Dal som to aj pod skupinu priatelia elektrobicyklov prakticky ma vsetci vysmiali. Kazdy totiz svoju kondiciu si tam zlepsuje, jazdia aj bez podpory, 100km, a tepy maju aj 180. Ze porovnavam hrusky s jablkami ze oni prejdu ovela rychlejsie a ovela viac a tym sa viqc narobia. Proste kazdy tam dáva zo seba ovela viac ako keby ma klasiku.
Rozmyslam.ze.ich pozvem na nejaky moj vyjazd aby som zistil ich kondiciu aj v terene:)
16.06.2024 - 10:42:17
06
Je naozaj minimum ľudí čo si ebajkom zlepšuje kondíciu. Alebo možno to je myslené ináč, že ľudia s nulovou kondíciou majú od lekára doporučené jazdu na bicykli, aby sa vôbec hýbali. Takže v tom prípade áno: Ebajk im zlepší výrazne kondíciu - zo stavu pred zlyhaním kardiovaskulárneho systému sa z nich stane podpriemerne trénovaný jedinec vďaka podpore motora. A potom je skupina čo na ebajkoch trénuje hlavne jazdu dolu kopcom tam, kde nie sú lanovky.
Také porovnanie ebike vs klasika cez tepy verím, že tu ľudia hodne ohejtujú. Tu si všeobecne idú diskutujúci dosť svoje aj keď reálne či už kvalitných mechanikárov, alebo kvalitných éčkarov je tu naozaj minimum.
16.06.2024 - 10:55:15
03
Eddie_G napísal:
To máš jedno, už teraz je plebs taký zmagorený z električiek, že ich vidia všade. Minulý rok som mal bajk odparkovaný pri bufete a dvaja chlapi sa do krvi hádali, že či to je alebo nie je elektrobike (https://images.mtbiker.sk/biky/big/P6050662_6494098dc3f16.jpg).

Cisty ebike :D .. argument je :y: :D

Ze v Rakusku ked vidia, ze slapem na klasike, tak niekedy az tlieskaju, lebo tam nikto na klasike asi nejazdi uz (okrem bikeparkov a po rozky), ale je to uz aj u nas.

double: dokonca, ze daju aj 100km, a na klasike sa neda tolko dat, ako na ebiku :lol:
16.06.2024 - 11:00:15
05
Už je celkom aj problém predať mechanický bicykel. Jedine hlboko pod cenu, alebo to hodiť radšej do šrotu. Za cenu špičkovej mechaniky sa dnes už dá zohnať elektrika s plným výkonom. Skôr light ebajky sú hodne predražené, ale zas v porovnaní s klasickou mechanikou na tom nie sú cenovo úplne zlé. Stále je to 8-14 tisíc eur. Len pri predaji si aktuálne záujemci radšej kúpia éčko.
16.06.2024 - 11:03:44
00
lto Neviem či minulý, či predminulý rok som šiel na klasike Kvačiansku dolinu odspodu smerom na Huty. Ešte som mal nosič s taškou navrchu. Nestretol som jediného podobne "postihnutého" a pre peších som bol vcelku rarita :o :) Nie že by ma to nejako tešilo, nestojím o pozornosť, ale čo človek narobí keď je už za exota na normálnom bicykli(!) :D
16.06.2024 - 11:57:15
01
Možno za pár rokov budeme rarita hodná fotenia. Ako manuálna prevodovka v Amerike, či človek fotiaci foťákom a nie mobilom.

Inak, keď už hovoríš o nosiči, električkárov začnem asi volať kamionisti. Je totižto celkom ťažké nájsť električkára, ktorý by na e-bajku nemal aspoň jednu veľkú brašnu :-D
Zdá sa mi, že idú presne opačnou cestou ako cyklisti - kdežto cyklista sa snaží kvôli energii svoju bagáž minimalizovať, u električkárov badám presný opak. Veď motor odvezie. A to nie sú len hrádzoví Sagani, ale aj lesní mužíci.
16.06.2024 - 12:29:55
01
My sme dovolenkovali tak, že sme šli vlakom s bikami na Liptov a tam sme boli odkázaní iba na ne. Čiže tie nosiče a tašky bola nutnosť. Napr. keď som šiel z nákupu, tak som sa cítil ako ten kamioňák :)

Ja si tých e-bikerov nejako detailnejšie nevšímam. To čo mi vždy udrie do očí je, že od hornej rámovej trubky hore vyzerajú ako rýdzi bikeri (podľa handier čo majú na sebe), ale keď človek skĺzne pohľadom nižšie...Ja mať e-bike tak jazdím v tričku a rozrhaných rifliach :D
16.06.2024 - 13:39:25
00
double

Robo, aj biobiker lto vie, ze si mal porovnavat ECO - mod.
To si si tam mohol dat rovno Turbo ci e-MTB a mal by si tep "60" pri tej priemerke.
A nazvat video ako sa neunavis a nie je mozne nabrat kondicku.

Ked si chcem na e-Biku zamakat tak idem kopce len v ECO-mode, Po vyjazde ten rozdiel citim. Som ovela viac unaveny ako ked si tam dam TOUR alebo TOUR + ECO. Vyssie dopomoci ani nejazdim.

Len nezabudni, ze Ty vies upravovat aj tie rezimy. Tak ak to nemas na zaklade, si to hod, pls, do zakladu
Nech ma ten test aku-taku vypovednu hodnotu.

Lebo fakt tento test bol uplne zbytocny na tom TOUR rezime ak chces porovnavat, ze si ides zamakat na E-BIKU.
Staci si pozriet moj test na trase RACA - BK na rozne stupne dopomoci aky v nich bol rozdiel.
Len som sa snazil ist rovnaky vykon a porovnaval priemerku, cas a spotrebu.
16.06.2024 - 14:06:02
00
Ja mam aj obdiv liky za video 100km a 2700 vysok na e-biku . Len bohuzial este mam v pamati aj ked to bolo uz davnejsie 100km a 3000vysok.na klasike a viem ze sa to neda porovnat. Aku hmlu som mal.posledne km. Bohuzial ta ladka v ociach ludi co je vykon poriadne klesla. Videl som to ako reagovali na.tie nase dve baby co vyliezli na mont everest. Kde jedna s kyslikom a druha bez ale obdiv rovnaky kde bez kysliku to je podstatny rozdiel.
Kazdopadne ta realita soc. Siete vs skutocnost je.poriadna. lebo ked som siel na kralovu holu ani jedneho e-bikera pod 80kg , na ekomode a s potom kvapkajucim z nosa som nevidel. Ale pod mojim videom, ze na e-biku sa kondicia ziskat neda boli vsetci zrazu ti co chodia na eko mode alebo aj bez pripomoci a makaju do kopca. Nuz je to tazke ked nikdy nemali kondiciu na 100km a 3000vysok na klasike. Tu ich sucasnu kondiciu nemaju totiz s cim porovnat.
Take tepy ako na tom videu mam vzdy ked.idem s manzelkou. Ta ide aj to aerobnej fazy lebo nema kondiciu ale.to.tiez len na niekolko minut.
Ja.mam.uz nejaku kondiciu dalo by sa zlepsovat aj s e-bikom ale stalo by to znacne vela casu mozno kazdy den na e-biku aj 1000vysok a to sa mi nechce a jednodnoducho poviem ked som v kopci a troska uz nevlazdem tak si tak vzdy tuknem tu vyssiu pomoc proste nechce sa mi. Po vcerajsku sa mi zda ze som asi len jediny e-biker ktory to tak.robi.vsetci makaju len ja sa vozim:) inak e-bike si nechavam.je to dobra vec na regeneraciu a popri inych sportoch a veciach vdaka nemu mozem daleko castejsie a viac bicyklovat.
16.06.2024 - 14:54:48
01
double napísal:
Nuz je to tazke ked nikdy nemali kondiciu na 100km a 3000vysok na klasike. Tu ich sucasnu kondiciu nemaju totiz s cim porovnat.


Toto!
Nemajú s čím (nie všetci, ale drvivá väčšina), no porovnávajú a porovnávajú.
A navyše nám tu začína vyrastať generácia, odchovaná na ebajkoch už od mala (detské električky), takže bude jěšte hůř :-D
16.06.2024 - 16:44:17
02
elektricke pokrytectvo s tlacitkami je presne ako cokolada v spajzi.
vies o nej, nemal by si, ale nakoniec to vzdas a je otazka casu kedy zmizne...
bio bike je ako cokolada v obchode, je velmi daleko od gauca a mimo dosah. podvadzanie neexistuje, bud to vyslapes alebo vytlacis..
ina moznost nie je.
16.06.2024 - 16:52:21
06
hej,bude jěšte hůř lebo za posledný týždeň som vonku videl štyroch čo to mali prerobené tak že ani netočili pedále len išli :puke:
16.06.2024 - 18:18:53
00
peter120 napísal:
elektricke pokrytectvo s tlacitkami je presne ako cokolada v spajzi.
vies o nej, nemal by si, ale nakoniec to vzdas a je otazka casu kedy zmizne...
bio bike je ako cokolada v obchode, je velmi daleko od gauca a mimo dosah. podvadzanie neexistuje, bud to vyslapes alebo vytlacis..
ina moznost nie je.

Este je tu donaska az domov ?
16.06.2024 - 18:29:38
00
peter120 napísal:
elektricke pokrytectvo s tlacitkami je presne ako cokolada v spajzi.
vies o nej, nemal by si, ale nakoniec to vzdas a je otazka casu kedy zmizne...
bio bike je ako cokolada v obchode, je velmi daleko od gauca a mimo dosah. podvadzanie neexistuje, bud to vyslapes alebo vytlacis..
ina moznost nie je.

Vieš prečo mám ten biobike a odmietam sa ho vzdať? Aby som mohol mať tú čokoládu v špajzi. ;)
16.06.2024 - 22:50:12
04
Eddie_G napísal:
To máš jedno, už teraz je plebs taký zmagorený z električiek, že ich vidia všade. Minulý rok som mal bajk odparkovaný pri bufete a dvaja chlapi sa do krvi hádali, že či to je alebo nie je elektrobike (https://images.mtbiker.sk/biky/big/P6050662_6494098dc3f16.jpg).
Vo výsledku to mierovo uzavreli, že to určite na 100% musí byť električka s ultimátnym nepriestreľným argumentom “ale veď sa na to poriadne pozri, ty debil!” ?
(ja som sedel opodiaľ, počúval ich a bavil sa na tom, nevedeli, že to je môj bike, a z ich strany to bolo myslené úplne seriózne vážne)


Nuž, niečo podobné sa mi stalo dnes na Svätujurskom blesku. Pred štartom som sa bol trocha rozohriať, tak som vybehol cez Jozefkovo údolie a poza hradisko som sa vracal na štart. Na prvej zákrute bola pani, ktorá zabezpečovala odbočku, mal som ešte čas a na chvíľu som sa pristavil, že popozerám predchádzajúcich pretekárov. Mal som už pripnuté štartové číslo a pani sa začudovala v zmysel, že myslela, že nejdem štartovať, keďže mám elektrobicykel... A ja pritom na normálnom neelektrickom Bromptone :D Ale nespýtal som sa, či ju zmiatlo dynamo alebo taška.

Eddie_G napísal:
Možno za pár rokov budeme rarita hodná fotenia. Ako manuálna prevodovka v Amerike, či človek fotiaci foťákom a nie mobilom.

Inak, keď už hovoríš o nosiči, električkárov začnem asi volať kamionisti. Je totižto celkom ťažké nájsť električkára, ktorý by na e-bajku nemal aspoň jednu veľkú brašnu :-D
Zdá sa mi, že idú presne opačnou cestou ako cyklisti - kdežto cyklista sa snaží kvôli energii svoju bagáž minimalizovať, u električkárov badám presný opak. Veď motor odvezie. A to nie sú len hrádzoví Sagani, ale aj lesní mužíci.

Môžeš volať kamionista aj mňa, ja nosím (pomerne) veľkú tašku aj na neelektrickom bicykli :) Najmä kvôli ceste do práce (počítač, veci), ale už som tak zvyknutý, tak už ju nosím stále, aj keď sa idem len tak povoziť (mám v nej aj ten spomínaný fotoaparát - zrkadlovku :D).
Napríklad ja sa nejako nesnažím záťaž minimalizovať, nohy mi zatiaľ stále vládzu a energiu viem doplniť najedením sa :D
16.06.2024 - 22:54:39
00
keyboard_arrow_up