Nie som právnik ale verím že ÚS rozhodol v súlade s ústavou.
Zaráža ma ako laika ale jedna vec. Väčšina vecí nie je protiústavná, ale zákon bol prijatý v rozpore so zákonom a rokovacím poriadkom v zrýchlenom konaní, na čo podľa ÚS nebol dôvod.
Takže zákon bol prijatý v rozpore so zákonom, ale ten rozpor nebol protiústavný, takže tým to celé skončilo.
Nie je to vina ÚS, ten nemá právomoc to riešiť, ale podľa tejto logiky, ak poruším zákon ktorý nie je zakotvený v ústave, nechám si to potvrdiť ÚS a žiadny bežný súd ma nebude stíhať, lebo to nie je protiústavné.
Nejako tomu nerozumiem. Myslel som, že ak sa čokoľvek udeje porušením zákona, následok toho porušenia zákona je automaticky protizákonný. Evidentne nie. Akákoľvek parlamentná väčšina môže slobodne porušovať zákony, pokiaľ tým neporušia ústavný zákon.
03.07.2024 - 20:15:24
02
Na Slovensku je ústavný súd len akože ústavný,tak to vidím ja. Slovensko nie je demokratická republika.
Na Slovensku sa dá kúpiť za peniaze všetko,spravodlivosť, súdy, médiá a aj ústavnosť.
03.07.2024 - 20:29:35
014
https://x.com/MeitPastorek/status/1808204964373975112?t=ide9MCwAL2qz742KaQDjuw&s=19
Za skupinu pre deti PACI PAC sa postavili médiá, Zomri a široká verejnosť.
PACI PAC zostávajú apolitickí a napriek vyhrážkam žalobami, nevystúpia na akcii mafiánskeho Smeru. ?
A potom tu máme prezidenta. ?
Ten podá packu vždy, keď Fico vydá povel. ?‍?
https://x.com/Pessimist4Sure/status/1808396310812258516?t=9xAyeumnQm-_JChtb2EGyQ&s=19
03.07.2024 - 22:31:36
04
kazdym dnom prerazaju dno hlbsie a hlbsie - idiokracia v priamom prenose
03.07.2024 - 22:41:02
014
aký milý človek - alebo - už len oheň a síra z pekiel ...

Robert Fico v súvislosti s rozhodnutím Ústavného súdu žiada Zuzanu Čaputovú, opozíciu, médiá a mimovládne organizácie, aby sa ospravedlnili za „prejavy nenávisti a organizovanie štvavých verejných protestov v súvislosti s vládnym návrhom zákona, ktorý okrem iného zrušil špeciálnu prokuratúru či skrátil premlčacie lehoty“.

„Ústavný súd dnes rozhodol, že vládna koalícia spor o túto novelizáciu trestného zákonodarstva vyhrala nad nenávistnou opozíciou 100:0,“ píše sa vo vyhlásení premiéra.

Dodal, že treba vyzdvihnúť „profesionálnu prácu ministerstva spravodlivosti, ktoré do legislatívneho procesu predložilo kvalifikovaný návrh, ktorý aj podľa Ústavného súdu SR nebol ani v skrátenom legislatívnom konaní v rozpore s Ústavou SR.“

Premiér Fico sa týmto vyhlásením prvýkrát prihovoril verejnosti od eurovolieb, ktoré sa konali 8. júna.
03.07.2024 - 23:38:53
00
Vobec ma neprekvapi, ked bude mat Cintula nasledovnikov...
04.07.2024 - 00:00:10
04
Hlasné povzdychnutie. 2 správy:
Nové vedenie STVR
Komentáre tetiek, ako konečne bude poriadok a stopka progresívcom a ako sú spokojné už bude konečne pokoj.

Herci oslavovali ukončenie divadelnej sezóny ŠND. Jedna mala dúhové šaty.
Komentáre tetiek, nekonečná nenávisť ako sú herci pliaga, progresívna háveď, ako ony v živote do divadla nepôjdu.

Toto má v krajine väčšinu. Všetky tieto tetky v pokročilom veku, ktorým ušiel život a si uvedomili, že ani na divadlo nemali čas. Nenávidia dúhu, ale zvoliť si dúhového prezidenta im nepríde vôbec čudné, alebo pokrytecké. Koho asi tak tie tetky vychovali? Často tupé hnusné nevzdelané a nenavistné obyvateľstvo...
04.07.2024 - 07:28:40
013
Pre mna to ma jednu vyhodu.
Kamarat je byvaly podpredseda PS a ja som mu tvrdil, ze Kocner bude do 31.8.24 z basy von. Neveril, tak sme sa stavili o 20€.
Mozno sa tento zakon nanho nevztahuje,
ale ZIAL isto vyhram.
04.07.2024 - 07:45:45
00
Chalan z Mladi proti Fasizmus to vystihol v poslednom videu - opozicia napise status na soc. siete, poda podnet na US a hotovo, vybavene. Strasna slabota z ich strany. A clovek sa tu den co den rozculuje co si zas henti kkti vo vlade dovolili a boji sa co pride dalsie. Fakt sa zbalit a ist prec.
04.07.2024 - 07:59:33
05
Co ma akoze opozicia robit? Stavat sibenice? Ci hnat ludi naspat do pomocnej skoly, aby im tam do tych tupych gebul aspon nieco natlacili? Aktualne ma vacsinu v parlamente aj vsetkych prieskumoch tupa luza, takze co ma opozicia robit?
04.07.2024 - 10:08:53
02
Ked bol Fico v opozicii, mal neuroticku tlacovku kazdy druhy den. Vkuse bol v telke a posobil (pre tento otupeny narod) uveritelne nasrato z toho, co vladna koalicia robi.

Podobne divadlo MUSI hrat aj opozicia, ak chce niekedy zostavovat vladu.
04.07.2024 - 10:20:57
022
R. Iliev postol krásne archívne video - Podhájska 1994,
ľudia s "názorom" existovali aj pred fejsbúkom :lol:
https://www.instagram.com/reel/C86M7hjKA29/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==
04.07.2024 - 10:40:07
04
dislukas nejaký návrh čo robiť? Dohodnime sa, pôjdem do toho tiež ...
04.07.2024 - 10:45:19
10
foobar napísal:
Ked bol Fico v opozicii, mal neuroticku tlacovku kazdy druhy den. Vkuse bol v telke a posobil (pre tento otupeny narod) uveritelne nasrato z toho, co vladna koalicia robi.

Podobne divadlo MUSI hrat aj opozicia, ak chce niekedy zostavovat vladu.

politikou sa extra nezaoberam, sledujem len okrajovo...lebo vsak by mi bolo nevolno kazdy den aj tri krat. ale toto si hovorim aj ja, opozicia v porovnani s ficovou opoziciou nerobi nic. teda ja ako bezny obcan to vnimam takto, pride k volbam a zas polovica ludi nepojde volit lebo povedia ze nevedia co volia. opozicia musi byt stale v telke a v mediach, inac nemaju sancu uspiet v dalsich volbach.
04.07.2024 - 10:51:17
04
ivast napísal:
dislukas nejaký návrh čo robiť? Dohodnime sa, pôjdem do toho tiež ...


ja ako radovy obcan, ktory nie je v politike, ale je nespokojny s tym co tu mame mozem akurat tak rozpravat s okolim (co robim snad denno denne), pridavat na moje ucty na soc. sietach kazde svinstvo co si vladna moc presadi (opat to robim pri kazdej schvalenej novele zakona, presadeni si niecoho nezmyselneho a pod.) a potom zucastnovat sa protestov (chodil som so zenou aj malym synom do Piestan), podpisujem kazdu peticiu a sirim ju vzdy dalej aby sa to dostalo k dalsim a dalsim ludom, na YT aj soc. siatach nahlasujem snad kazdy prispevok / video dezolatov, ale aj panov z koalicie kde zavadzaju pripadne zvaluju vsetku vinu na opoziciu, slnieckarov, progresivcov, liberalov, Sorosa, macku, psa a neviem koho este.

Neviem co viac. :|
04.07.2024 - 11:05:07
26

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up