aJoN, nemali náhodou aj slúchadlá na ušiach? Koľkokrát stretnem dvojice trojice so slúchadlami na ušiach. Tie slúchadlá dokážu detekovat konverzáciu, ale nie ďalšie zvuky okolia. Sám také mám, používam ich len v práci, keď náhodou za mnou niekto príde, aby som ho počul.
25.05.2024 - 22:49:20
00
Slúchadlá som si nevšimol, ale zistil som, že nie každý pes tiež zvonček počuje.
Možno keby ten pes zvonček počul, tak nezareaguje tak ako zareagoval.
Ale keď majú psov navoľno, tak by mali sledovať čo sa okolo nich deje.
26.05.2024 - 09:20:27
02
MageZ napísal:
Si predstav ze si medved a podobne sa ti den co den sackuje do reviru...:)

Tak ti normalne regulerne prepne a das si beh napr. cez Liptovsky Mikulas :lol:
27.05.2024 - 13:18:12
01
Dnes cyklotrasa, muz s psom na volno na nej, bez vbehol medzi panely, co su vedla cesty a ked som siel subezne vybehol a takmer pod koleso.
– Prvykrat co som psicakrovi vynadal do kktov
27.05.2024 - 18:07:46
00
Ja som včera na trase Figaro - Bufet na dobrom mieste a späť hrala dvakrát kráľu kráľu daj vojáčka 🤷 Štyria vedľa seba cez celú cestu kráčali a to tam bola celkom premávka bicyklov, bežcov, kočárov,...a poniže aj autá chodia. Že ich to vôbec baví sa furt uhýbať a potom zase roztahovať. A tá druhá štvorica čo som im šla oproti ani necukla, neviem, či čakajú, že človek zastaví a skočí do trávy 🤷 naozaj tomu nerozumiem, čo ich k tomu vedie.
27.05.2024 - 20:51:54
04
Problem s okom - okotizmus.
28.05.2024 - 22:02:03
01
skor porucha vnimania reality - maju pocit ze sa odrazis od ich bubliny a snimi to ani nepohne
28.05.2024 - 22:56:45
01
Egoizmus, JA a jenom ja
28.05.2024 - 22:58:17
00
To, čo povedal Gusto0 je asi ten dôvod. Mám dojem, že rekreačné prostredie a to, že to nie je "hlavná" cesta v meste s riadnou premávkou ale vedie v prírode všeobecne v ľuďoch evokuje, že si môžu kvázi robiť čo chcú, lebo relaxujú a idú pomaly a však nič sa nedeje... ale dosť to komplikuje plynulosť pohybu pre všetkých. Nikoho nejdem ani nechcem schválne ani inak ohrozovať a zrážať, tiež dakedy ideme dvaja vedľa seba na málo frekventvanej prírodnej ceste (zvyk z BB kde v lese takmer nikoho nestretneš), snažím sa byť v strehu ale mám jednu známu, ktorá chodí z môjho pohľadu nepochopiteľne zásadne po strede a nedá si povedať. Ten človek je akoby v úplne inej dimenzii - bubline, presne, že ja idem a oni sa "odrazia" a to ju už skoro cestou na BK po asfaltke prešiel cyklista, čo šiel dole a aj jej gestikuloval a kričal, že či je netoto a už som sa aj ja vtedy nahnevala, lebo šla nieže stredom ale až za polkou a ona nič, reakcia nula ani na neho ani na mňa a videla ho, on prešiel a len plynule pokračovala vo svojom. A pritom je to dobrý, aj rozumný, aj šikovný človek, len je z nejakého dôvodu je "taká". Pre mňa je to absolútne nepochopiteľné správanie a fakt výzva :D :D
29.05.2024 - 08:21:40
00
Rozumny asi nie. Skor ma rozum na urcite veci, ale ked ma kriticky mysliet mimo svoj „odbor", neslape to. Takych je vela.


Naposledy upravil juju_pepe dňa 29.05.2024 - 08:45:48, celkovo upravené 1 krát.

29.05.2024 - 08:43:48
03
Ano, toto je jedna vec ze clovek prepne mod na teraz "relaxujem" na mieste ktore je na to urcene takze si i nevedomky moze dovolit viac, nestara sa o spravanie a predpisy ale odpociva a relaxuje. Pre neho to moze znamenat i to ze ide stradom cesty, ze nie je obmedzovany tym ze musi ist po kraji ako ked je niekde v meste. Druha vec je stadovitost ked ide viac ludi vedla seba a aj ked ta vidia tak sa neuhnu lebo sa k uhnutiu nema ani ten vedla nich.
29.05.2024 - 08:44:00
01
A ja pridam treti dovod, ktory som vypozoroval a to aj na internetoch. A je nim divna snaha pritiahnut na seba pozornost, aj ked len negativnu. Poznam cloveka, ktory toto robil uplne ocividne tym, ze zasadne chodil po ceste, aj ked mal vedla chodnik. Auta trubili, soferi boli nasrani, kamiony ho ofukovali ale ten debil si to uzival a jednoducho provokoval.
Podobnych aj ked nie tak ocividnych stretavam casto. Napriklad aj rybarov na niektorych chodnikoch popri vode. Motaju sa tam chodci, cyklisti, kociky, korculiari ale oni predsa nebudu sediet v trave, ked mozu na chodniku/cyklotrase. Alebo aspon udicami a kyblami ho kus zaberu. Desiatky ludi musia spomalit, zmenit smer, uhnut sa, ale pan tvorstva si uziva pozornost a len caka na to, kedy mu niekto nieco poviez aby mohol okamzite odvrknut naspat...
29.05.2024 - 09:06:55
01
fixska napísal:
.... Ten človek je akoby v úplne inej dimenzii - bubline, presne, že ja idem a oni sa "odrazia" a to ju už skoro cestou na BK po asfaltke prešiel cyklista, čo šiel dole a aj jej gestikuloval a kričal, že či je netoto a už som sa aj ja vtedy nahnevala, lebo šla nieže stredom ale až za polkou a ona nič, reakcia nula ani na neho ani na mňa a videla ho, on prešiel a len plynule pokračovala vo svojom....


Raz stretne podobneho truhlika na bicykli a bude to riadne boliet oboch. Som zvedavy, ci ich to osvieti.
29.05.2024 - 09:15:18
01
nie - zvalia chybu na toho druheho a nadalej si pojdu svoje.
29.05.2024 - 09:39:55
00
Ja som také zažil aj na Dunaji na kajaku. Ide si skupinka rekreačných kajakárov/ľudí na kanoe uprostred Dunaja, vidia že sa blíži loď v plavebnej dráhe a oni nie a nie uhnúť (vidno na nich, že sú radi, že vedia ísť plus mínus 4m rádius rovno). Človek na nich kričí, že majú uhnúť a ísť na stranu za bójky ohraničujúce plavebnú dráhu (podľa zákona tam nemajú veľmi čo robiť). Ťažko nás poslali do análu, že z tej lode ich predsa vidia a uhnú sa im. Jediné šťastie, že to nebol Twin City liner (ide 60km/h a on nebrzdí) ale len nejaká nákladná pomalá loď (cca 5km/h), že nakoniec pochopili, že asi by mali ísť na stranu, ak nechcú skončiť poď loďou. Ale nadávky boli na kapitána lode, že však oni sú na kajakoch/kanoe a že oni sú tí ohrozený. Pritom nákladná loď zmenila smer, išla čo najviac na stranu, aby sa im vyhla, čo mohla v rámci plavebnej dráhy, keďže pochopil, že títo asi neuhnú, alebo veľmi neskoro. Cez 200m dlhý 22,8m široký kolos tam bude veľmi ťažko manévrovať.
29.05.2024 - 10:00:26
02
keyboard_arrow_up