Russian Air Defense Forces ordered to evacuate families from Crimea
10.06.2024 - 20:26:33
00
https://x.com/jirik957/status/1800147327921078494
10.06.2024 - 21:28:57
11
hovorím,že zbytočne písat s Vami ale tak chcete nejake konkretne veci z našej strany tak tu je mierový návrh od hnutia zjednotení za mier. Nehovorím,že to má nejake velke slovo ale lepšie robit niečo ako nič. Každopadne zajtrajšia mierový summit vo Švajčiarsku bez Číny a Ruska nemá velký význam.
https://www.zjednotenizamier.sk/zjednoteni-za-mier-a-spravodlivost-na-ukrajine-a-v-celej-europe/
11.06.2024 - 13:07:43
00
Stačí si prečítať len prvé odstavce
– Ukrajina vedie legitímnu obrannú vojnu, v ktorej je ohrozené jej prežitie ako nezávislého štátu

– Rusko sa usiluje ochrániť svoje bezpečnostné záujmy ohrozené rozširovaním Severoatlantickej aliancie
A už vieš, že takúto hlúposť môže napísať len Chmelár!
11.06.2024 - 13:14:23
117
2. Rusko sa zaviaže:

a) že stiahne svoje ozbrojené sily z územia Ukrajiny k hraniciam z 23. februára 2022


Cize Krym zostane Rusku?

3. Ukrajina sa zaviaže:

a) že stiahne svoje ozbrojené sily zo zóny najmenej 50 km od ruských hraníc vrátane oblastí Luhansk Doneck, Záporoží a Cherson

b) že vyhlási neutralitu za trvalý štatút štátu a nevstúpi do žiadnej vojenskej aliancie vrátane NATO


Toto je odobratie prava Ukrajine - preco by nemohla byt v NATO, ked su v nom Polsko, Finsko a pobaltske staty, ktore tiez susedia s Ruskom?

Dalej som radsej ani necital.

Edit, tak som cital dalej
b) Záruky by sa nevzťahovali na Krym a regióny Luhansk, Doneck, Záporožie a Cherson v rámci ich bývalých administratívnych hraníc.

c) Otázky spojené s Krymom a Sevastopolom by boli vyriešené bilaterálnymi diplomatickými rokovaniami do 15 rokov a bez použitia vojenskej sily.


Ale mal som skocit asi hned na koniec, kde je podpisany Chmelar :o
11.06.2024 - 13:46:48
213
double napísal:
hovorím,že zbytočne písat s Vami ale tak chcete nejake konkretne veci z našej strany tak tu je mierový návrh od hnutia zjednotení za mier. Nehovorím,že to má nejake velke slovo ale lepšie robit niečo ako nič.


A ked Putin podpise a vzapati porusi dalsiu zmluvu, ty ho pojdes osobne zmlatit ako prasiveho psa, aby konecne dodrziaval to, co sam podpisal?

Kedy konecne pochopis, ze prislub Ruska nic neznamena?
11.06.2024 - 14:22:20
017
Ten návrh je ozaj vyvážený tak, akoby ho písal nezávislý expert Eduard :tmi: Človek sa zamyslí nad textom, potom spôsobom ako v skutočnosti Ukrajinci pristupujú k riešeniu tejto otázky a už mu ostáva len prísť na to, prečo na tak "skvelú" a od reality odtrhnutú hovadinu neprišli sami už dávno ...
11.06.2024 - 14:23:48
08
Precital som si to a par veci ma tam zaujalo:

- kedze mi je jasne, ze Chmelar a spol to nepisali len tak sami od seba a Fica ako zaruku rokovani si tiez sam nevymyslel, tak zjavne prichadzaju noty z Ruskej strany na ukoncenie konfliktu. Co je dobra sprava, zrejme im pomaly dochadza para a nutne potrebuju prestavku na konsolidaciu celej krajiny
- maju sa stiahnut za hranice z 2022 s tym, ze Krym doriesia diplomatickou cestou o 15 rokov. Samozrejme, nic nevyriesia a Krym si Rusi budu chciet nechat. Ale tych 15 rokov je teda Rusky odhad, dokedy budu schopni byt opat vojensky pripraveni na dalsiu eskalaciu konfliktu. A spoliehat sa na to, ze Europa sa opat uspokoji s mierom a na vojnovu ekonomiku neprejde. Ze sa im hybridnou vojnou za 15 rokov podari este viac destabilizovat zapadnu spolocnost a ze za 15 rokov moze aj v USA prist k vyraznym zmenam v postoji k NATO
- Rusko sa zaviaze k tomu, ze odide za hranice z roku 2022. Ukrajina stiahne vojakov 50km za hranice, ze zostane neutralna, ze nebude mat zbrane hromadneho nicenia, ze odidu vojaci zahranicnych armad...toto mi ako vyvazena ponuka neznie
- ale najviac ma zaujalo toto:
a) Suverenita, územná celistvosť a štátna nezávislosť Ukrajiny by bola zaručená medzinárodnou zmluvou uzavretou s dohodnutými ručiteľskými štátmi.
b) Záruky by sa nevzťahovali na Krym a regióny Luhansk, Doneck, Záporožie a Cherson v rámci ich bývalých administratívnych hraníc.


- cize Ukrajina zostane sama, bez aliancie, bez zbrani hromadneho nicenia. Len so zarukami od nejakych dohodnutych mocnosti na uzemnu celistvost. Ktora by sa ale netykala aktualne okupovanych uzemi...ktore v pripade, ze sa Rus rozhodne opat obsadit, nebude mat ani kto branit. Lebo mocnosti za tie uzemia podla zmluvy nerucia a Ukrajina tam podla zmluvy vojakov mat nemoze. Brilantny plan, budem prekvapeny, ak na to Ukrajinci nepristupia.

Mne osobne tam chyba jedna podstatna cast. Pretoze tento navrh vlastne naznacuje, aby sme sa tvarili, ze sa nic nestalo, od zajtra sme zase kamarati. Ale stalo sa. Prilis vela sa toho stalo. Chybaju mi tam vojnove reparacie za znicene mesta, dediny a infrastrukturu, ktore Rusi znicili na cudzom uzemi. Chyba mi tam vojensky sud s ludmi, ktori su zodpovedni za tisicky a tisicky nevinnych zivotov a za ine vojnove zlociny. Chyba mi tam plan na odminovanie uzemi Ukrajiny. Chyba mi tam jasne oznacenie vinnika celeho konfliktu...


Naposledy upravil mareno17 dňa 11.06.2024 - 14:33:53, celkovo upravené 1 krát.

11.06.2024 - 14:32:41
228
Autorsky tim...vizualne.

Prílohy:

Screenshot_20240611-143224.jpg
Screenshot_20240611-143224.jpg 51.73 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2024 - 14:33:13
921
mareno17 napísal:
- kedze mi je jasne, ze Chmelar a spol to nepisali len tak sami od seba a Fica ako zaruku rokovani si tiez sam nevymyslel, tak zjavne prichadzaju noty z Ruskej strany na ukoncenie konfliktu. Co je dobra sprava, zrejme im pomaly dochadza para a nutne potrebuju prestavku na konsolidaciu celej krajiny...

good point :y:

...a mne tam este chyba, ze sa Mordor zaviaze ukoncit vsetky hybridne aktivity na uzemi EU resp. NATO a ukonci asap financovanie cudzich politickych stran, dezinfowebov a inych zdruzeni 8)
11.06.2024 - 15:07:01
29
a co tak toto:

V memorande sa signatári zaviazali okrem iného rešpektovať ukrajinskú nezávislosť a suverenitu v medziach vtedy platných štátnych hraníc, zdržať sa hrozby silou alebo použitia sily proti Ukrajine, zdržať sa použitia ekonomického nátlaku na Ukrajinu v snahe ovplyvniť jej politické smerovanie, zdržať sa použitia jadrových zbraní proti Ukrajine, riešiť prípadné použitie jadrových zbraní voči Ukrajine na pôde Rady Bezpečnosti OSN, či vzájomne konzultovať vzniknuté nejasnosti ohľadne zmienených záruk.

stare, ale jare 🙂
11.06.2024 - 15:33:10
05
takže riešenie je vojenska porážka Ruska Ukrajinou, vstup Ukrajiny do Nato a EU dalšie dozbrojenie Ukrajiny aby Rusi nemohli podobnú udalosť zopakovat? a Krym samozrejme bude patrit Ukrajine. Ak ano pokial ste ochotný zájst , po prvú atomovu bombu? alebo ste ochotný aj obetovat vlastný život? či bude sa to daŤ stačí ak sa vojensky a finančne bude nadalej podporovat Ukrajina? KOlko ešte rok? dva? Podla výsledkov eurovolieb moc to už ľudí nebaví. A ak to nebude takýmto Vašim želaným smerom pokračovať tak čo budete schopný akceptovať za mierove rokovania ? V tej správe sú nejaké mierove fakty kludne môže nastat aj to, že to môže dopadnut aj podstatne horšie. By ma zaujimala tá akceptovatelná hranice, že stačilo malo by sa íst za stol. Je to síce pekne ked povieš z obyvačky,že nikdy ale ty zatial neumieraš ale bicykluješ a to sa môže zmenit aj pre teba.
11.06.2024 - 15:48:53
00
Dpč,zalez uz do diery
11.06.2024 - 15:56:13
89
double, je to problém z definíciami,
ten chmelárov výprd je jednostranná kapitulácia a nie mierový návrh
11.06.2024 - 16:00:53
017
Chmelar je podporovatel genocidy Slovanov Mongolmi.
11.06.2024 - 16:02:56
023
keyboard_arrow_up