najmenej tlacenia je asi turianskou dolinou , do sedla Prasive, kusok po zltej prepojka na sedlo sa slapat da. Ale to je daleko od Veterneho
24.06.2024 - 10:59:17
00
to síce áno na hrebeň ale k vysielaču to je ešte slušný mordor ktorý tiež tlačíš takže za mňa najrýchlejšia cesta na hole určite cez letisko keď tak trasa : https://www.strava.com/activities/11671346642
24.06.2024 - 11:06:12
05
ja som tento rok isiel so psom peso cez letisko hore a zdalo sa mi to celkom easy,na biku som to este neskusal ale som si vravel ze chlopaci z kuneradu to maju jednoduchsie a rychlejsie ako ist cez sacne-skalky/prasive
24.06.2024 - 11:13:37
00
Tiež som tade šiel len raz dolu. Ono to je tak hodne už od ruky a naozaj najlepšie pre Kuneradcov. Ale zas najhoršie pre nás strečancov :) Mne sa tam všeobecne akosi poslednou dobou nechce chodiť. Kusisko do kopca, tlačenia pár stoviek metrov v tom potom ešte traily zajazdiť a zas kus domov a ešte aj nadol tam treba tlačiť v niektorých variantách :)
24.06.2024 - 11:36:24
00
Preto treba ist vlakom do Vrutok. Alebo autom do Kuneradu.
24.06.2024 - 11:40:03
00
Veď asi už len tak, alebo trochu zas pojazdiť a potrénovať 80ky trasy a zvyknúť si, len ono to aj hodne času stojí.
24.06.2024 - 11:57:55
00
a v lete pri teplach aj hodne energie
treba vystihnúť aj počasie
24.06.2024 - 12:00:28
00
V tom sa mi to tiež nejako zmenilo, lebo ja som býval najšťastnejší, keď bolo riadne teplo a vtedy som najradšej ťahal na bicykli, ale ako som zostarol, tak normálne teraz chodím ako zdochnutý. A pritom všade okolo exkluzívne suchučké traily :) Len už bude treba pomaly premýšľať nad nejakým pokosením, lebo ako miznú stromy, tak pribúda strašne veľa rôznych tráv, malinčia a inej hávede...jazdím to len tak po pamäti, plus všade kopy kliešťov v týchto luxusných porastoch.
24.06.2024 - 12:10:16
01
mňa osobne to teplo vie uplne vyžmýkať 😅
... pravda s tym kosenim - Brestov už riadne zarastol miestami, od aprila čo sme boli 😅
24.06.2024 - 12:22:30
00
v piatok som vysiel na martinky a bolo fajn zamracene tak,ze sa spustim enduro pamatnik a hardway a poslapem naspat hore na vysielace + zmija a do kuneradu ,zjazdil som to dole na martinsku stranu a zrazu modra obloha a ani jeden mrak,som sa skoro uvaril cestou hore :D tiez nemam rad taketo upeky...a po pamati sme vcera isli vretenicu,trava az po rajdy a tiez koniec slepucha pred zvaznicou je uz uplne zarasteny,klieste sme na nase prekvapenie nenachytali nikto v tych travach
24.06.2024 - 12:27:16
00
Koniec Slepúcha myslíš tam za tým ako to vyrúbali asi? Tam sme robili ešte na jar novú stopu a zatiaľ je to tam OK, ale treba to jazdiť, lebo to tam zarastie. Ale asi myslíš len úplny koniec k tej chatke, ale to je len pár metrov a tam sú aj mladé stromčeky, takže aspoň tam nie je taká háveďná tráva ako na Vretenici, alebo na Brestove. A potom je krásna tráva na vrchu Jedľoviny. Taká vysoká asi 30cm a na vrchu má také biele chumáče, vyzerá to ako nízka hmla a zakryje to všetky skaly a nástrahy v traili :) Ide sa cez to krásne - doporučujem. Ale je to až na hornej Jedľovine, nie tej hlavnej čo sa jazdí.
24.06.2024 - 12:45:44
00
koniec slepucha myslim tesne pred zvaznicou uz pred chatkou,posledny prudky zosup po tej rubani...jedlovinu som bol minulu nedelu a isli sme klasicky na brestov a traverz jedloviny (ten bol zarasteny + par stromov padnutych),uplne na vrchu som este nebol,musim napravit.... oplati sa tam ist ?
24.06.2024 - 13:04:15
00
KLIESTE:
ak pojdete vy trailisti nahodou s rodinou do "arealu" do Lednic (Breclav), tak na ceste z centra do obce Nejdek je po lavej strane Leroy - vyrobca repelentov Predator. priamo pri ceste maju nonstop automat (i platba kartou) a tam si mozete vybrat rozne druhy repelentov. rozne velkosti, obsah DEET v %
https://www.leroycosmetics.cz/prodejna/
24.06.2024 - 13:10:01
02
Ten vrch je taký trochu čudný, ale sú tam vo zvyškoch lesa krásne pasáže. Vrchol je vyrúbaný, ale na pravej strane v čučoriedkach je taká antiflow stopa, treba tam aj trochu pošliapnuť, ale ide to v krásnych čučoriedkach a potom ideš do takého mladého lesa, následne sa to už napojí na traverz jedľoviny v tej trávnatej pasáži. Ale za mňa je ten vrchol lepšie jazdenie ako ten traverz, len tam treba z Brestova vytlačiť až do asi 1035, teda niečo okolo 50 výškových.
24.06.2024 - 13:15:32
01
Na Vretenici mi ta trava prisla nie po riaditka ale po helmu :-)
25.06.2024 - 15:07:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up