Zo zasady to nerobim, aj ked by si zasluzil
30.06.2024 - 22:47:31
01
Neviem preco niekoho napadne ostrekovat cyklistu. Ci uz si to zasluzi alebo nie. Si uvedomte ze je to chemikalia, nastriekas to niekomu do oci, on spadne, bud na obrubnik alebo niekomu za tebou pod kolesa. Super napad. 🙄
30.06.2024 - 22:51:47
010
Presne tak. A preto by mal byť na aute nainštalovaný samostatný kropiaci systém šetrný k pokožke tých čo na dvoch kolesach ignoruju slušné správanie v cestnej doprave.
Možno s pridavkom vône konvalinka :)
01.07.2024 - 09:50:51
00
moderatori prepacia. tebe nejaky cyklista prebral byvalu?
01.07.2024 - 10:01:36
112
Včera, Trnava večer, stojíme autom pred prechodom za kruháčom, smer zimnéhý štadiónu, Spartakovská ulica, púšťame veľkú skupinu chodcov cez prechod. Odzadu po ceste sa privalia dvaja experti na dosť drahých cesťákoch, pekne v dresoch. Jeden obíde auto zprava, druhý zľava, zastavia tak, že sa rukami opierajú o kamošove auto o kapotu (asi majú drahé karbónové tretry a nechcú si ich poškrabať, ja fakt neviem). Je to kamošove auto, tak dá dole okienko a slušne ich požiada, aby sa nedotýkali jeho auto. Cyklisti sa tvária, že nič nepočujú. Tak zvýši hlas, zase ignorácia. Ale prešiel posledný chodec chvíľku po tom, tak sa rozbehli, dvaja vedľa seba cez celý pruh, rekreačné tempo, tak 20km/h. Kamoš si dovolí krátko zatrúbiť, len také ťuknutie do klaksónou, ale až za zastávkou autobusov, dával im čas uhnúť na stranu. Zrazu sa prudko otočia, zablokujú cestu, zrazu sa vedia aj vypnúť a položiť tretu na zem a jeden príde za šoférom a citujem: "Kkt, čo máš k*rva za problém, čo tu po nás trúbiš ty buz*rant? Mám ti ******ť?". Kamoš s kľudom mu vysvetľuje, že dvaja cyklisti nemajú čo robiť vedľa seba na ceste, že nech sa teda uhnú na stranu podľa zákona. Navyše po pravej strane majú stavebne oddelenú cyklotrasu (ale možno tam nie sú značky, tak cyklista nie je povinný ju využiť, až tak som to tam nesledoval ako spolujazdec, možno im krivdím). Ďalšie kolo nadávok od cyklistu, urážku kamoša a jeho rodiny, hlavne jeho mamy a že či vieme, kto to sú (nedozvedeli sme sa to) a podobne. Krajšia výmena názorov, kde kamoš sa snaží byť kľudný, cyklisti nadávajú ďalej veselo, urážajú jeho, aj jeho rodinu, že nemá gule vystúpiť, potom sa otočia, že odchádzajú, stihnú ešte nakopnúť auto z každej strany (zrejme už asi drahé karbónové tretry nemajú) a miznú preč expresne rýchlo. Kamoš by aj vystupil, len ako bývalý príslušník armády a inštruktor boja z blízka by mal veľký problém, ak by sa strhla bitka. Týmto pozdravujem čierne Pinarello v drese od Castelli, a čierny Giant, drese od Isadore, že sú ozaj ukážkou tolerancie na cestách.
01.07.2024 - 10:43:15
16
Urcite si to vies najst na strave podla segmentov kto to bol 😉
01.07.2024 - 11:11:19
00
Keby sa mi opieral o auto tak ho vyjdem vonku zhodit a aj nove zuby zrejme bude potrebovat keby mal este nejaky problem.

Jooj, skoda ze ja nikdy nikoho takeho nestretnem.
01.07.2024 - 11:52:59
00
Gratulácia! Si king.
01.07.2024 - 12:00:28
04
Dakujem. Pre teba je asi bezne ze sa ti niekto opiera o auto. Normalne to rozhodne nie je.
01.07.2024 - 12:10:01
00
Krcmovi vyryvaci sa kedy presunuli na bajky?
01.07.2024 - 12:21:01
01
https://bratislava.sme.sk/c/23347415/zrazeny-cyklista-sokuje-ma-ze-ked-vas-zrazi-auto-na-cyklopruhu-ide-len-o-priestupok.html

Tu máš napríklad človeka, čo udiera do áut a potom sa čuduje, že niekomu rupnú nervy. Poznám aj cyklistov, čo sú extrémne háklivý na to, keď sa niekto dotkne ich miláčika a tiež vedia riadne vyletieť. Nie je to len jednostranná záležitosť.
01.07.2024 - 12:55:53
00
racecar napísal:
Dakujem. Pre teba je asi bezne ze sa ti niekto opiera o auto. Normalne to rozhodne nie je.


Úplne v pohode... Obzvlášť pre cyklistu, ktorý je v danom momente (náhodou) vodič... Aj včera, oprel som sa na križovatke o pick-up, spolujazdec stiahol okno, čakal som, že ide "prudiť" a on sa namiesto toho opýtal, ako to dnes ide, kde som bol a nakoniec sme sa ešte pozdravili s prianím všetkého dobrého... To isté by som urobil aj ja v opačnom garde... Žiadne kriky, o nejakom vytĺkaní zubov ani nehovorím... Potom sa všetci čudujú, koľko je všade agresivity a že na ceste (a keby len tam) ide o život...
01.07.2024 - 13:05:55
06
Nazgul kamošovi tiež nevadí, že sa niekto oprie o jeho pracovnú L200. Ale má veľký problém, sa sa niekto opiera o jeho zrekonštruované MGB

Mňa osobne by nikdy nenapadlo sa len tak bez dovolenia opierať o cudzie auto, či bicykel.
01.07.2024 - 13:16:46
04
možno stačilo pustit ostrekovače okien
01.07.2024 - 13:21:25
01
Jano1987 napísal:
Nazgul kamošovi tiež nevadí, že sa niekto oprie o jeho pracovnú L200. Ale má veľký problém, sa sa niekto opiera o jeho zrekonštruované MGB

Mňa osobne by nikdy nenapadlo sa len tak bez dovolenia opierať o cudzie auto, či bicykel.


presne tak,ak zastavim an krizovatke tak si vypnem nohu a stojim na zemi a neopieram sa o cudzie auta a bude to bez problemov
01.07.2024 - 13:22:44
08
keyboard_arrow_up