ak od nich ocakavas prevenciu osteoartrozy, tak v skratke ano, su zbytocne

este raz, niektore studie ukazuju, ze condrosulf a podobne doplnky ciastocne vedia zmiernit bolest, ak uz tu osteoartrozu (poskodenie chrupavky) mas, v porovnani s placebom, zaroven ak to porovname v ramci liekov, tak lieky od bolesti maju ucinok omnoho lepsi

aby sme sa chapali, nova chrupavka ti po ziadnej speci tabletke nenarastie, ten mechanizmus ucinku je v potlacovani zapalu, na to tam ale ten zapal musi byt, cize znova, nie v ramci prevencie

osteoporoza je inak systemove ochorenie, takze nie je len na par kostiach, da sa pekne diagnostikovat (denzitometria) a liecit, robil som jednu studiu na osteoporozu a videl som dost RTG nalezov, na zaklade kt. ortoped povedal osteoporoza tejto kosti a denzitometria to rozhodne nepotvrdila, takze tolko k tomu

a nie je uraz/operacia kolena ako uraz/operacia kolena, mohli ti robit plastiku vazu a to s tym nema moc spolocneho, aj ked teda, ked som to spomenul, tak prave urazy, ako roztrhnutie vazu su rizikovym faktorom vzniku osteoartrozy, preto sa to operuje a najlepsou prevenciou je dobra rehabka a fyziologicky pohyb, ktory napriklad ja po x rokoch hokeja, kde sa na to kaslalo, rozhodne nemam

casto mame zle pohybove vzorce, kasleme na cvicenie, strecing, rehabku, ideme casto cez svoje moznosti, minimalne na ich hrane, nedoliecujeme zranenia/choroby, lieky od bolesti v akutnej faze tesne po uraze nechceme (lebo sak vydrzime a kolko maju neziaducich ucinkov ze), nemame cas a potom cakame na zazracnu tabletku, ktora to vyriesi, este tam nie sme, mozno raz

aby som zakoncil pozitivne, nove studie naznacuju efekt chondroitin sulfatu v ramci prevencie infarktu myokardu, uvidime co z toho bude
27.06.2024 - 12:36:59
43
Tak keď už nič, aspoň ma na invalidnom vozíku netrafí šľak :lol:

Vďaka za vysvetlenie ;)
27.06.2024 - 12:44:44
00
PINY myslim, ze od toho mas daleko, ale nepochybujem, ze aj v tom pripade by si davala 100km a 3000vm 👍
27.06.2024 - 22:21:40
10
K tomu Condrosulfu - ak je nieco vyzivovy doplnok, tak je testovane na neskodnost. Lieky su testovane na ucinnost. Condrosulf je liek.

Mne aj viacerym ludom pomohol. Neboli to vazne veci ale pomohol. Nie je to placebo.
09.07.2024 - 22:28:33
00
keyboard_arrow_up