Sesulak veľmi pekne ďakujem, dava zmysel.
07.06.2024 - 22:15:05
00
Stalo sa niekomu, ze mu Edge pocas navigovania prestal hlasit udalosti ako odbocenie alebo odbocenie mimo trasy?
Dnes som mal dlhsiu jazdu a okolo 85km som zistil, ze navigacia sice bezi – boli tam tie smerove sipky na trase, ale na nic nereagje : prisiel som na krizovatku, nic, odbocil som mimo trasy, nic.
Prerusenie a znovu spustenie navigacie nepomohlo. Pomohlo az vypnutie drahy a znovu spustenie.
Je sice pravda, ze som sa s Edgom dost hral pocas jazdy, menil som nastavenia navigacie, climbpro, ale od okamihu, kedy napoosledy upozornil a kedy prestal upozornovat, som nic nerobil.
Snad sa to nebude opakovat, kedze pocas jazdy mam obrazovku s udajmi a mapa vyskakuje len ked sa nieco deje. Teraz som mal stastie, ze som drahu poznal naspamat v danom mieste.

Nie je to uplny problem, lebo sa to da vsimnut, ked vam nic nehlasi napr. na krizovatke, ale ak je napr. dlhy kopec bez krizovatky a ty sa s nim spustis 20km v domenni, ze mas tadial ist...a popritom si mal na vrchu odbocit dolava :)
08.06.2024 - 22:30:18
00
Mne sa to už už veru stalo. Podobne ako píšeš.
09.06.2024 - 05:55:02
00
matko001 nakoniec po zvážení všetkého som bol rozhodnutý pre Explore, ale prišla ponuka na Edge 530 za rovnakú cenu ako tá 1000-ka. Ale vďaka, že si ma odhovoril :-)
10.06.2024 - 07:53:02
00
Matkough napísal:
Mne sa to už už veru stalo. Podobne ako píšeš.

Ako casto, za akych podmienok, aku trasu si siel a po akom case/km to zblblo? Menil si nejak nastavenia pocas jazdy?
Hladam dovod, preco to robi.
10.06.2024 - 09:31:00
00
juju_pepe napísal:
Ako casto, za akych podmienok, aku trasu si siel a po akom case/km to zblblo? Menil si nejak nastavenia pocas jazdy?
Hladam dovod, preco to robi.


Pravdu povediac, bolo to dost random. Pomohol restart, samozrejme. Pocas jazdy vsak zrusenie trasy a jej novy load nepomohol. Mne sa zdalo, ze primrzli len tie navigacne prompts a ostali v stave v akom som nahral trasu (teda X km do ciela a Y km do nasledujcej odbocky v momomente ked som trasu loadol) a tym padom nehlasilo, lebo nemalo akoby co, furt boli tie iste km do nasledujcej odbocky. Mapa a ukazovanie polohy na nej isli dobre, presne ako pises.
10.06.2024 - 11:24:33
00
Mne vcera blbol Edge 830. Dost casto mu vypadaval gps signal na trase, na ktorej s gps nebol nikdy problem. Mam zapnute GPS+Galileo.
10.06.2024 - 11:30:22
00
tak, ale nemôžeš sa voziť po ukrajinských hraniciach :)
10.06.2024 - 13:07:46
00
Mne tiež teraz blbne 1040 - navigačné prompty ostávajú visieť na obrazovke príliš dlho. Normálne by mali zmiznúť hneď po dobočení, ale teraz tam visia, že aj šípka celkom odíde z obrazovky. Príklad na fotke. Dajú sa zavrieť ručne ťuknutím, ale je to otravné. Nejaké nápady?

Prílohy:

IMG_9141.jpeg
IMG_9141.jpeg 189.61 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2024 - 14:21:42
00
Mam to podobne, i ked asi nie az tak extremne. Explore2 ma tiez tento novy system. Asi len cakat, kym to opravia. Mozes to nahlasit na support.
Nemas nahodou vypnuty, automaticky zoom?
10.06.2024 - 16:26:55
00
mne ked takto dlho ukazovalo odbočku aj uz po odboceni ako píšeš, tak mi pomohlo v menu dráhy dat vymazať tie dáta ktoré si garmin vypočíta pri štarte drahy, skus pozrieť a daj vymazat, nech si to prepočíta nanovo ked vyberieš danú dráhu.
Otvor danú dráhu v menu garmin edge, klikni na tie 3 bodky vpravo hore, potom výpočet trasy a potvrdiť vymazanie z vyrovnávacej pamäte
10.06.2024 - 17:06:32
01
Kúpil som si prvý cyklopočítač - garmin edge 540. Všade som čítal, že baterka vydrží 20-30 hodín a keď som prišiel do nastavení, tak ukazuje len 7. Potom som to prepol do šetriča baterky a hneď 30 hodín. A to som tam nechal zapnuté nech je svieti displej celý čas, takže to by bola dobrá výdrž. V čom ma ale obmedzí ten šetrič baterky? Normálne to chcem používať na dáta a navigáciu + senzory
10.06.2024 - 20:36:25
00
Prečítaj si návod;) neverím, že pri šetriči batérie bude zapnutý displej.
Na 520/820 Režim šetrenia batérie po pár sekundách vypne celý displej, samozrejme dáta sa zaznamenávajú, ale navigáciu neuvidis (teda až po ďalšiu udalosť,'zmenu', akou je aj napríklad blížiace sa auto pri sparovanom radare)

Doporučujem vypnúť bluetooth (resp odskúšať si výdrže, ak chces ísť na úplne maximum. Na ciselka v menu by som sa nespoliehal veľmi).
Zniz čas podsvietenia, kontrast
10.06.2024 - 21:10:26
00
7 hodin? To si mal displej naplno? To nie je mobil, na Garmine cez den vidis aj ked je osvetlenie uplne vypnute, resp, cez den je jedno, ci je vypnute, alebo zapnute

Ja ho mam vypnute a pri nahravani a zaroven navigovani mi zerie Explore2 necele 3% baterky za hodinu, co je famozne cislo pre mna..sice len gps, ale uplne postacuje (GNSS vyskusam neskor, ale nebude tam velky rozdiel)

Setric ti znizi osvetlenie a prepne na setrenejsie i ked mierne nepresnejsie navigacne satelitne systemy, vypne mapu. Da sa presne navolit, co ti ma setric vypnut..
10.06.2024 - 21:13:43
00
Marli napísal:
Prečítaj si návod;) neverím, že pri šetriči batérie bude zapnutý displej.
Na 520/820 Režim šetrenia batérie po pár sekundách vypne celý displej, samozrejme dáta sa zaznamenávajú, ale navigáciu neuvidis (teda až po ďalšiu udalosť,'zmenu', akou je aj napríklad blížiace sa auto pri sparovanom radare)

Doporučujem vypnúť bluetooth (resp odskúšať si výdrže, ak chces ísť na úplne maximum. Na ciselka v menu by som sa nespoliehal veľmi).
Zniz čas podsvietenia, kontrast



Jaj sorry, tam mám kolonku znížiť podsvietenie, keby to zapnem, ešte o nejakých 6 hodín sa zvýši výdrž ( cca 36). Tak to som myslel.

Čo sa týka vypnutia toho bluetoothu, tak to mi potom nebude ukazovať hrudný pás, nie?

Ešte som s ním nejazdil, pri šetriči baterky sa vypne celý displej a potom musím stlačiť nejaké tlačitko a hneď sa zapne?
10.06.2024 - 21:18:18
00
keyboard_arrow_up