K tomu SNP, je tam len znacka Cesticka pre cyklistov (ci ako sa to teraz vola), dost blbo osadena. Na strane Stareho mesta je osadena pred krizovatkou pricom dalej rovno su schody pre chodcov. Na petrzalskej strane si nie som isty ci je tam cisto cesticka pre cyklistov alebo chodnik pre chodcov a cyklistov, hlavne je ale len na jednom najazde ktory sa vysie spaja s vychodnou i zapadnou stranou. Pokial to nebude normalne oznacene tak nema zmysel sa na kohokolvek hnevat.
09.06.2024 - 17:30:10
00
JFE napísal:
scarinko sa tvaris ako keby si teraz vsetky respektoval :) kedy si naposledy jazdil na bicykli po chodniku? :)

V podstate kazdy jeden vyjazd kedze od brany po cestu mam 50m chodniku ?

a-bikerak si dobre pamatam tak na strane stareho mesta je az pred lavkou osadena
09.06.2024 - 17:30:33
00
Ano, pred tym ako zahnes dolava na lavku, este pred zrkadlom a T krizovatkou kde dolava je zapadna lavka a rovno je tocite schodisko.
09.06.2024 - 17:33:40
00
scarinko napísal:
V podstate kazdy jeden vyjazd kedze od brany po cestu mam 50m chodniku 😄


scarinko napísal:
😂ok povazujem sa za bezneho cloveka a teda nebudem respektovat zakazy a prikazy ktore sa mne nepacia ok dik

aj som si myslel ze hras hrdinu a pritom na kazdom vyjazde mas v <> pravidla minimalne 2x :D

;)

jk
09.06.2024 - 17:35:31
00
Presne tak 😉
09.06.2024 - 17:45:10
00
scarinko napísal:
No a co sa ti zda logicke ze ta co je vpravo uteka dolava a ta vlavo zas uteka opacne doprava?

v zime si idem na hrotoch a dochodci na prechadzke rozdrbani po strede a vpravo.
zvonim, a rozbehnu sa mi dolava kde predtym bolo volno... vsade zamrznute kaluze, reku dnes nemam naladu na krasokorculovanie :rofl: tak som siel priamo.
niekoho so drbol riditkami do ruky, nespadol som.
hrube bundy stlmia naraz-nebudem zastavovat, aspon si nabuduce zapamataju ako chodit...
niekedy mam obavy zvonit, ze ci bude nejaky kamikaze
09.06.2024 - 18:22:25
00
Jaroh, obhajoval by si tak aj porušovanie zo strany motoristov? Lebo nezmyselné značenie? Určite nie dovolím si tvrdiť. Na Moste SNP sú označené strany značkami, kto má kade ísť už roky. Nepribudli tam včera. Aj Michalská ulica spolu s Hviezdoslavovým námestím boli do cca roku 2000 cestami. Znamená že keď to bola viac ako 500 rokov cesta, že môžem ignorovať značky?

Aj včera, aj dnes som bol na biku v meste. Cyklisti si jazdili veselo v protismere ako na Starom moste, tak isto aj na Vajanského ako by sa nechumelilo
09.06.2024 - 18:35:11
00
Jano1987. tvoja posadnutosť mnou je zábavná :-)
Už som to tu párkrát písal. To, čo rozhoduje, nie sú zákony, ale fyzika (a psychológia, ale to v tomto okamihu nie je dôležité). Zatiaľ čo vzťah cyklistov a chodcov na lávke Mosta SNP je nevinná vec (lebo malá rýchlosť a hmotnosť). tak vzťah auta k inému autu, cyklistovi, chodcovi či prekážke je ničivá vec (lebo veľká rýchlosť a hmotnosť). Zákony premávky sú tu nie preto, aby sa regulovali vzťah cyklisti vs. chodci, ale aby šoféri áut nepozabíjali seba a iných. Tenisky ani bicykel nie sú smrtiaci predmet, auto áno. Takže nie, porušovanie predpisov šoférmi neobjahujem.

Naozajstná bezpečnosť cyklistov a chodcov sa nedosahuje značením, ale dizajnom komunikácie a to na moste spred 50 rokov nie je možné a tak skrátka jediným riešením je zdieľaná lávka a ohľaduplnosť na nej.

Nehovoriac o tom, že tie značky sú tam neplatné, tie lávky nie sú pozemnými komunikáciami a navyše na strane od Petržalky chodci ani cyklisti nič neporušujú, keďže tie značky keby aj platili, tak platia akurát na tých nájazdových rampách. Hore, na ich konci už nijaká značka neupravuje, či majú ísť na tú alebo hentú stranu. To "dopravné značenie" nie je skrátka ničím iným, iba ukážkou diletantizmu príslušného dopravného inžiniera a dopravného inšpektorátu. Osobne pochybujem, že by tam tie značky vôbec určil cestný správny orgán, ale čo už.

Ale nedúfam, že to uznáš a pravdupovediac,je mi to úplne jedno :-) .
09.06.2024 - 18:54:11
00
https://www.bratislavak.sk/clanky/2673/foto-cyklista-pri-strkovci-zranil-mlade-dievca-dolamal-jej-stavce-matka-hlada-vinnika
To máš výsledok malej rýchlosti.
09.06.2024 - 19:10:03
00
JFE napísal:
scarinko sa tvaris ako keby si teraz vsetky respektoval :) kedy si naposledy jazdil na bicykli po chodniku? :)

ja idem každú chvíľu po chodníku...v KE Hlinkova ulica...ideš po spoločnom chodníku pre chodcov a cyklistov,od ďalšej križovatky ale už pre cyklistov nie je, no zas od ďalšej križovatky už zas je... cca 400 metrový úsek mám ísť po 4-prúdovke či tlačiť bike po chodníku? Kocúrkovo
09.06.2024 - 19:11:11
12
Jano1987 napísal:

Toto sa mi nejak nezda. Zlomene stavce a boji sa to povedat mame. Iste normalne funguje cely den a ma rozbite koleno a vlastne ani to nehlasia na policiu.
🙄
09.06.2024 - 19:37:20
00
ale o to tu vobec neslo. samozrejme ze neocakavam ze niekto od bytovky tlaci bicykel kym nepride na cestu/cyklotrasu.

ide o to ze sa tu ohanal tym preco chodci nieco porusuju a pritom mu nevadi ze sam porusuje.

cele je to o ohladuplnosti. spravajme me sa ako ludia a tolerujme sa... infrastruktura v (nie len) centre Bratislavy nie je stavana na mnozstvo ludi ktore tam je a uz vobec nie v kombinacii s cyklistami / (e) kolobezkami. tak pracujme s tym co mame bez zbytocneho zavzdusnovania sa.

pesi maju co zlepsovat voci cyklistom a cyklisti maju co zlepsovat tiez...

a ak niekto nema 5sekund aby pribrzdil mal vyrazit o minutu skor :)
09.06.2024 - 19:47:20
03
Ako su ohladuplni ti vsetci chodci ked maju hned vedla svoj chodnik ale aj tak chodia po cyklo a nie ze par ale desiatky a stovky ludi a kludne 4 vedla seba, zaberu celu cestu a maju cyklistov na haku a este na nich pindaju ze maju zvonit a davat pozor. Toto davas na jednu uroven s tym ze nebudem chodit v tretrach az k ceste aby som tam vysadol na bike. Skus sa zamysliet 😉
09.06.2024 - 20:14:56
01
z pohladu zakona je uplne jedno co mas obute. ked uz si to tak formuloval par prispevkov naspat...

vidim ze citanie s porozumenim ide uplne mimo teba. opat.
09.06.2024 - 20:15:49
00
V tom pripade ked je to ok ako chodia chodci preco su policajne akcie zamerane zasadne na auta, kolobezky a cyklistov? Nikdy ever som nevidel ziadneho policajta ze by dal pokutu chodcovi alebo ho co len napomenul. Nikdy.

Vidim ze pisanie svojej praudy ti ide tak ako obvykle. 😉
09.06.2024 - 20:17:52
00
keyboard_arrow_up