No s čítaním s porozumením máš problém očividne ty :D Z prava má auto odbočujúce doľava a z ľava má tiež auto.. predpokladám že idúce rovno...

Či v košicoch učia ináč? :D

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 23.88 KiB thumb_up0thumb_down

po.png
po.png 25.69 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2024 - 12:43:23
01
Zelene podla crosaira ide dolava a nie rovno
03.04.2024 - 12:50:49
00
Myslím, že je to tak ako to nakreslil Mišo. Corsair sa síce nevyjadril úplne najjasnejšie, ale z toho, že
corsair napísal:
...auto zprava dáva prednosť protiiducemu a ja prejdem cez križovatku prvý.

vyplýva, že auto idúce (z pohľadu corsaira) zľava ide rovno. Inak by mu totiž auto idúce zprava (ako odbočujúce doľava) nedávalo prednosť, ale prešli by obe naraz.
03.04.2024 - 12:55:29
02
vlastoch napísal:
Zelene podla crosaira ide dolava a nie rovno


Nauc sa citat s porozumenim. ;)
03.04.2024 - 13:06:47
00
no osobne by som zastavil a tvaril sa ze oodychujem a cakal kym prejdu - lebo vobec bby som neveril tomu ze zeleny a hnedy zareaguju spravne.
"mam strasne rad" tieto neoznackovane krizovatky s pravidlom pravej ruky. min. tretina nevie co ma robit a ked sa im do toho primota cyklista tak su uplne v prdeli.
03.04.2024 - 13:09:28
08
Presne. Skúšal som dať túto situáciu 6 kolegom. Traja by toho cyklistu prešli.
03.04.2024 - 13:29:00
02
Prúser je, keď takéto otázky kladie profesionálny vodič... Ktorý by mal byť pravidelne preškolený a preskúšaný
03.04.2024 - 14:44:17
05
Takáto križovatka je aj na sk, kde cesta I triedy nieje označená a výjazd z dediny tiež nie. Všetci ale jazdia tak akoby tam značky boli
03.04.2024 - 16:41:38
00
Zipsik napísal:
Nie, neprejde ako posledny.

Auto z jeho pravej strany vojde do krizovatky lebo on mu kusi dat prednost ale v krizovatke dava to auto prednost druhemu autu ktore ide rovno.. to teda vojde do krizovatky a dava prednost corsairovi… ten teda prejde krizovatkou ako prvy, potom prejde auto ktore mal corsair z lava lebo ide rovno a ako posledne prejde krizovatkou auto co bolo napravo a odbacalo dolava

v krizovatke bez oznacenia prednosti je to presne takto. na 100%. skuste si online testy, mozno to tam aj najdete ;)
1. oranzovy vojde do krizovatky, ale odbocuje dolava, takze dava prednost zelenemu, ktory ide rovno
2. cyklista iduci rovno moze prejst
3. po cyklistovi prejde zelene auto rovno
4. oranzove moze odbocit dolava

ale v praxi je to takmer vzdy tak, ako pise Gusto :)

v pripade, ze aj zelene odbaca dolava (co nie je z corsairovho postu zrejme), tak stale by malo zelene auto davat prednost vozidlu (cyklistovi) sprava, ale zase v praxi v 99% pripadov prejdu najprv auta spolu a potom cyklista
03.04.2024 - 17:04:30
03
ale dodam aby som nebol za mudreho - casto neviem co mam v danej chvili robit - ked som uz unaveny, alebo nebodaj na srot, tak to uz trva, kym vykalkulujem celu situaciu ktora prave v danej sekunde vznikla, kto kedy cez koho a este si davat bacha na tych ktori maju dat prednost mne, lebo mozno o tom nevedia. cele pravidlo pravej ruky mi v dnesnej dobe pride ako nebezpecny prezitok.

konkretne tato situacia - blizis sa ku krizovatke, nepoznas ju, si unaveny lebo ides za svoje. ako prve nevidis znacku, si v SR tak nevies ci je v zbernych surovinach, alebo tam vazne nema byt, tak hladis po celej krizovatke ci v inych smeroch znacky niesu. potom si uvedomujes na ktorej strane je ta prava strana. bicykel pod tebou stale ide, vidis auto po pravej, tak brzdis, lenze ono ide aj z lavej a uz musis rozmyslat, uvedomovat si, co nie vzdy davas v realnom case - ten dava prednost mne, lenze ty uz skoro stojis, co on moze vyhodnotit ze mu davas prednost (pustas ho) alebo neznas pravidla. teraz si si nepodradil, lebo pri tej vsetkej kalkulacii si nestihol a nemas pinion, chces sa rozbehnut, nohy unavene, z lava na teba uz trubi co stvaras, ten v pravo nechape nicomu, ked kazdy stoji tak ide on ...
03.04.2024 - 18:37:24
00
s bikom v cestnej premavke je velmi dolezite nadviazanie ocneho kontaktu s vodicom, ak je to mozne
03.04.2024 - 18:49:37
02
u nás v Košicoch máme pár špeciálnych križovatiek (Barca, Opátske) kde ty nemáš žiadnu značku ale ten čo k tebe ide sprava takže by si mu mal dávať prednosť tam má značku "Daj prednosť v jazde" ...
03.04.2024 - 19:44:08
00
ak si niekto mysli ze ma prednost na NEOZNACENEJ krizovatke len preto ze ide rovno, tak by ma vratit vodicak a neohrozovat ostatnych
03.04.2024 - 19:56:36
01
Voči tomu, kto ide oproti a chystá sa odbočiť vľavo, tú prednosť celkom určite má.
03.04.2024 - 20:03:44
01
to ano, ale debata sa toci okolo obrazku hore, a tam cyklista urcite nema prednost pred oranzovym
03.04.2024 - 20:20:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up