Je hlavne blbost ze sa nevolia poslanci ale strany
04.06.2024 - 15:42:15
02
VTV napísal:
Práve o to ide aby tie hlasy neprepadli. U PS je jedno či budú mať 25% alebo 19% ale Demokratom to pomôže. Pri volbách do EUP sa to počíta inak .


uz sa tak raz spekulovalo a dopadlo to tak, ze sa nedostali do parlamentu a vladol tu matovic s kollarom. zhodou okolnosti ten matovic, ktoreho tam demokrati drzali zubami nechtami...
co keby sme tentokrat neriskovali a hodili to na istotu ps-ku a skusili dosiahnut tych cca 30% potrebnych na zisk dalsieho mandatu?

btw - toto je nejaky novy sport? za posledny mesiac som cital minimalne 3 blogy, ktore odhovarali od volenia ps na ukor demokratov...


Naposledy upravil Hosť dňa 04.06.2024 - 15:47:32, celkovo upravené 1 krát.

04.06.2024 - 15:46:01
01
Dobrý komentár na Sme pre tých ktorí nemajú predplatné:
Tlačové konferencie Smeru a Hlasu po atentáte na premiéra sa stávajú verejnými súdnymi pojednávaniami. Vystupujú na nich ľudia, ktorí sú podozriví z trestných činov ako marenie spravodlivosti, korupcia, pranie špinavých peňazí, zneužívanie právomocí verejného činiteľa.

Niektorí už boli obvinení zbavení, ale iné konania ešte stále prebiehajú.

V očiach verejnosti dnes sami nahrádzajú svedkov aj sudcov. Jeden z najohavnejších činov v demokracii, atentát na premiéra, má byť ich oslobodzujúci rozsudok.

Tragédiu Roberta Fica používajú na to, aby sa pred verejnosťou očistili, a zároveň prepísali odhalenia, ktoré sa dostali na verejnosť po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Presvedčenie verejnosti, že spoločnosť sa ocitla na križovatke a rozhoduje sa, akým smerom sa krajina vyberie, dnes interpretujú ako nenávisť, ktorá vyústila do pokusu o atentát.

Chcú však osedlať podobnú emóciu, aby mohli cválať do minulosti.

V prvých dňoch po streľbe, keď premiér bojoval o svoj život, bolo možné obviňovanie opozície a novinárov z podnecovania s veľkou dávkou veľkorysosti pripísať šoku, neistote alebo strachu o premiérov život.

Dnes je to však premyslená stratégia na upevnenie moci a eliminovanie politickej opozície. Zároveň je to aj zastrašovanie vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí by chceli dotiahnuť ich prípady.

Atentát na premiéra mení mnoho vecí, ale nemôže meniť proces spravodlivosti. Oslobodzujúci alebo odsudzujúci rozsudok nemôže byť vyslovený na tlačovkách. Nemôžu sa priatelia Smeru zviezť na chrbte chorého premiéra, až do stanice odpustenia všetkých previnení.

Atentát neprepisuje fakty minulosti, len umocňuje interpretácie, ktoré momentálne Smer podsúva verejnosti. Napríklad, že odteraz každá tlačová konferencia opozičných strán je šírenie nenávisti.

Atentáty na politikov často umocňujú rozdelenie spoločnosti a politici ich používajú ako ospravedlnenie pre legislatívne kroky, ktoré by pred atentátom väčšia časť verejnosti považovala za neakceptovateľné.

Nejasná komunikácia vlády otvára dvere konšpiráciám a následkom môže byť narastajúca nedôvera v inštitúcie, keďže sa ich snažia nahradiť jednotliví aktéri, ktorí komunikujú o útoku na vládneho predstaviteľa.

Posledné tlačové konferencie Smeru a Hlasu naznačujú, že takýto vývoj hrozí aj na Slovensku. Prebieha boj o interpretáciu viny a trestu za atentát, ktorý môže ovplyvniť výsledky volieb nielen do Európskeho parlamentu.
04.06.2024 - 15:46:19
04
Nevidím dôvod voliť stranu ktorá nemala ani 3% v parlamentných voľbách a argumentovať tým nech je tam viac normálnych strán. Strany nebudú skladať vládu, takže tento názor je irelevantný. Pokojne to hoďte PS keď váhate, budú mať viac poslancov.

Ja osobne idem opäť do SaS a krúžok dám len jedinej osobe, aby mala väčšiu šancu sa tam dostať:

Vladimíra Marcinková
04.06.2024 - 16:03:44
06
skynet napísal:
Je hlavne blbost ze sa nevolia poslanci ale strany

hm, tak napr. Stefancovi by som kludne dal hlas... ale KDH ;(
04.06.2024 - 16:21:07
00
Zena to tiez ide hodit Vladke, ja este neviem. Tiez vaham medzi PS / Demokrati.
04.06.2024 - 16:31:35
00
Na Demokratoch mi vadí história niektorých osôb, na PS mi vadí absolútna naivita ich členov. |(
04.06.2024 - 16:44:17
06
Nie je to blbosť, že sa volia strany a nie ľudia. Pri najivite voličov, by parlament vyzeral asi tak, že Fico, Blaha, Kotleba, Matovič, zopár podobných a dosť. Poslanec je najslabší článok v demokracii a preto musia byť organizovaní do politických strán s nejakým programom, štruktúrou a hierarchiou.
Veď práve o tých modlách ako Mečiar, Fico tu voľby vždy boli, takže voliť podľa sympatie, antipatie k jednotlivcom je chyba, ktorú opakujeme 30 rokov. Volíme v prvom rade program, až v druhom pešiakov.
Ani akcie spoločnosti si nekúpim podľa toho aký zamestnanci v nich robia.
04.06.2024 - 18:34:46
09
To je myslím ťa najlepšia vizitka:
https://www.facebook.com/share/jeMjEpKcX2B9DrbV/
04.06.2024 - 19:15:37
00
Ďalšie "tradične volby",tzn ze volím proti niekomu...Ale PS sa bojím,a z náboženských dôvodov [ pánboh by mi do sprostých nadal] Demokratov nie!
Veď to nejak musím nakrúzkovat v SaS.
🤨😵‍💫
04.06.2024 - 19:21:19
00
petersa napísal:
Na Demokratoch mi vadí história niektorých osôb, na PS mi vadí absolútna naivita ich členov. |(

mne vadi pokrytectvo, ked mali matovica za sefa, tak len hryzkali slabucko a suchali nohami.
z nich nikto neprefackal ho aby sa spamatal... este ho aj branili...
teraz po zalozeni strany robia gerojov, nech idu do certa.
04.06.2024 - 19:37:24
04
A mame tu prieskum

https://domov.sme.sk/c/23339476/volby-europsky-parlament-prieskum-smer-progresivne-slovensko.html

Prílohy:

Capture.JPG
Capture.JPG 36.47 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2024 - 19:45:11
00
thumb_up0thumb_down
dobre povedane
04.06.2024 - 20:06:28
06
Fašisti 11%. 😩 Tí ktorí považujú EÚ za mor sa tam tlačia aby 5 rokov hlasovali proti všetkému a žili si ako králi. 🤦
04.06.2024 - 20:20:32
021
"Už se perou ?" :^)

Predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok trvá na tom, že post predsedu Národnej rady patrí ich strane. Názor ministra obrany Roberta Kaliňáka, že by ho Hlas mohol prepustiť Andrejovi Dankovi, vníma ako zbytočné handrkovanie, ktoré ho mrzí.

https://dennikn.sk/minuta/4031133/?ref=mwat
04.06.2024 - 20:25:37
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up