PINY - to vsetko robis ako prevenciu? alebo mas problem s kolenami?

Pytam sa preto lebo nerobim z toho nic, a ze ci by som mal v mojom veku uz zacat...

Mam len dlhsi problem s jednou achillovkou, no na to ten liek a injekcia nie je
26.06.2024 - 23:19:36
00
Určite treba kĺbovú výživu užívať ešte predtým ako prídu prvé problémy. Hlavne, ak si športovo aktívny. Ja som na výživu do štyridsiatky úplne kašľala.
Mne operovali už obe kolená, bola to bieda. Ale prestala som behať, žiadna dlhá turistika, len bike a táto procedúra. Kolená zatiaľ zvládajú dlhé výjazdy a snáď ešte vydržia niečo :)
27.06.2024 - 03:33:38
02
Alavis má aj "ľudskú" verziu:
https://www.pilulka.sk/barny-s-triple-blend-extra-silny-prasok-s-aromou-a-sladidlom-1x200-g?gclid=CjwKCAjw-O6zBhASEiwAOHeGxUIEZsq1WX8UVZ1NGbzEXNSFPiQ_1CsZKknXTKctFJN43RtHa88L_xoCzVYQAvD_BwE
27.06.2024 - 06:33:24
01
Však ja som tu postol tiež ľudskú.
27.06.2024 - 06:50:41
02
Reagoval som na "racecar" ;)
27.06.2024 - 07:39:18
01
PINY odvazne tvrdenie, mas to aj nejako podlozene? z medicinskeho hladiska, jedine co sa zatial pri chondroitin sulfate (condrosulf) ukazalo, je trochu lepsie potlacenie bolesti pri manifestnej osteoartritide v porovnani s placebom, po dobu do 6 mesiacov, neskor uz ani to nie, v ramci prevencie efekt potvrdeny nebol
27.06.2024 - 07:53:51
01
Ja si pamätam, ked tu este tulenik ako odbornik na chemiu vysvetloval, ze vyzivove doplnky na klby su v podstate drahe placebo, lebo v zaludku sa tie zlozky aj tak premenia na nieco uplne ine a teda sa vobec nedostanu na miesto urcenia. Ale teda ak ten Condrosulf je ofiko uznany ako liek na predpis, tak by snad nejak mal pomahat, nie? Ci fakt len potlaca bolest? Lebo potom je este horsie ho brat kedze clovek akurat nebude citit problem, ale problem nezmizne.

Tu su tie tulenikove prispevky, treba precitat aj naslednu diskusiu cca 3 dni:
https://www.mtbiker.sk/forum/post362683.html#p362683
27.06.2024 - 08:16:57
03
mirec16 napísal:
PINY odvazne tvrdenie, mas to aj nejako podlozene? z medicinskeho hladiska, jedine co sa zatial pri chondroitin sulfate (condrosulf) ukazalo, je trochu lepsie potlacenie bolesti pri manifestnej osteoartritide v porovnani s placebom, po dobu do 6 mesiacov, neskor uz ani to nie, v ramci prevencie efekt potvrdeny nebol


Medicínsky? Ja nie som lekár, ale asi sa pre niečo tie lieky vyrábajú a predpisujú.
Pre mňa je dôležité, že môžem bicyklovať dlhé trasy nad 100 km s väčším prevýšením bez bolesti. Užívam to takto dva roky a fungujem ;)
27.06.2024 - 08:17:27
00
Ja som a preto ti to pisem. Z nejakeho dovodu je v niektorych krajinach EU registrovany ako liek na uz zistenu osteoartrozu (plus plati to co som pisal predtym), nie ako prevencia a nie je viazany na predpis. Napriklad v raji vyzivovych doplnkov a liekov, v USA, ho FDA ako liek neschvalila, pre nedostatok dokazov o jeho ucinnosti.

V kazdom pripade, by ublizit nemal, niekto moze mat traviace tazkosti, takze kludne kupovat a uzivat, len necakat zazraky, ja radsej za tie prachy idem 1x mesacne k fyzioterapeutovi, nech si v ramci prevencie osteoartrozy zopakujem spravne pohybove vzorce.
27.06.2024 - 09:00:07
02
mirec16 napísal:
Ja som a preto ti to pisem. Z nejakeho dovodu je v niektorych krajinach EU registrovany ako liek na uz zistenu osteoartrozu (plus plati to co som pisal predtym), nie ako prevencia a nie je viazany na predpis. Napriklad v raji vyzivovych doplnkov a liekov, v USA, ho FDA ako liek neschvalila, pre nedostatok dokazov o jeho ucinnosti.

V kazdom pripade, by ublizit nemal, niekto moze mat traviace tazkosti, takze kludne kupovat a uzivat, len necakat zazraky, ja radsej za tie prachy idem 1x mesacne k fyzioterapeutovi, nech si v ramci prevencie osteoartrozy zopakujem spravne pohybove vzorce.


Ale veď ja nepíšem, že ho beriem ako prevenciu. Píšem, že mám po dvoch operáciách a predpisujú mi ho pravidelne.
O prevencii som písala v zmysle, že som do štyridsiatky nevenovala strave pozornosť a treba kĺby vyživovať.
27.06.2024 - 09:05:20
00
Ale keď ťa tu už takto máme ako doktora, tak ešte sa spýtam, v dobrom samozrejme ;)
Čiže všetky tie vitamíny, kĺbové doplnky, Corndrosulf, Kamzík, žraločia chrupavka a podobne, všetko je úplne nanič ako hovoríš. Namiesto tohoto stačí len raz mesačne fyzioterapeut a kolená budú v pohode? ;)
27.06.2024 - 09:12:37
00
No vyraba sa to aby to ludia kupovali. A to ze to kupia zabezpeci marketing a dobre zaplateni predajcovia (doktori). Samozrejme to neplati na vsetko. Paralen fakt funguje 😁
27.06.2024 - 09:57:43
00
Čiastočne máš pravdu. Ale sú doplnky, ktoré určite fungujú ;)
Pýtam sa preto, lebo ja mám potvrdenú osteoporózu panvových kostí, kolená po operáciách, nádor Enchondrom na ramennej kosti a o lopatke ani nehovorím. Čo z toho by zachránil fyzioterapeut? Lopatku určite, to vraví aj lekár. Cvičím a športujem celý život, telo nemám ako želé, naozaj sa snažím byť pevná, ale aj tak ma seklo nedávno. Aj tu by fyzioterapeut pomohol. Ale treba k tej chrbtici dodať, že je to dôsledok platničky, ktorá sa pototo...pri páde do uvoľneného lana, keď sa mi šmyklo na stienke v previse a kamarát mal oči inde. Otras mozgu, 6 dní v nemocnici a platnička v háji.
Všetko so všetkým súvisí. Ja si sama lieky neordinujem, nie som lekár, nerozumiem tomu. Ale ak mi niekto, kto ma dlhodobo sleduje odporučí to a to, tak sa tým riadim. Mohla by som doma plakať, och ako ma všetko bolí a presúvať sa z miesta na miesto.
Lenže na to ja nemám povahu.
Keď to porovnám s mojím životným štýlom pred piatimi rokmi, tak je to obrovský rozdiel. Strava pred a počas športu, zmena jedálnička, vitamíny, na tie som úplne kašľala, všetko prispelo k tomu, aby som mohla teraz fungovať tak, ako fungujem.
To nie je o jednom Corndrosulfe ;)
27.06.2024 - 10:33:36
02
Mne jeden lekar poveal, ze vsetky tieto preparaty na chrupavku nefunguju. Jedine co vraj funguje, je vyvazena strava, cvicky na spevnenie kolien a nenamahat ich do extremu.
27.06.2024 - 11:45:19
02
Tatinoooo napísal:
Reagoval som na "racecar" ;)

Aha, diky za info. Som ani nevedel/nepocul. Ked niekto alavis tak vsetci len konsku verziu. :D
27.06.2024 - 12:01:28
02
keyboard_arrow_up