Najprv to cele vedenie aj točenie skus prestreknut jemnym olejom nech ide všetko lahko...kludne tam moze byť spina ktora po dotiahnuti tlaci na mechanizmus
Nebolo by naskodu to pred mazanim prepuknúť kompresorom....
17.10.2023 - 16:48:15
00
Vsetky lanka su fungel nanovo nahodene, toto bolo prve co ma napadlo a chcel som toto vylucit.
17.10.2023 - 18:22:21
00
Čaute. Mám otázku. Doteraz som mal vzdy vidlu, kde som mal ovladanie na rajdoch , standard push-to lock. Teraz tie SIDky su 3-polohove. Na rajdoch maju otocny ovladac, co nechcem ani nahodou. Nakolko clovek pocas bezneho vyjazdu asi az tak casto neotvara a zatvara vidlu, tak ovladanie na korunke asi nie je taka tragedia. Ja som sa takemu ovladaniu na korunke vzdy branil ( neviem preco ) Ake s tym máte skusenosti? Je to mooooc nepohodlne? Predpokladam, ze si zvyknem. Len chcem vediet, ako velmi ma bude tento prechod boliet
17.06.2024 - 08:36:41
00
Ja ho mám 4r a nemu problém zamknem len v dlhom asfaltovom strkovim stúpaní..občas .ináč na to nesaham..na maratóny už nechodím....tam som to používal viac
17.06.2024 - 08:54:28
01
presne toto som chcel pocut
17.06.2024 - 09:31:35
00
Jedna vidlica nemám lock, len utiahnem kompresiu pri dlhom stúpaní. Reba mala lock, dával som len na asfalt. Teraz ďalší bajk, mám SID lock na korunke len keď idem asfalt ináč netreba. Nemám rád káble a páčku navyše zbytočne. Nikdy mi nechýbalo. ?‍♂️?
21.06.2024 - 12:15:36
00
Je problém pre vidlicu, keď ju mám dlhodobo uzamknutú? Zo zdravotných dôvodov jazdím teraz len asfalt a ňom zvyknem jazdiť so zamknutou, len neviem, či je to tak ok, či si tým nejak nepoškodzujem chod vidlice. Druhá vec, v poslednej dobe sa mi zdá, že nevidím veľký rozdiel, či ju mám zamknutú alebo nie, zdá sa mi, že na začiatku bola vidla oveľa viac tuhšia v zamknutej polohe ako teraz (Rock Shox RECON GOLD, DebonAir, 100mm). Ako zistím, či je to len lankom a keby tomu tak bolo, ako si viem lanko viac pritiahnúť? Pačka na riadidlách nemá štelovaciu skrutku ako je to pri radiacej páčke.
21.06.2024 - 12:33:08
00
Ak si jazdil so zamknutou aj zjazdy a dostala nejaké rany, mohlo prepustiť tesnenie na spodku vnútornej nohy olej do vonkajšej nohy.....
Pokles hladiny vo vnútornej nohe sa prejavuje tak, že vidla lokňe neskôr.
21.06.2024 - 13:18:44
01
Dúfam, že to nebude tým tesnením.
Spravil som fotku zamykania na vidle pri odomknutej a zamknutej polohe pačky na riadidlách. Pridal som rysky, aby bolo vidno o koľko sa pootočí zamykanie. Má to takto byť, alebo lanko neťahá dostatočne zamykač?

Prílohy:

lock.jpg
lock.jpg 53.05 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2024 - 21:59:56
00
keyboard_arrow_up