Marian61 napísal:
Zaregistroval tu niekto fakt, že prvé kroky Kaliho po zostavení vlády viedli rovno na americkú ambasádu? Že vraj menšie úpravy v zmluve...no, čo mal dovolené povedať, to aj povedal...

Problem je ten, ze vlade/koalicii nevadia hrozby russkeho vplyvu, prave naopak a kope v tomto proti EU.
Kalimu je fuk, s kym robi ksefty, pokial idu cez jeho ludi a sefom je aj tak Fico. Dosledky napr . tu:
https://e.dennikn.sk/3981621/statna-zbrojovka-ukazala-ako-ju-dusi-meskanie-vyroby-hufnic-pre-ukrajinu-z-rekordneho-zisku-spadla-skoro-na-nulu/?cst=71cf34240e90105271f6d526c6c0fe8202ceda9f6f3a073bcc13b99cfab59d93



Marli napísal:
Ani náhodou nie všetci. Niektorí 'politici' si idú svoje, pokračujú v slovnych útokoch, napádaní, podnecovaní. Menovať ich nebudem, sú notoricky znami

Marian61 napísal:
Máš pravdu. Čo navrhuješ?

Dobra otazka, ale ten problem nema jednoduche riesenie. Pre slobodu slova tazko eliminovat tych, ktory jej chcu umyselne skodit (ist k autokracii), ale su inteligentni, maju peniaze/sponzorov a ich prejavy su umyselne na hrane zakona. Ten problem nie je len u nas, ale aj na zapade a v USA. Dlhodobo v tom maju vyznamne zasluhy ru⚡⚡i. Viditelnejsie to zacalo byt ich podporou antivaxerstva a tahmi okolo Sputnika. Dufam, ze Russko neuspeje na UA a bude musiet riesit najma seba, tak toto aspon trochu ustane.



Marian61 napísal:
Slušní ľudia sa majú slušne ozvať, a to aj napriek tomu, že slušní politici neexistujú.

Mas pocit ze terajsia opozicia sa ozyva neslusne?
Btw. Suhlasis so zmenami realizovanymi koaliciou? (zrusenie specialnej prokuratury, rozbitie NAKA, autocenzura sudov, ...)
19.05.2024 - 09:13:20
02
Jaroh nestraš prosím, majú neústavnú väčšinu o tri žetóny, reprezentujú tuším 16% oprávnených voličov a jediného kto karavánu vedel riadiť majú v nemocnici...
19.05.2024 - 09:20:31
15
Ked uz spominas nemocnicu, na b-f niekto pisal, ze kolka to ironia zachranovat rusofila v Roosveltovej nemocnici. Tak, ale asi mali dovod, preco nie na Kramare. :)
19.05.2024 - 09:28:18
00
ivast nemyslel som parlamentnú väčšinu, ale názory v populácii. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že viac ako polovica ľudí spôsob vlády, aký je dnes podporuje alebo jej prinajmenšom nevadí alebo je jej to jedno. Navyše aj mnohí z nepodporovateľov dnešnej vlády sa neozývajú a neozvú.
Takže keď začnú uťahovať šrouby, tak prípadné protesty a protiaktivity budú slabé. A ak to budú robiť pomaly, metódou variacej sa žaby, tak ešte slabšie.

Predpokladám, že ten jediný, kto vie riadiť karavánu, prežije (zlá zelina nevyhynie) a tých pár mesiacov, kým sa zotaví, mu stačí dávať jednoduché rozkazy a povely z postele a mopslíci aj pitbuli ich budú preaktívne a dychtivo vykonávať.

Nečakajú nás dobré časy.
19.05.2024 - 09:29:31
01
peter120 napísal:
potrebuju pokoj, aby mohli spravit prevrat, a nainstalovat totalitu.
to potom bude srandy, ze...


podla vysledkov volieb je vas strasne malo, kedze dopadli ako dopadli.


Mam obavu, ze mas pravdu ale aj tak by som rad videl, ak existuje, statistiku o vekovom rozlozeni volicov jednotlivych stran. Neviete niekto podhodit?
19.05.2024 - 09:31:14
00
Nemám ilúziu, že by vek mal nejaký vplyv na voľby. Skôr vzdelanie a geografia a aj to iba čiastočne.
19.05.2024 - 09:36:51
00
Palo TT napísal:
Mas pocit ze terajsia opozicia sa ozyva neslusne?
Btw. Suhlasis so zmenami realizovanymi koaliciou? (zrusenie specialnej prokuratury, rozbitie NAKA, autocenzura sudov, ...)

Nie, nemám, inak by to tu musel byť ban za banom.

A ak ťa zaujíma môj názor na ŠP, NAKA, či súdnictvo, tak odvolaniu Lipšica rozumiem, podobne ako som rozumel odvolaniu Kičuru.
Ale zrušenie akéhokoľvek orgánu ktorý predstavuje výkon spravodlivosti nezávislej od vládnej moci je, a vždy bude prešľap za čiaru.
Bohužiaľ, vždy sa tak deje v rámci platných právnych predpisov, a práve tie vytvárajú ten najväčší priestor pre špinu v politike.
19.05.2024 - 09:38:30
00
Marian61 napísal:
A ak ťa zaujíma môj názor na ŠP, NAKA, či súdnictvo, tak odvolaniu Lipšica rozumiem, podobne ako som rozumel odvolaniu Kičuru.

Vysvetli mi prosim, preco rozumies odvolaniu Lipsica. Svoju pracu si robil nadstardarne dobre na slopenske pomery.
19.05.2024 - 10:30:13
03
Lipšic nebol odvolaný, či?🤔
19.05.2024 - 10:34:08
01
Silny vyber. Ak to sem este nikto nedal https://silnyvyber.podbean.com/e/120-%e2%80%93-slubili-sme-si-lasku-slubili-sme-si-vraviet-pravdu-len-to-bolo-davno-dnes-na-jazyku-blen-zly-sen/ Ukazka toho ako je mozne aj tazku temu podat s citom, bez vasni a pravdivo.
19.05.2024 - 10:34:47
00
spravna otazka by mala zniet: fakt ideme porovnavat Lipsica a kysuckeho zlateho chlapca? bud to je druhy double, alebo dalsi troll
19.05.2024 - 10:37:05
05
Keď chceš zabezpečovať mier na Ukrajine a nevieš spojiť ani vlastných koaličných partnerov s opozíciou.

https://dennikn.sk/minuta/4000778/
19.05.2024 - 10:56:16
07
ono hlavne komu by to este nebolo jasne, tie vyzvy na ukludnenie a vyhrazky o trestnom stihani od ofiko organov platia pre iba pre opoziciu, kurz sa nezmenil, akurat pridaju plyn, pardon, utiahnu sroby
19.05.2024 - 11:25:04
29
Pelle zasa ukazal svoju malost a potvrdil, ze je clovek bez vlastneho nazoru. Prvotna reakcia o ukludneni spolocnosti bola podla mna autenticka (tak ako pri pandemii, ockovani, vojne na UA). Otocenie o 180° par dni po jeho (bez)charakterova crta, kedy bud precitil, ze z toho nebude ziadny politicky kapital alebo to dostal prikazom.
19.05.2024 - 12:04:15
016
Podľa mňa b) je správne.
19.05.2024 - 12:05:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up