Slavinger napísal:
Nerozpustí, nechal som ho aj na horúcej parapete a stále je to extrémne husté oproti starej verzii. Ide do koša.

daruj, niekto moze mat zaujem, mne to zo zaciatku islo tiez tazsie, ale ked sa flasticka ciastocne vyprazdnila, tak je to v pohode. ale tiez ked to miniem, vyskusam nieco ine, celkovo to nie je nejak presvedcive mazivo…
28.05.2024 - 09:59:53
00
Slavinger napísal:
Nerozpustí, nechal som ho aj na horúcej parapete a stále je to extrémne husté oproti starej verzii. Ide do koša.

Ja mam ten z dekaca a riedil som ho vodou (stacilo jej velmi malo a vela pretrepat). Pokial viem tak je sam o sebe na baze vody - ta pomoze vosku zatiect do retaze a potom sa odpari a ostane len vosk. davam ho na retaz minimalne den predom aby to uschlo, ale este som ho skusal malokrat aby som tu daval velke rozumy :)
28.05.2024 - 15:42:19
11
Axe1 napísal:
daruj, niekto moze mat zaujem, mne to zo zaciatku islo tiez tazsie, ale ked sa flasticka ciastocne vyprazdnila, tak je to v pohode. ale tiez ked to miniem, vyskusam nieco ine, celkovo to nie je nejak presvedcive mazivo…


Prichádzam k rovnakému záveru. Mal som krátko otestovanú staršiu verziu so žltým vrchnákom. Potom nejaký čas nebol vosk dostupný a nakoniec naskladnili už novú verziu. Tak som v záchvate kúpil rovno 4 balenia :( Nechávam to po dôkladnej lokálnej aplikácii a násobnom pretočení prevodu cez noc zatiecť/stuhnúť, často aj niekoľko dní. Životnosť neviem posúdiť, ale po druhom až treťom (40-50km) výjazde je už prevod hlučný. V recenziách ľudia spomínajú aj rýchlejšie opotrebenie reťaze a vznikajúcu hrdzu. Pravdepodobne kvôli tomu, že je na vodnej báze a vodou riediteľný (resp. emulzia).
31.05.2024 - 12:25:24
00
To je aj squirt predsa ...
31.05.2024 - 12:54:01
00
ll09 napísal:
Nechávam to po dôkladnej lokálnej aplikácii a násobnom pretočení prevodu cez noc zatiecť/stuhnúť, často aj niekoľko dní. Životnosť neviem posúdiť, ale po druhom až treťom (40-50km) výjazde je už prevod hlučný. V recenziách ľudia spomínajú aj rýchlejšie opotrebenie reťaze a vznikajúcu hrdzu.

áno, podobná skúsenosť. ja som bol veľmi spokojný s tým motorkovým castrol chain o lube, len s kotúčovými brzdami sa bojím nejakej neopatrnosti/nedopatrenia, resp. aj keď som to dával po jednotlivých článkoch z tesnej blízkosti tak jak vidieť pri správnom svetle ten jemný poprašok maziva sa vznášať v blízkosti kotúča...nemal som proste z toho dobrý pocit :-)
31.05.2024 - 16:37:27
10
Axe1 napísal:
áno, podobná skúsenosť. ja som bol veľmi spokojný s tým motorkovým castrol chain o lube, len s kotúčovými brzdami sa bojím nejakej neopatrnosti/nedopatrenia, resp. aj keď som to dával po jednotlivých článkoch z tesnej blízkosti tak jak vidieť pri správnom svetle ten jemný poprašok maziva sa vznášať v blízkosti kotúča...nemal som proste z toho dobrý pocit :-)


Presne k tomu sa plánujem po výmene reťazí vrátiť. Používal som ho predtým dlhodobo. V zime, v lete. Je na jeho aplikáciu pomerne bezpečný postup, aj pri kotúčoch. Pošlem info.
31.05.2024 - 16:50:27
01
Čaute,

možno blbá otázka ale je možné použiť ultrazvukovú čističku aj na roztápanie vosku a varenie retaze ? (také 2v1) Nakoľko je tam možný aj ohrev, tak či je to možné alebo máte skúsenosti ?

Pokiaľ by to nebolo možné tak zatiaľ na roztápanie vosku mi príde najpraktickejší rýžovar. Jednoducho sa prepne na varenie kde sa roztopí vosk a po rozpustení sa zapne na udržiavanie tepla kde bude reťaz vstrebávať vosk. Alebo mi niečo uniká ?

Novú odmastnenie novej reťaze som použil cyklostar, následne aceton a isopropanol. Po tom všetkom som reťaz opláchol čistou vodou. (Zároveň som túto chémiu nechal v zavaraninových nádobach pre ďalšie použitie tak verím, že to nejako "nedegraduje".)
31.05.2024 - 21:57:54
00
Idzino ultrazvukovú čističku s ohrevom používam na voskovanie reťaze. Samozrejme je to lepšie robiť na niekoľkých reťaziach súčasne.
31.05.2024 - 23:18:49
00
MarKac80 napísal:
Idzino ultrazvukovú čističku s ohrevom používam na voskovanie reťaze. Samozrejme je to lepšie robiť na niekoľkých reťaziach súčasne.

Aky mas model cisticky? Dik
01.06.2024 - 15:25:01
00
ultrazvuková čistička by sa nemala zapínať, ak nieje čiastočne naplnená kvapalinou (ktorá asi tlmí vibrácie), môže sa poškodiť

ja vosk vo vaničke najprv roztopím teplovzdušnou pištolou, až potom zapínam ultrazvuk a ohrev
01.06.2024 - 17:13:59
00
Orechovy napísal:
Aky mas model cisticky? Dik


Geti GUC 02B 2L nerez. Ale inak by sa mi hodila ešte väčšia (aby tam vošla kazeta 11-34, prehadzovačka,...)
01.06.2024 - 17:37:53
01
Dnes mám za sebou prvé voskovanie reťaze. Použil som parafínový vosk roztavený v ohrievači depilačných voskov. Z výsledku mám zmiešané pocity a to z toho dôvodu, že nečakal som, aký bordel bude na biku robiť odpadávajúci zatvrdnutý vosk. Vzhľadom k tomu, že nemalú časť dnešného dňa som strávil čistením a prípravou pohonu a momentálne mám prevodník, kazetu a kladky prehadzovačky oblepené šupinami vosku. Neviem, či som spravil nejakú chybu v technologickom postupe alebo je to tým, že som nepoužil špeciálny cyklovosk. Postupoval som tak, že som roztavil vosk na cca 100°C, reťaz som ponoril, kúpal ju za občasného miešania asi 12 min, znížil som teplotu na 75° a pri tejto som ju vytiahol, nechal odkvapkať (neutieral som ju do handry, neviem či toto nebola chyba) a nechal visieť cca 4 hodiny, potom som ju stuhnutú porozlamoval a nasadil na bike. Pri krútení reťaze sa mi teraz všetko nabaluje na ozubené kolieska a nemá to veľmi tendenciu opadávať.
01.06.2024 - 20:55:37
00
Bola to chyba, vždy ešte teplú reťaz utriem do papierových obrúskov. Vosk má v podstate ostať iba vo vnútri článkov, zvonka má byť čista.
01.06.2024 - 21:16:58
01
Ja som zatiaľ skúsil voskovat reťaz iba 3x, ale neutieral som ju, iba som ju na druhý deň nahodil a jazdil. Sem tam prejdem po aktuálne jazdenej reťazí prstom a je len minimálne špinavá. Nevšimol som si, že by sa mi to lepilo na ozubenia. Ten prebytok pri jazde opadá.
01.06.2024 - 21:37:06
00
Presne ako pise Kibib, treba hned utriet a potom ked stvrdne zobrat metlu, opriet o plot, chytit za konce a poprechadzat, vacsina vosku opadne. Ale aj ked tak nespravis, z prevodnikov a kazety opadne neboj nic.

14:40
https://youtu.be/diMxFwB6GBQ?si=mLYRo1_xRWGqafx0
01.06.2024 - 21:41:09
01
cron
keyboard_arrow_up