Tu je to pekne napísané. Pre cyklistov platia všetky tieto zákazové značky.
To, že pod zákazovú značku pridali ešte extra zákaz pre cyklistov urobili len preto podľa mňa, lebo ľudia nevedia, že tie zákazové značky pre autá platia aj pre bicykle.
U nás v Sestrčskej doline (Malatiná - Bukovina) je tiež zákaz vjazdu, ale na tabuli je pekne uvedené, cyklistom vjazd povolený.

https://www.autoviny.sk/novinky/123970/videli-ste-cyklistov-jazdit-aj-za-touto-znackou-aj-cyklisti-dostavaju-pokuty-za-porusenie-dopravnych-predpisov
22.06.2024 - 10:50:49
10
Tomuto rozumiem. Skôr ma zaujímali tie kadejako svojvoľne osadené.
22.06.2024 - 10:54:52
00
scarinko napísal:
Povedz to vsetkym okolo letiska na Sacravelo N2002 medzinarodnej cykkotrase 😉

Neviem ci uplne chapem ten priklad, ale N2002 bola uz davno presmerovana tak, aby jej trasa neviedla cez pozemky, kde je jazda zakazana (+ majitel nesuhlasi so zmenou). Cize ak myslis cyklistov, ktori nadalej jazdia priamo popri letisku, tak ti pravdaze porusuju predpisy a nemaju moznost vyhovarat sa to, ze je to znacena cyklocesta ;)
22.06.2024 - 11:00:37
00
Takých bude veľa si myslím. Ale skôr na takých miestach, ktoré patria súkromníkom, ktorým sa cyklotrasy nepáčia. Ale ja som doteraz mala len dobrú skúsenosť. Párkrát mi lesníci dokonca preniesli bike ponad stromy. Nikto na mňa nikdy nekričal a už vôbec ma nenaháňal.
Osobne poznám uja, ktorý si takú značku osadil, že zákaz parkovania a vjazdu. Ani jeho pozemok to nie je. Ale ide mu tadiaľ prístupová cesta ku chate a potrebuje tam kľud.
Asi treba ignorovať, ak tam nie je vyznačená ťažba a úplný zákaz vstupu.
22.06.2024 - 11:13:39
00
koso_sk napísal:
Neviem ci uplne chapem ten priklad, ale N2002 bola uz davno presmerovana tak, aby jej trasa neviedla cez pozemky, kde je jazda zakazana (+ majitel nesuhlasi so zmenou). Cize ak myslis cyklistov, ktori nadalej jazdia priamo popri letisku, tak ti pravdaze porusuju predpisy a nemaju moznost vyhovarat sa to, ze je to znacena cyklocesta ;)

Bola presmerovana na offroad. To je akoze riesenie? A je to v podstate nedavna udalost. Dlhe roky sa jazdilo do toho zakazu okolo letiska. Dokonca opravili tu panelku.
22.06.2024 - 11:16:46
00
mna zaskocil zakaz vjazdu aj ku hradu Lietava od konca krizovej cesty. vyriesil som to intuiciou - v hline bolo vela stop od bicyklov tak som siel dalej :lol:
skor si myslim ze ten kto si taku znacku osadi nevie ze plati aj pre cyklistov. a niekto mozno vie a prave preto ju osadi :lol: - ale z prace som zvyknuty, ze ak urobim cokolvek, vzdy budem za kkta :-D
22.06.2024 - 11:18:19
01
obrazne povedane - prijde mi absurdne ze sergej vezme znacku zo smetiska, zakope hrdzavu trubku do zeme a na nu hodi tu znacku.
kde je legislativny proces? je to vobec legalne?
nemam kde parkovat v meste, z plechu si vystrihnem a namalujem, vybavene :) :)
22.06.2024 - 11:24:30
03
scarinko napísal:
Bola presmerovana na offroad. To je akoze riesenie? A je to v podstate nedavna udalost. Dlhe roky sa jazdilo do toho zakazu okolo letiska. Dokonca opravili tu panelku.

Tak riesenie je to mizerne, a po tej offroad casti sa mi casto nechce ist ani na XC biku, ale nic to nemeni na tom, ze to nie je vyhovorka ist do zakazu, a v tomto pripadne sa nejedna o ziaden konflikt znacenii, a nemali by tam byt ani ziadne ine pochybnosti o korektnosti a platnosti toho znacenia...

PS: co sa tyka lesnych ciest, osobne dost zohladnujem aj vek znacenia. Ale ked sa aj rozhodnem pokracovat, idem tam s vedomim, ze to asi korektne nie je .. ale zial zijeme v krajine, kde kvalita znacania je mizerna, a tak je na mieste pochybovat o jeho platnosti = aj ked v civilizovej krajine by to nebolo na mieste ;)
22.06.2024 - 11:28:08
01
Uvidime ako to bude nad tym Turikom a vobec vseobecne v lesoch. Zatial ma nikto, nikdy, nikde nevyhodil, tak dufam, ze to tak aj ostane. Vo mne len ta nova textova tabula nastartovala myslienkovy pochod: "niekto si dal tu namahu, aby dal spravit novu tabulku, kde cyklistov spomina na prvom mieste(ze maju zakaz vstupu), tu asi budeme niekomu velmi prekazat."

A ak sa zmeni vlastnik lesa, nekupoval to nahodou aj (nazvem to) s "ťarchou"? Predavam ti tento les, ale mas tu cyklochodnik, ktory som odsuhlasil. Musis to respektovat. To by nam takto novi vlastnici mohli zrusit cyklochodniky, turisticke chodniky a moze sa zacat znacit vsetko odznova.

Bohvie ako to je aj s geometrickym planom, ci sa tam chodniky zaznacuju alebo nie....


Naposledy upravil vkotrik dňa 22.06.2024 - 11:50:26, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2024 - 11:34:26
00
Vcera som bol pozriet Vydrovo a zastavila ma securitacka, ze tam je vstup zakazany, kvoli tazbe dreva. https://www.freemap.sk/#map=16/48.730811/19.637868&layers=X
22.06.2024 - 11:43:29
00
Idem rovnakou cestou lesom ako pred par mesiacmi, este je to aj na mapycz ze cyklo....
Teraz vsetko rozdrbane, rozpilene, konare vsade drbnute.. Jamy od mechanizmov ze hroza.
Blato take ze mi noha vbehla po lytko, takmer som tam tretry nechal... Sialenym tempom vsade kosia drevo...
22.06.2024 - 19:25:04
02
volodaj napísal:
Ako dokážem ako laik rozoznať, kde ju rešpektovať a kde na ňu kašlať?

Na lesnych cestach ignorovat. Spominana vyhlaska https://www.mtbiker.sk/forum/post937761.html#p937761
22.06.2024 - 21:25:05
20
volodaj napísal:
Ako dokážem ako laik rozoznať, kde ju rešpektovať a kde na ňu kašlať?


Pre laika je najjednochušie sa orientovať podľa tohto:

Cyklista môže v zmysle lesného zákona jazdiť po všetkých lesných cestách - kto chce ísť do hĺbky, vie si naštudovať čo je lesná cesta. Ale sú to napríklad aj lanové približovacie cesty, po ktorých 99% z nás jazdiť nebude :) na Slovensku je to sieť o dĺžke cca. 40000 km.

Avšak toto neplatí v treťom a vyššom stupni ochrany prírody. Tam smiete jazdiť iba po vyznačených cykloturistických trasách, resp. v prípade národných parkov aj v zmysle návštevných poriadkov.

Čiže napríklad, ak je lesná cesta v rezervácii a nie je to označené ako cykloturistická trasa, tak tam nesmiete jazdiť.
23.06.2024 - 11:12:29
23
peter120 napísal:
Idem rovnakou cestou lesom ako pred par mesiacmi, este je to aj na mapycz ze cyklo....
Teraz vsetko rozdrbane, rozpilene, konare vsade drbnute.. Jamy od mechanizmov ze hroza.
Blato take ze mi noha vbehla po lytko, takmer som tam tretry nechal... Sialenym tempom vsade kosia drevo...


Žial, ale s týmto sa nedá nič moc extra robiť a je to najmä o prístupe hospodára, vlastníka, obhospodarovateľa či dodávateľa prác. Drvivá väčšina vlastníkov stále pristupuje k lesom najmä hospodársky a ekonomicky. Ohľaduplnosť a ďalšie činnosti v lese idú na vedľajšiu koľaj. V tomto smere sa snažíme hlavne obrusovať hrany a diskutovať, aby sa všetci navzájom tolerovali. I keď zákon jasne hovorí o tom, že lesné cesty treba uviesť do "pôvodného stavu", každý si to vysvetľuje po svojom. A samozrejme s ťažbou v lese treba jednoducho rátať, ak sa k tomu pridajú napríklad nadmerné zrážky, tak kombinácia týchto faktorov dokáže premeniť niektoré úseky na blatové galeje.
23.06.2024 - 11:18:53
01
Lesnou cestou sa na účely tohto zákona rozumie účelová komunikácia určená na zabezpečenie trvalo udržateľného hospodárenia v lesoch, ktorá má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie.

tzn ze vyjazdena cesta mechanizmami v lese typickeho prierezu ═╗____╔═ bez asfaltu ci strku, este zodpoveda definicii?
odvodneniu nechapem
spominana cyklocesta sla cez take nieco , dnes uz sa to neda spoznat.. :tmi:
23.06.2024 - 12:31:53
00
keyboard_arrow_up