inak dnes som presiel cez Juravu..niekto poodsuval zabrany a vyzera ze cez vikend sa tam nerobi tak to asi ani nevadi tadial prejst..
24.02.2024 - 21:15:34
00
No neviem, neviem. Nie je to nahodou uz stavenisko?
24.02.2024 - 21:20:00
01
Snad ESTE stavenisko? Uzavera by mala byt do 29.2. a teda uz len par dni.
24.02.2024 - 21:33:57
00
Predpokladám, že uzáveru ešte natiahnu. Inak by to bol nevídaný zázrak, že by niečo stihli urobiť v termíne stavbári.
24.02.2024 - 21:51:23
01
Skoda toho mostika, vzdy ked som siel po tom starom, tak to bola super stavka - spadnem do vody, nespadnem :?: bude mi to chybat
24.02.2024 - 22:07:01
02
uid napísal:
No neviem, neviem. Nie je to nahodou uz stavenisko?


je ale ludia tadial veselo prudili..aj preto som to siel pozriet.
24.02.2024 - 23:06:27
00
lebo ľudia sú tupé tvory a nevedia čítať a je im všetko je. Gratulujem, že si sa zaradil k nim.
25.02.2024 - 01:02:41
03
si sa potreboval na niekoho vyvrsit? uz ti je lepsie? Alebo este potrebujes objat?
Nepracovalo sa tam, vsetko tam vyzera tak ako predtym nez sa to uzavrelo. Cesta je oddelena od staveniska.
25.02.2024 - 01:23:45
00
Ak vbehneš na stavenisko a niečo sa ti tam stane, stavebník má problém. Je jedno, či sa šmykneš na banánovej šupke 3cm za plotom, alebo spadneš do stavebnej jamy. Stavebník môže dostať pokutu až od 30-150 tisíc €, stavby vedúci bude naháňaný a braný na zodpovednosť, že nezabezpečil stavenisko, môže ako fyzická osoba ísť basy. Leby ty tam nemáš čo robiť. Plus zastavenie stavby, vyšetrovanie od 3 úradov, čo sa stalo, ako sa to stalo, kto za to môže.
A nemusí sa ti ani nič stať, stačí že tam bude niekto z inšpekcie, alebo ťa niekto odfotí, dá na net a niekto to nahlási inšpekcii, pokuta od 30-150 tisíc €.
Kamoš robil na stavbe Lužného mosta. Kvôli tupým cyklistom, ktorý napriek všadeprítomným značkám a plotom sa tam dostali, šofér kamiónu prevrátil celý kamión s výstužov, 38t súprava na blate, aby nezrazil rodinku s malými deťmi, ktorý sa tam zrazu objavili v zákrute, kde nemali čo robiť. Na ďalšej stravbe skoro zabil 4t kontajner 4 ľudí, čo sa tam ľudia chceli pozerať, ako sa prenáša a postavili sa rovno pod žeriav a roztrhlo sa oceľové lano. Ten kontajner od nich padol 3m vedľa z výšky 30m. Na ďalšej stavbe, kde sa nepracovalo cez víkend, tak v pondelok našli roboši párik v bezvedomí v jame, kam sa prepadli cez nedokončenú konštrukciu. Podľa doktora tam mohli ležať od piatkovej 48 hodín. Na inom stavenisku praska reťaz na kamióne, čo držala náklad. Chalanovi, čo si bol pozerať to našťastie len utrhlo ruku v zápästí. Vedľa bol železničný pražec, ktorý to zlomilo ako zápalku. Skús si predstaviť, čo by sa mu stalo, keby ho to trafilo do hlavy, či trupu.

Takže prepáč, že som sa ťa dotkol, že si ďalšia tupá ovca, ktorá nevie čítať a nerešpektuje nápisy. Dúfam, že ignoruješ aj STOPku, Daj prednosť v jazde, semafory atď, lebo však ostatný to robia tiež. Keď nabudúce budeš na benzínke, kľudne si tam zapál cigaretu, že čo ti povedia.
25.02.2024 - 13:52:31
04
To máš nejaké veľmo tajné informácie. Pokiaľ viem, tak tá nehoda na Lužnom moste sa stala pri manipulácii s nákladom - oceľovými nosníkmi. O nehode sa v súvislosti so stavbou veľa hovorilo, ale cyklisti ako dôvod spomínaní neboli.
Tým samozrejme neobhajujem voľný vstup na staveniská, iba vyslovujem podozrenie na ďalšie dezinfo. :-) :-)
25.02.2024 - 14:18:42
10
To bola iná nehoda.
25.02.2024 - 14:53:35
00
Aha cize ak idem po cyklotrase ktora je oddelena od samotneho staveniska plotom, ohrozujem stavbu, na ktorej nikto nepracuje..dobre vediet, dakujem ze si to vysvetlil ty inteligent.
26.02.2024 - 09:41:21
00
Ja som to pochopil tak, že na cyklotrase je značka stavenisko, teda cyklotrasa je sú časťou staveniska, tak to bolo napríklad na hrádzi pri stavbe Lužného mosta. Ak to tak nebolo, tak sa ospravedlňujem.
26.02.2024 - 10:17:41
01
Ixnay napísal:
Aha cize ak idem po cyklotrase ktora je oddelena od samotneho staveniska plotom, ohrozujem stavbu, na ktorej nikto nepracuje..dobre vediet, dakujem ze si to vysvetlil ty inteligent.

Teraz pri uzávierke to tam nie je úplne prehradené?
26.02.2024 - 10:29:05
00
tak technicky stavenisko je vsade naokolo. Vedla a nad cyklotrasou. Cize uzavera samozrejme ma zmysel a sam by som sa tam nechcel motat keby tam prave pracovali a na zeriavoch by mali material. Ale kedze trasa ostala nezmenena, bolo tam mrtvo ziadne stroje, ziadne nebezpecne vyzerajuce predmety nad trasou, tak preco to nevyuzit. 100x lepsie ako ist cez senecku cestu.
26.02.2024 - 10:44:58
00
keyboard_arrow_up