To sú tie Luckine veru :) To už sa nedalo odolať a modrý bicykel sa tiež našiel, tak som to tam fukol. Saint a XTR je oproti tomuto ako hračkárska brzda. Nemám s nimi problém a jazdím ich. Na tomto bicykli som mal práve Saint, ale sú to také divné plasťáky, zahryznutie majú krásne, ale pri krátkej trati a veľkom prevýšení im akosi dochádza dych - teda im nie, ale skôr mne únava v rukách, lebo treba na ne ísť vyslovene silovo čo pri Trickstuff nie je zvykom, ale myslím, že aj tieto Lewisy pri zvýšenej teplote nebudú brzdiť tak dobre. Ale celkovo ten dojem môže byť daný aj kotúčom. Napríklad vpredu som mal kotúč SRAM Centerline a s ním to brzdí omnoho horšie ako s kotúčom BrakeStuff. Celkovo tieto Lewis na to, že sú lacnejšie ako sada Saintov, tak pôsobia solídnejším dojmom - hydraulika ide naozaj krásne, páčka je na ložiskách rovnako ako Trickstuff 4ks/páka.
24.06.2024 - 11:26:12
03
odvzdusnovanie Lewis https://youtu.be/81RUReY2eoc?si=fhXDiD9dEp-Lko2G vs Hope https://youtu.be/btaw2vx0SAQ?si=O94rzlTlWUTxgQpQ
ako pekne brzdy ale nezaujali ma :-D
24.06.2024 - 12:01:12
00
To som ešte neštudoval ako sa to odvzdušňuje. Ale myslel som, že ako Trickstuff. Namontuješ dve striekačky a potom sa už len venuješ preťahovaniu oleja hore - dole kým je to bez bublín a je to - brzdy tvrdé ako kameň. Skúsim to aj na týchto Lewisoch tak. To by mohlo fungovať.
24.06.2024 - 12:17:16
00
podla toho videa presne tak, akurat teda hore neni striekacka ale nadobka
24.06.2024 - 14:29:06
00
peter120 napísal:
je mi to zahada, prasce su nove aj platne, cize piesty by mali byt vnutri v prasati na max....
pri zodratych nepoviem... ked piesty sa tlacia von z prasata
nech sa shitmano dohodne s cinanmi a rovno bere piesty od nich :rofl:



Výhoda tých keramických piestov je v tom, že sa teplo z platničiek dostáva výrazne menej do kvapaliny. Ja som mal Tektro brzdy s kovovými piestikami a cítiť tam ten rozdiel. Tie resin piesty niečo tiež urobia…problém je, keď prehreješ kovové piesty. Vtedy ti dokáže to gumené tesnenie proste zhorieť. Alebo minimálne sa z toho stane plast a nie guma.
27.06.2024 - 19:52:43
01
Máte niekto skúsenosť s kompatibilitou kotúčov Hayes D-Series + brzdy Shimano SLX 2piest? Dostal som to na Canyon Exceed a musel som kotúče vymeniť lebo vibrovali, niekde som zahliadol že to možno nebolo kompatibilné ale teraz k tomu neviem nič nájsť. Díky
28.06.2024 - 14:03:59
00
Na lux traily som mal pri kúpe hayes kotúče 6 dierove s adaptérom na centerlock a predný som pre vibrácie menil. Zadný pohoda, aj dlho vydržal....
28.06.2024 - 15:31:15
00
Ake mate skusenosti s galfer platnickami? Kotuce pouzivam uz dlho na mtb aj ceste a tie mi vyhovuju, ale prvy krat som skusil aj platne, tie zakladne cierne (sice na cestaku, ale chcel som ich uz dat aj na mtb) a pomerne dost piskaju. Uz to trva dlho, zabehnute by mali byt. Brzdit brzdia cca rovnako, rozdiel nebadam, kotuce tiez galfer, ale ten piskot mi vadi. Tak som zostal vahat, ci ich za dvojnasobnu cenu po tejto skusenosti z cesty skusat aj na mtb... :?:
10.07.2024 - 08:31:25
00
Mal som fialove a zelene. Boli tiche, ale pomerne rychlo som oboje zodral. Oproti metalickym Shimanam ktore som vozil a stale vozim v ucinnosti ziadny zasadny rozdiel.
10.07.2024 - 08:36:12
00
mam zatial vzadu fialove a brzdia jak blazon, dopredu mam pripravene cervene ale cakam kym zjazdim povodne
10.07.2024 - 09:58:52
01
ja som kupil zelene ospevovane galfery do Hayesov,prve sklamanie prislo hned ako som ich rozbalil,brzdna plocha nebola zabrusena do roviny ale platnicky boli hrcate,hned som ich musel brusit do roviny...druhe sklamanie prislo ked som ich nahodil a zistil ze oproti metalikam hayes su slabe,potom ma bohuzial seklo v krku a vozil som sa len okolo domu so psom na vychadzky a zdalo sa mi na jednom kopci ze ako sa zahreju tak stracaju silu....krk uz mam celkom OK takze cez vikend im riadne zakurim v nejakom dlhsom zjazde a ak ozaj budu take biedne ako sa mi zatial zdaju tak idu rovno do kosa...

brat skusal fialove v magure a nedojazdil ich ,zdali sa mu slabe oproti originalom ciernym magura....aj ma od nich odhovaral ale na Hayes si clovek moc nenavybera
10.07.2024 - 13:01:34
00
Jazdim na maximach zeleno/fialove kombo. Dost rychlo idu dolu a velmi rychlo sa dokazu prehriat - zapiect. Kotuc a prasa je len teple, nie horuce a platne uz dymia. Dojazdim tie co mam a vraciam sa k originalu trickstuff.

Pozitivum je, ze su minimalne hrubsie a nie je potrebne ich zabiehat.
10.07.2024 - 13:31:54
00
Hrubsie su to ano ale s tym prehriatim si ma nepotesil,uvidim cez vikend.....

Otazka teraz je,preco ich vsetci tak ospevuju?
10.07.2024 - 13:35:39
00
Brat mal galfer a ze nic extra.. rychle sa zodrali.. farbu uz neviem... Shimano origo ze ma za tu cenu troje... :D
10.07.2024 - 13:39:38
00
ja som mal oem formula co boli v brzdach cura 4 a zadne posli skoro okamzite vzadu, asi po 3 mesiacoch a mozno 800km v MK co nie je moc. Aj brzdili tak vlazne,
Dal som tam fialove (stali 20 eur co je fakt dost za platne) a hned to zacalo brzdit ako blazen, kotuce mam formula 180mm, aj musim davat pozor ako velmi stlacim paku inak ide koleso hned do smyku. Ano mam Tufo XC14 a nie nejake miniony. Mam este cervene dopredu nachystane ale vpredu este su povodne formula tak cakam kym sa zjazdia.
Co ma ale stve tak zadna brzda v podstate stale sucha o kotuc aj ked minimalne. Zatlacim piestiky, vycentrujem, ok. zajazdim jeden vyjazd a ked pridem domov tak platnicky pri kotuci. Skusal som kusok oleja odpustit ale nepomohlo. piesty som vysunul kusok, ocistil a zasunul spat. stale rovnako.
10.07.2024 - 14:42:25
00
keyboard_arrow_up