Záleží od nastavenia, ako počíta priemer. Stará 805-ka mi počítala priemerku len z čistého času. Doslúžila, kúpil som 830-ku. A zrazu priemerka neuveriteľne nízka. Počítala priemer z celkového času, teda aj z prestojov. Zaujímavé, že na displayi som mal priemerku z čistého času, po stiahnutí do Connectu z celkového. Niečo som nastavil, už nepamätám čo, a už mi ak Connect ukazuje priemerku z čistého času.
19.06.2024 - 09:12:22
00
Mám 540 a priemernú rýchlosť ako políčko na obrazovke počas aktivity a tam sa znižuje počas prestávky. Vtedy ráta z práve prebiehajúceho času. A tak som to aj myslel a príde mi to správne.
19.06.2024 - 09:14:10
01
Ale mám iný problém s Edge 830. V príručke som to nenašiel.

Mám dva páry kolies, na každom snímač otáčok. Keď mením kolesá, tak v Garmine musím dať koleso aspoň 3 metre od Garmina, vymazať starý snímač a načítať druhý. Otázka - ide mať uložené v Garmine dva snímače a on si vyberie automaticky ten, ktorý je pri zapnutí bližšie, prípadne ktorým pri zapnutí točím s kolesom?
19.06.2024 - 09:16:04
00
Ahojte, mám garmin edge 530 a vyše 2 rokov som používal hrudný pás z decathlonu, ale teraz už meria hlúposti (nereálne vysoké tepy/zasekáva sa). Tak si chcem kúpiť nový.

Má zmysel kúpiť za vyše dvojnásobnú cenu hrudný pás od Garminu 65€?
https://www.mtbiker.sk/shop/elektronika-a-svetla/cyklopocitace-a-gps/prislusenstvo-a-drziaky/garmin-hrm-dual-hrudny-pas-so-snimacom-p90585.html


Myslíte, že bude merať lepšie/vydrží dlhšie než decathlon za 25€?
https://www.decathlon.sk/p/128085-78500-pas-na-meranie-tepovej-frekvencie-pri-behu-dual-ant-bluetooth-smart.html
19.06.2024 - 09:22:48
00
JoKo napísal:
Ale mám iný problém s Edge 830. V príručke som to nenašiel.

Mám dva páry kolies, na každom snímač otáčok. Keď mením kolesá, tak v Garmine musím dať koleso aspoň 3 metre od Garmina, vymazať starý snímač a načítať druhý. Otázka - ide mať uložené v Garmine dva snímače a on si vyberie automaticky ten, ktorý je pri zapnutí bližšie, prípadne ktorým pri zapnutí točím s kolesom?

Jasne mozes mat snimacov kolko chces. Nemusis ho premazavat. Ja mam dva biky a Garmin sa vzdy pripoji k tym aktivnym snimacom. Samozrejme musi byt sparovany - ulozeny v Garmine.

lafiziq nema. Urcite Garmin nevydrzi skoro 3x tak dlho. Aspon to je moja skusenost. Tiez uz pouzivam len ten z Decathlonu.
19.06.2024 - 09:25:49
00
lukjur napísal:
Ide, veď čas stále pokračuje pri nulovej rýchlosti.

Na konci mas dva rozne casy aj bez pauzy. Dal som tu par prispevkov vyssie aj obrazok.
Mal som roky gps, co nevedel autopauzu a pocital priemerku dobre – Garmin to robi rovnako.
Ano, pocas jazdy ti na garmin bezi casovac aj ked stojis, Connect ti to ale na konci vyrata spravne.


Naposledy upravil juju_pepe dňa 19.06.2024 - 09:45:28, celkovo upravené 4 krát.

19.06.2024 - 09:30:03
00
lafiziq napísal:
Ahojte, mám garmin edge 530 a vyše 2 rokov som používal hrudný pás z decathlonu, ale teraz už meria hlúposti (nereálne vysoké tepy/zasekáva sa). Tak si chcem kúpiť nový.

Má zmysel kúpiť za vyše dvojnásobnú cenu hrudný pás od Garminu 65€?
https://www.mtbiker.sk/shop/elektronika-a-svetla/cyklopocitace-a-gps/prislusenstvo-a-drziaky/garmin-hrm-dual-hrudny-pas-so-snimacom-p90585.html


Myslíte, že bude merať lepšie/vydrží dlhšie než decathlon za 25€?
https://www.decathlon.sk/p/128085-78500-pas-na-meranie-tepovej-frekvencie-pri-behu-dual-ant-bluetooth-smart.html


Presne týmto som si prešiel. Decathlon pás, všetko fajn, po dvoch rokoch somariny. A presne ten od Gaminu som kúpil, mám ho rok a som veľmi spokojný. Či vydrží dlhšie, to samozrejme neviem, ale jazdím teraz oveľa viac, periem ho každých 10 jázd a dobre. Je aj kúsok príjemnejší na tele.
19.06.2024 - 09:32:40
00
To viem, že mám na konci dva rôzne časy aj bez pauzy. V prezeraní štatistík po jazde si to pozrieš. Možno len ja to mám skreslené ešte z doby ultra behov, že keby mi to pauzovalo počas návštevy väčšej občerstvovačky, kde som bol napr. 10 minút, tak vlastne by som nemal prehľad o reálne ubehnutom čase. Neviem, či v tej dobe bola obrazovka, kde by som mal dva časy, takže som to riešil bez pauzy. Všetko, čo tu píšem (sledovanie času, priemeriek) je počas aktivity, nie po jej ukončení. V teréne sú pre mňa dôležitejšie reálne dáta.
19.06.2024 - 09:37:56
00
lafiziq hruďák od Garminu má zmysel ak beháš, kvôli bežeckým metrikám - aj keď už veľa modelov hodiniek vie tie metriky aj bez hruďáku. Prípadne kvôli plávaniu. Ale každopádne sa jedná o vyššie modely hruďákov ako ten čo si dal link. Inak
19.06.2024 - 09:41:19
00
lukjur napísal:
To viem, že mám na konci dva rôzne časy aj bez pauzy. V prezeraní štatistík po jazde si to pozrieš. Možno len ja to mám skreslené ešte z doby ultra behov, že keby mi to pauzovalo počas návštevy väčšej občerstvovačky, kde som bol napr. 10 minút, tak vlastne by som nemal prehľad o reálne ubehnutom čase. Neviem, či v tej dobe bola obrazovka, kde by som mal dva časy, takže som to riešil bez pauzy. Všetko, čo tu píšem (sledovanie času, priemeriek) je počas aktivity, nie po jej ukončení. V teréne sú pre mňa dôležitejšie reálne dáta.

Ano, je to ako pises, aj Gusto sa na to vcera pytal, v terene to ukazuje zle, ak nepauzujes.. prepocita to spravne az connect na konci. Co mne uplne staci, pretoze ma cas pohybu v terene nezaujima, priemerku mam tiez vypnutu.
19.06.2024 - 09:48:07
00
juju_pepe napísal:
Tiez mam 2 casy, aj bez pauzy, ved som to pisal.
Preto sa pytam, aky to ma vyznam vobec pauzovat.

Sam musis vediet co ti vyhovuje
19.06.2024 - 11:03:31
00
Ja sa nepytam, co mi vyhovuje.. Pytal som sa, ake su tam technicke/funkcne rozdiely.
Myslim, ze to uz ale bolo zodpovedane, ukoncujem teda debatu o pauzivani :)
19.06.2024 - 11:30:47
00
Ahojte, menil som 530tku za 840...vadi mi ze live segmenty ukazuje ten za ci uz + alebo - na kom veeelmi male cislice...na starej 530tke boli poriadne velke a clovek s tepom 180 mal prehlad😆 dnes som ledva videl precitat kolko mi to ukazuje, aj ked rozclenim obrazovku len na tento jeden udaj stale to je male...da sa to nejal zvatsit ?
19.06.2024 - 20:30:11
00
Zdar chlapi...otázka prosím...530 alebo 830 alebo 540 alebo 840 viete mi povedať ci to vieme sparovat s so Sram ďakujem
20.06.2024 - 05:58:04
00
840😁 jasne každý z nich spáruješ so Sramom
20.06.2024 - 06:20:20
00
keyboard_arrow_up