-wf-lh.html

https://teplozima.sk/produkt/daikin-comfora-ftxp35lrxp35l/
12.07.2024 - 19:41:45
00
stanos4 napísal:
Najsmutnejsie na celom kvapkani je, ze a pritom by stacilo keby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo.


Tu som zaváhal, či mi tu nechýba [/sarcasm] tag.

Keby výrobca použil izoláciu na výmenníku, tak by sa tam nekondenzovala voda, to je pravda. Ale zároveň by klíma prestala chladiť. :?:
12.07.2024 - 19:45:25
01
"pri" treba chapat ako na privode/vyvode a vsetkom okolo cez co ide chladiaca kvapalina, nie na radiator samotny pravdaze (ten co je vonka ani problem nema, ako vravim, ten je teplejsi ako okolie pri chladeni).
Ano, na tom co je vo vnutri, tam to kondenzovat bude ked chladis priamo vzduch (i.e. ked nemas chladenie vodou) vo vnutri, velkym teplotnym rozdielom, a teda bud vyvod kondenzu, alebo nejaky vyparnik. Smutne je, ked kondenz sa vyvedie takto "na hulvata" do/k vonkajsej jednotke a z nej sa to necha kvapkat kade-tade. (lebo sak rurky sa tahaju uz tak ci tak, tak potiahnem jednu extra na kondenz von, miesto do kanala/drenaze)
12.07.2024 - 19:58:33
00
scarinko napísal:
Ma niekto skusenosti alebo znalosti s klimami Sinclair pripadne Daikin
Mam nejaku ponuku a Sinclaire stoji polovicu tej Daikin ale nikdy som o tej znacke nepocul na rozdiel od Daikin ale tak ja o klimach vela zas neviem.

https://www.sinclair-solutions.com/sk/produkty/nastenne-klimatizacie/sky-seria/12845-sim-som-12bs-wf-lh.html

https://teplozima.sk/produkt/daikin-comfora-ftxp35lrxp35l/

Neviem ako nové, ale máme Sinclair v byte, už tu bola a má 12 rokov. Až eraz začala niekde púšťať chladivo tak na jeseň pôjde na servis.
12.07.2024 - 20:06:39
01
pamatam si ako som v byte vyvalil liter za toshiba klimu ked som mal ponuku za 600 za nejaku noname, do vnutornej jednotky si dal cerpadlo a v byte mal listu aby som sa dostal do vlastnej stupacky a nemusel kvapkach na chodnik. po roku prisla skvela firma naproti ktora si namontovala najlacnejsie drnciace shity ktore vrieskali ako skutre a kvapkali na chodnik. skoda ze na to nie je zakon a stale sa predavaju a zle montuju velmi hlucne jednotky. toshiba/mistu niektore daikiny nie je pocut takze technicky sa to da
12.07.2024 - 20:55:31
11
scarinko Sinclair je prebalena Čína, ale už sú na trhu dlho, viac ako 25r, takže asi nemajú problém s kvalitou ... dávno v čase keď som o nich zavadil sa snažili konkurovať cenou a vyzerá že to robia stále rovnako ...
12.07.2024 - 21:04:36
01
keyboard_arrow_up