pravdu mas, tak vidis, posli ho do PSka a normal katolici budu mat koho volit, bigotaci nech sa trtkaju medzi sebou 🙂
12.06.2024 - 12:51:14
01
Dudo napísal:
A este doplnim, aby sme mali jasno: byt na mne, tak cirkev zakazem! V predmetnej diskusii nebol dolezity moj svetonazor...


Netreba zakazovat. Stacilo by uskutocnit odluku od statu. Tak, ako to bolo definovane v poziadavkach Novembra 89. A potom by mohol kazdy (po vzore niektorych zapadnych krajin; "Kirchensteuer") slobodne vyjadrit svoju tuzbu prisluchat k danej Cirkvi aj v konkretnych cislach.


Naposledy upravil IngVisitor dňa 12.06.2024 - 14:46:33, celkovo upravené 2 krát.

12.06.2024 - 13:18:12
07
a ako druhý krok, odluku smeru od štátu ...
12.06.2024 - 14:23:28
09
a ak ani to nepomôže tak odluka západného slovenska od slovenska
12.06.2024 - 14:28:38
03
Uplne by stacila odluka Smeru a oligarchie v pozadi, ktora evidentne taha za nitky aj inde. Inak si neviem vysvetlit, zeby nejaka politicka strana odstavovala ludi a program, ktory ju dostal spat do parlamentu a tym sa vlastne sama vykostovala podla predpovede sudruha Fica.
12.06.2024 - 14:36:10
00
V súčasnosti vidím len odluku "SR od západu" a "odluku mladých a vzdelaných od SR". Odor v EU, Simečka "predposratý" a Korčok váhajuci, zákony obmedzujúce slobody, no nevyzerá to dobre.
12.06.2024 - 14:43:18
01
lapaloma napísal:
a ak ani to nepomôže tak odluka západného slovenska od slovenska


skor odluka mestskych statov od vidieka, su to vzdy sedlaci co prehlasuju mestanov, nie vychod vs zapad
12.06.2024 - 15:27:57
01
petersa, v čom je Šimečka predposratý? Liberálne proeurópske strany hádam ešte nemali tak veľa hlasov ako PS v ostatných dvoch voľbách (parlamentné a EU), podľa mňa to nerobí zle a navyše teraz ohlásili fokus na regióny. Za tri a pol roka do najbližších môžu veľa pokaziť, ale môžu aj veľa dosiahnuť.
12.06.2024 - 15:47:19
09
ohlásil to odor, trochu rozumnejšej ekonomiky tam dotiahol odor ... zdá sa, že jeho vplyvom sa z tých liberálov ktorých vidia harabínovci stáva vplyvom odora komplexnejšia politická strana .. držíme im (aj nám, celému slovensku) palce
12.06.2024 - 15:52:47
07
Áno, ťah na regióny má zabezpečiť dnes prijatý Viskupič (bratranec Matoviča), ktorý ešte minulý rok na jeseň kandidoval za Oľano spolu s KU a zvyškami Za ľudí. Plus som čítal aj názory, aby oslovili Luntera, ktorý vlastne ako prvý legitimizoval Hlas, keď bez výhrad prijal ich podporu v župných voľbách. :-D
12.06.2024 - 15:57:28
00
Veľmi čiernobielo zjednodušuješ. Spoza klávesnice sa ti dobre vypisuje, ale politika je umenie možného.
12.06.2024 - 16:05:18
07
Jaroh: jeho reč tela, verbálny prejav ako "ustráchaný malý chlapec". Som jeho volič, ale zdá sa, že to nie je správna osoba na čele PS v súčasnosti (Korčoka by som si tam vedel predstavit skor). Zvolených EU poslancov okolo Odora trocha vnímam ako "samostatnú entitu" v rámci PS a ešte sa uvidí, keď pôjde SR do sračiek, či budú veľmi aktívny aj doma alebo sa na to "vykašlú" a budú na rôzne "nezákonnosti" poukazovať z pohodlia EU parlamentu. Uvidíme.
12.06.2024 - 16:16:27
01
OK. Ja ho tak nevnímam. Naopak, u mňa plus body práve za to, že sa nehrá na alfa samca za každú cenu. Jeho prístup sa mi zdá oveľa civilnejší. Ale je to samozrejme vec názoru.
12.06.2024 - 16:34:50
03
Jaroh napísal:
Veľmi čiernobielo zjednodušuješ. Spoza klávesnice sa ti dobre vypisuje, ale politika je umenie možného.


Presne tak. Absolútne s tebou súhlasím, že politika je umenie možného. Ale naschval som to napísal takým tónom, aby vyzneli aj absurdnosti týchto otočiek alebo vyjadrení. Lebo už dlhšie mi vadí skresľovanie skutočnosti. Viskupič zrazu bude ten dobrý, ale Naď, Heger nie (tým sa ich nezastávam, majú svoje maslo na hlave a už som sa tu k nim vyjadroval). Zrazu ani ten Hlas by nebol taký zlý, aj keď v svojej podstate sa od Smeru nelíšia a ich predseda je zrazu možno ešte agresívnejší. Takisto som čítal tesne po atentáte, že vlastne Kalinak môže byt v podstate v pohode lebo je biznisman. Alebo, že PS je už nové SDKÚ, voči čomu sa ohradil aj samotný Dzurinda a bol opravený, že on tomu v podstate nerozumie. A na základe takýchto skresľujúcich skutočnosti môže byt volič zaskočený a v konečnom dôsledku volí proti svojmu presvedčeniu akože za dobrú vec a v skutočnosti nemusí byť so svojou voľbou spokojný.
12.06.2024 - 16:52:40
00
"môže byt volič zaskočený a v konečnom dôsledku volí proti svojmu presvedčeniu akože za dobrú vec a v skutočnosti nemusí byť so svojou voľbou spokojný"

myslim ze by si sa mal viac starat o to, aby si TY bol so svojou volbou spokojny, a nie 4 dni tu riesit to, ci niekto voli podla teba "proti svojmu presvedčeniu" alebo nie
12.06.2024 - 17:01:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up