Ja to mam tiez pekne rozkuskovane. Ja napr. nie som volic PS, ale kvoli Odorovi im (pravdepodobne) dam hlas vo volbach do EU parlamentu. Demokrati mi tiez 2x nevonaju (hlavne kvoli tomu, ze su to zvacsa odpadlici z Olano, ktori sa nedokazali Matovicovi postavit ovela, ovela skor), ale Hamrana som si celkom oblubil. Fakt by sa mi najviac pacilo, keby sa vsetky kapacity nejako spojili a vytvorili jedno hnutie. Hnutie, ktoreho cielom by bolo vzkriesit to nase upadajuce Slopensko, kde by boli v prvom rade odbornici pracujuci pre nas a nie politici pracujuci hlavne pre seba. Hnutie, kde by osobne zaujmy (a ega) jednoducho isli bokom pre dobro spolocnosti. A bez KDH, resp. bez tych konzervativnych/radikalnych tem, ktore KDH (resp. krestanstvo) predstavuje. Zial, je to asi iba jeden pekny, ale nerealny sen.
20.05.2024 - 12:30:48
013
Ano, toto mi na Demokratoch tiez prekáža, hlavne NAD mi vadí. Citit z neho frustrácie z minulosti, občas ide dobre, potom začne okolo seba kopať. Ale su aj další, ich ekonomický expert (Meravý) kritizuje rozvrat verejných financii, hlavne že za Matoviča tomu aktívne pomáhal. Neviem, no.
20.05.2024 - 12:46:18
00
petersa napísal:
Cele je to také frustrujuce, že normálne vážne zvažujem stranu Demokrati (Hamrana) namiesto PS (ktorí ma svojou retorikou zklamali). :?:

Odporucam volit podla kriteria, v ktorej frakcii je ta ktora strana a ci ma sancu koalicie. Nemam uplny prehlad o frakciach v EP, ale do volieb si dostudujem, predsa len mam trochu ine kriteria na europoslanca a domacu politiku.
Ak sa nemylim, PS je vo frakcii liberalov ALDE (ANO CZ, NEOS AT, FDP DE...)
Demokrati su v EPP (KDU CSL + TOP09 CZ, KDH SK, CDU/CSU DE...)

viac tu: https://www.europarl.europa.eu/about-parliament/sk/organisation-and-rules/organisation/political-groups
20.05.2024 - 12:49:09
02
clxno1 napísal:
Ja to mam tiez pekne rozkuskovane. Ja napr. nie som volic PS, ale kvoli Odorovi im (pravdepodobne) dam hlas vo volbach do EU parlamentu. Demokrati mi tiez 2x nevonaju (hlavne kvoli tomu, ze su to zvacsa odpadlici z Olano, ktori sa nedokazali Matovicovi postavit ovela, ovela skor), ale Hamrana som si celkom oblubil. Fakt by sa mi najviac pacilo, keby sa vsetky kapacity nejako spojili a vytvorili jedno hnutie. Hnutie, ktoreho cielom by bolo vzkriesit to nase upadajuce Slopensko, kde by boli v prvom rade odbornici pracujuci pre nas a nie politici pracujuci hlavne pre seba. Hnutie, kde by osobne zaujmy (a ega) jednoducho isli bokom pre dobro spolocnosti. A bez KDH, resp. bez tych konzervativnych/radikalnych tem, ktore KDH (resp. krestanstvo) predstavuje. Zial, je to asi iba jeden pekny, ale nerealny sen.

Problem slovenskeho volebneho systemu je, ze sa volia strany a nie ludia.
Kedysi som vedel najst rozumneho clovek v kazdej strane (aj v Smere), ale asi este nikdy som sa uplne nestotoznil s nejakou stranou, pretoze kazda ma vacsi, ci mensi pocet poloblcov, ci blbcov a tak sa pri volbach vzdy musi robit kompromis, kde icj je najmenej, pripadne maju co najmensi vplyv.
Demokrati aj PS sa dost nazorovo prekryvaju a zbytocne stiepia hlasy...keby spravili koaliciu clovek by sa lahsie vyberalo.
Hamran vyzera fajn, ale politicky system dokazal v minulosti cestnych ludi s idelami zomliet a po par rokoch nepouzitelnych vyplut (Caputova, Radicova...a pod), takze sa obavam, aby sa mu to nestalo.
To skor taky Odor dokaze toto dlhodobo ustat a presadit sa.


Naposledy upravil flegko dňa 20.05.2024 - 12:55:29, celkovo upravené 1 krát.

20.05.2024 - 12:53:02
00
Prosim, kto bol ten 1 rozumny clovek v Smere? Nejako sa mi nic neybavuje... :)
20.05.2024 - 12:55:03
07
Dudo: áno, toto môže byt nakoniec kľúčový argument pre PS.
20.05.2024 - 13:04:02
00
MageZ napísal:
Prosim, kto bol ten 1 rozumny clovek v Smere? Nejako sa mi nic neybavuje... :)


no, aj bezcharakterna svina moze byt rozumna...
20.05.2024 - 13:08:28
01
MageZ napísal:
Prosim, kto bol ten 1 rozumny clovek v Smere? Nejako sa mi nic neybavuje... :)

Aj Smer mal kedysi na svojej kandidatke pomerne dost technokratov, ak chces sucasnych tak s odretymi usami to splna napriklad Kamenicky. Samozrejme, ze taha s nimi basu, ale vyhyba sa nenavistnym utokom a debaty s nim vacsinou maju hlavu a patu. Ako ekonom nie je az tak zly, len ma tu smolu, ze haji farby nespravneho timu, takze obcas trepe ekonomicke nezmysly.
Ak chces naozaj z minulosti tak pelegriny sa javil nadeje a ako minister skolstva priniesol taky sviezi vietor po rokoch marazmu, ked sa tam striedali vselijake postavicky. Hoci bol ministrom kratko rozbehli sa rozne projekty, bohuzial vacsinou skoncili len na papieri.
To, co je z neho dnes nemeni nic na fakte ako som ho vnimal vtedy, ako technokrata, ktory prisiel s dobrymi napadmi ako zmenit skolsky system.
20.05.2024 - 13:09:38
00
Pripomeniem Madarica a Weissa ...
20.05.2024 - 13:13:36
00
Kamenicky je teda v diskusiach uplny blb, aspon co som ho parkrat videl, tak tam hulaka, lebo sa nejak tak zauzivalo, kto krici cez moderatora, ma praudu
20.05.2024 - 13:22:59
06
Kamenicky je primitiv, rozumni smeraci videli do akej zumpy sa ta strana posuva a odisli si radsej v klude uzivat nakradnute...
20.05.2024 - 13:39:04
05
Myslim ze M. Šefčovič je rozumny clovek
20.05.2024 - 13:49:18
00
Jaroh napísal:
Nie, to nepovedala. Povedala:

"Robert Fico a jeho družina to sú takí ľudia už vypáchnutí, ktorí sú tu už dávno, už tridsať rokov. Od nich nemôžeme nič čakať pre moderné Slovensko .... uvidíme, nakoľko sa stotožnili s hľadaním voličov medzi nesystémovými voličmi alebo vyslovene spodinou“.

To je diametrálne významovo odlišné od konštatovania, že tí "voliči ... su spodina". Ale faktom je, že dezinfoscéna takéto odlišnosti zanedbáva a značnej časti Slovákov stačí útok na prvú signálnu spájaním pojmov "Magda Vášáryová" a "voli či spodina". Nejakým factchecking sa nikto nezdržuje.
Kombinácia clickbaitového bulváru s ruskou hybridnou vojnou je fatálne svinstvo vyše hlavy ...


Každopádne o tých voličoch neuvažuje ako o príčetnej časti spoločnosti. Nesystémový volič je len eufemizmus. Nesystémový volič / spodina to sú len rôzne odtiene hnedej. Pointa je vytiahnutie toho videa po 7 mesiacoch, teraz po atentáte.
20.05.2024 - 13:52:38
01
S týmto bez výhrad súhlasím. A myslím, že do konca života nepochopím ako sa podarilo dostať ho do kolotoča prezidentskej kampane a ukecať ho s jeho profesionálnou históriu na "zabávanie" voličov skupinovými tančekmi s prázdnymi plastovými fľašami, to som normálne dúfal že sa mi len sníva ...
20.05.2024 - 14:00:06
00
Šefčovič urobil karieru v Bruseli vďaka SMERu, dlhy treba platiť...
20.05.2024 - 14:06:35
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up