Rozmýšľam o zvlhčovanej plachte pred balkónom.
Zavesiť pred balkón plachtu, zašiť do nej v hornej polovici dierkované infúzne hadičky, čerpadielko napájané solárnym panelom z nejakej smiešnej osviežovacej fontánky.

Odparovaním vody by mala prudšie klesnúť teplota v priestore za plachtou.




Gusto0 napísal:
kondez pekne krasne do kyblika a nech si ho leje do hajzla potom.



Môže ho aj predávať ako destilovanú vodu.
12.07.2024 - 08:48:16
00
Pikošky z dlhodobého používania:

Na dome máme 3 jednotky, tá najväčšia po rokoch zdochla. Prišla pôvodná montážna firma, povedali, že odišiel motor ventilátora a ten sa už ako náhradný diel nedodáva. Tak som ich len požiadal, aby ho vymontovali. Zhodou okolností máme v dedine na našej ulici firmu, čo prevíja motory, tak som to tam odniesol. Vraj nič nesľubuje, ale po dvoch dňoch mi volá, že si môžem po motor prísť. Cena: 50€ (teda 30x menej, ako by ma stála nová klíma).

Asi 3 roky neskôr odišla jedna z dvoch menších jednotiek, opäť som zavolal montážnu firmu, rozobrali, chlapík hovorí, že odišla doska, ukázal mi, že pravdepodobne to bude "tento kondík", tak som sa pýtal, či to vymenia. Ee, vraj to už nie je dostupný náhradný diel, rozumej – tá doska, o výmene súčiastok na nej ani neuvažuj. Tak som sa opýtal zaťa, ten to vymontoval, okrem kondíka tam bol poškodený ešte jeden diel, preletoval, namontoval, klíma ide. Cena dielov cca. 4€.
12.07.2024 - 10:31:38
015
Mas sikovnych ludi vo svojom okoli.
Mozno by stalo za zmienku aj aku klimu to mas. :-)
12.07.2024 - 10:35:29
00
Je to Midea, fachčí od roku 2007 (!). To mi nikto z chladiarov nechce veriť.
12.07.2024 - 10:38:04
04
Inak zať ju super šikovný, lebo rozchodil mi MacBookPro, ktorý zdochol, keď mi šteňa skratovalo hryzením napájací kábel, v servise by to riešili výmenou hlavnej dosky za 900€, on pátral, kde je chyba, objednal dva diely za 20€, notebook fachčí. Potom mi odišlo Torqeedo, našiel na doske chybu, preletoval zo tri súčiastky, a čuduj sa svete, motor ide, tiež mi ušetril zo 1000€, on je v tomto neuveriteľne zdatný, bežne opravuje elektroniku na autách, to je skôr jeho profesia.
12.07.2024 - 10:43:13
03
Ok tak si sa pochvalil ze mas okolo seba ludi co vedia opravovat veci a nie len menit diely ako vacsina dnesnych "technikov"
Otazka je co my ostatni co nemame zaťov alebo nebyvame na dedine 🙂
12.07.2024 - 10:59:03
00
Daj sa na kurz elektrotechnika alebo plat za nove :-D
12.07.2024 - 11:00:32
02
Alebo vypatram paliho zata a skamaradim sa s nim 😄
12.07.2024 - 11:01:25
03
Gusto0 napísal:
takze kto chce pekne cez povolenie a na balkon loggiu a kondez pekne krasne do kyblika a nech si ho leje do hajzla potom.


Civilizovani ludia to riesia odvodom do odtoku. Ale ano, kto chce usetrit, aj lavor je lepsi ako to nechat kvapkat susedom na parapety. Argument typu "ale ja tam mam skoro metrovu hadicu, to bude kvapkat dole na travu" neobstoji, vietor sa o to postara.

Ale odvod vody je len jedna stranka, druha, asi neriesitelna inak ako dat si to do zavretej zasklenej logie, je hluk. Dnes som sa zase nevyspal, pretoze niektory sused si v noci pustil klimu na plno. Hluk z toho je jak v nejakej serverovni, v noci pri uplnom tichu je to neskutocne pocut, ja som na hluk pri zaspavani velmi citlivy. Zavriet okno si nemozem, lebo ja klimu nemam. Zatky do usi nula bodov, je to pocut aj s nimi. Proste smola...

Samozrejme, mame aj kvapkacov, kedze ale az do piatej rana bolo skoro bezvetrie, tak dovtedy bolo ticho. Potom zacalo samozrejme typicke mucenie kvapkajucou vodou na parapety, nevadi ze to je aj susedov parapet, pocut to v tom tichu paradne. Panko/icka sa vyspi dobre, ma kvoli klime ma totiz okna zavrete, co je komu po druhych...

Trebalo by tie klimy nejako zakonne upravit, ako a co sa smie kam montovat, firmy, co to nedodrzia, tak mastne pokuty. No a ten hluk, to fakt neviem ako riesit... Niekto mozno neni na ten hluk v noci tak citlivy, niekomu to ale spravi zo zivota peklo, ktore je neporovnatelne s tym peklom z "horucav". Uvodzovky, lebo v tieni 35 neni nic, co by normalny zdravy clovek nevedel zvladnut. Na Slovensku nemavame 40+ ako niekde v Spain alebo 50+ ako v USA.
12.07.2024 - 12:02:45
10
Ja mam Daikin v logii a jednotka je tichucka. Ale ono ke to aj preto, ze je naschval predimenzovana - splitova na 2 klimy a vacsinou pouzivam jednu.
A odtok mam do kybla v policke na balkone. Nemam to srdce pustat to von susedom a do odpadu by som tu vodu bez cerpadla nedostal.
12.07.2024 - 12:10:24
00
Tak co je pre jedneho tichucke, je pre druheho letisko. A v noci je vsetko ovela lepsie pocut. Ale mozno to mas fakt tiche a mozno to len v noci nepustas na plno - netusim. V kazdom pripade nie kazdy je tak civilizovany. Na tych ostatnych by bolo treba zakon, co je na SVK utopia, keby sa aj nejaky schvalil, tak dodrziavanie a vymahanie obcianskeho zakonnika ma tu skoro kazdy na haku. Je to boj s veternymi mlynmi.
12.07.2024 - 12:19:59
00
Ja nepocujem ziadnu klimu aj ked ich mam o poschodie vyssie a nizsie na oknach a mam otvorene okno v noci. Za to pocujem vsetky auta a motorky co jazdia po ceste 50m od baraku, kazdeho psa a debaty ozratych pubertiakov atd.
12.07.2024 - 13:51:26
00
A vadi ti hluk ventilatora alebo vibracie z jednotky ? So susedom by sa dalo dohodnúť nech nainštaluje lepšie antivibračné podložky, rohože, môžete ísť aj 50/50 prípadne aj celé to zacvakať ty sám ak sa naozaj nevieš kvôli tomu vyspať tak to za tú stovku-dve stojí.
12.07.2024 - 14:13:15
00
No pozrite d3bila…





nechapem co za D3bila necha kvapkat klimu na chodnik?!

U nas to tak jeden ma kvapka to bezne na deti v kociaroch.

Totalna arogancia.


scarinko napísal:
Na balkonoch nie su parapety ? len ja mam striesku ?

Prílohy:

IMG_6057.jpeg
IMG_6057.jpeg 394.69 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Tecka dňa 19.07.2024 - 17:34:29, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2024 - 14:15:02
02
haruspex napísal:
A vadi ti hluk ventilatora alebo vibracie z jednotky ? So susedom by sa dalo dohodnúť nech nainštaluje lepšie antivibračné podložky, rohože, môžete ísť aj 50/50 prípadne aj celé to zacvakať ty sám ak sa naozaj nevieš kvôli tomu vyspať tak to za tú stovku-dve stojí.

Vadi mi hluk ventilatora....aj to ked to ma niekto pustene naozaj ze velmi. A neviem identifikovat, ktory to presne je, mam ich okolo okien niekolko. Mozno je problem aj u viacerych. A zial aj z vedlajsieho panelaka, ktory ma ale spolocnu stenu s nasim. Akurat sa mi zda ze asi odniekial zprava...

A nemyslim, ze s hlukom od ventilatora sa da nieco realne robit...asi len tolko aby si to ludia na noc nezapinali naplno.
12.07.2024 - 14:37:18
01
keyboard_arrow_up