Sám som išiel zľahka na to ale už prešiel skoro mesiac tak nebudem mesiac šlapať z1🤦🏼‍♂️
21.01.2024 - 10:09:09
00
Skoro mesiac...tri a pol týždňa od začiatku (ak správne čítam).
Keď sa pýtaš,očakávam,že si chces nechať poradiť :) a druhá rada: regenerácia,spanok
21.01.2024 - 10:50:29
00
Ja som chcel či to ma aj inyclovek nie čo mám robiť… a spánok mám zlý v noci sa zobúdzam ale s ty m nic neurobím jedine že si dám lexaurin aby som spal
21.01.2024 - 11:34:03
00
po covide som mal vyššie tepy 3 mesiace,a do kondičky akej takej mi to trvalo 4 mesiace.. mesiac to je malo na regeneraciu po covide...
posledný covid slabý odvar , hrdlo a sopiky som mal v septembri ,hned mi klesla kondička na polovicu... do novembra som bol stale na tom s kondičkou len na 60% a to mam doteraz. snažím sa aspon udržať rovnaku hodnotu a to mam už na skialpe naťahaných 230km... uvidíme na jar ked sadnem na bike...
rok 23 bol zdravotne dosť zlý.. dufam že tento bude podstatne lepší

Prílohy:

Beze jména.jpg
Beze jména.jpg 73.78 KiB thumb_up0thumb_down

21.01.2024 - 11:41:11
02
Ja som nie na tom až tak zle výkon mám aj ftp test vyšiel fajn . Len garmin píše vyčerpanie HRV je nízke a pulz kludovy je o 5 úderov vyšší ako pred kovidom
21.01.2024 - 11:48:44
00
Regenerácia po prekonaní ochorenia Covid 19 je oveľa dlhšia ako si mnohí želajú … kovid je kkt riadny . Zdá sa že nič , no kým naše telo zreparuje všetky škody , to trvá . Ak prežiješ 2-3 mesiace bez organovych a systémových poškodení , dá sa povedat , že si takmer za “ vodou “ . Do 4 -5 mesiacov budeš aj pocitovo aj metrický ako pred kovidom . Covid 19 dostane kazdy z nás 1-2x do roka . Môžeš sa vakcinovat omikronovou vakcínou a príznaky budú veelmi mierne a regenerácia rýchlejšia . Po našom poslednom kovide / 4-tom / sa moji svokrovci ani rodičia nenakazili - všetci očkovaní omikronovou vakcínou . My nakoľko sme všetci 3x očkovaní a 3-4 X prekonaní len mierny priebeh … no pokles výkonnosti , únava , Garmin metriky , občas tlak na hrudi pri hraničnom výkone sa však objavil . Takze , ser na ftp , pocuvaj vlastne telo , pocuvaj zihadlo 5 a mna , nehroť to a klidek … mnohí profesionáli skončili alebo predčasne ukončili svoju kariéru / myslím , že aj náš Peťko / vďaka kovidu . Ty len sa ukľudní , veď je to len tvoje hobby , neoplatí sa zomrieť pre premotivovanost …
21.01.2024 - 12:14:13
013
Ja po 2 dnoch normalne jazdil a po tyzdni uz normalne v tempe nahanal KOMy na strave :D
21.01.2024 - 17:08:33
00
Ja som mal koncom decembra, začiatkom januára dosť ťažký priebeh, ktorý avšak bol spojený asi s nejakým bacilom. Týždeň som mal vysoké teploty, po týždni mi lekárka predpísala ATB a potom sa to už začalo zlepšovať. Na bike som išiel až počas tohto týždňa, dovtedy som len ťahal na stacionarnom bicykli. Cítim na sebe, že som bez kondície + dosť vysoké tepy, tak dúfam, že sa to do prvých pretekov v apríli dá dokopy ? snažím sa už ťahať trochu objemy + silové tréningy pre nohy, tak som zvedavý ako to pôjde.
21.01.2024 - 17:18:25
00
ja po oktobrovom covide som silvestroval s dalsim. a teraz som mal fakt velmi malo prilezitosti kde to chytit lebo som si cez sviatky spravil taky svojsky samotarsky program. jedine kde som to mohol dostat boli spolocne priestory v bytovke ked som chodil von a domov alebo pocas 15min nakupu v potravinach. ruky vzdy po navrate umyte.
je to kuwa agresivna. napriek nedavno prekonanemu oktobrovemu teraz opat horucky - 2dni 38, na rozdiel od oktobra teraz po ustupe horuciek zapalene hrdlo s hnisom, opat zapchate dutiny, strata cuchu a chute na 3 dni, stym ze ani po 2 tyzdnoch to nieje ako predtym. tentokrat skorej nasadene lieky + ATB tak som sa dal skor dokopy (10dni kludovy rezim) - po navrate na bike celkom ok ale je pravda ze idem skor vytrvalostne. som zvedavy ake to bude na jar ked pritlacim na pilu.
kamaratka ockovana teraz v novembri tiez po silvestri covid - hrdlo, mierna teplota a 7 dni si doma posedela kym bola schopna ist do prace. predtym 3x ockovana, 2x prekonany - prvy krat v zaciatkoch ked to vypuklo.

ak mam toto absolvovat kazdu zimu tak sa zavriem do jaskyne s konzervami a vyleziem az na jar. a to dufam ze okolo velkej noci nepride dalsia vlna.

doplnil by som ze po prvom covide mi zozlkla stolica. cez sviatky sa mi zdalo ze sa to vracia do normalu a teraz po druhom som naspat kde som bol. takze dufam ze mi to svinstvo neatakuje pecienku alebo nieco ine.
21.01.2024 - 22:22:58
00
Respirator nosis v obchode?
22.01.2024 - 16:18:42
00
Gusto0 napísal:
ja po oktobrovom covide som silvestroval s dalsim. a teraz som mal fakt velmi malo prilezitosti kde to chytit lebo som si cez sviatky spravil taky svojsky samotarsky program. jedine kde som to mohol dostat boli spolocne priestory v bytovke ked som chodil von a domov alebo pocas 15min nakupu v potravinach. ruky vzdy po navrate umyte.
je to kuwa agresivna. napriek nedavno prekonanemu oktobrovemu teraz opat horucky - 2dni 38, na rozdiel od oktobra teraz po ustupe horuciek zapalene hrdlo s hnisom, opat zapchate dutiny, strata cuchu a chute na 3 dni, stym ze ani po 2 tyzdnoch to nieje ako predtym. tentokrat skorej nasadene lieky + ATB tak som sa dal skor dokopy (10dni kludovy rezim) - po navrate na bike celkom ok ale je pravda ze idem skor vytrvalostne. som zvedavy ake to bude na jar ked pritlacim na pilu.
kamaratka ockovana teraz v novembri tiez po silvestri covid - hrdlo, mierna teplota a 7 dni si doma posedela kym bola schopna ist do prace. predtym 3x ockovana, 2x prekonany - prvy krat v zaciatkoch ked to vypuklo.

ak mam toto absolvovat kazdu zimu tak sa zavriem do jaskyne s konzervami a vyleziem az na jar. a to dufam ze okolo velkej noci nepride dalsia vlna.

doplnil by som ze po prvom covide mi zozlkla stolica. cez sviatky sa mi zdalo ze sa to vracia do normalu a teraz po druhom som naspat kde som bol. takze dufam ze mi to svinstvo neatakuje pecienku alebo nieco ine.


Ty budeš pravdepodobne “vychytávač “ kovidu … u teba by bolo asi lepšie , keby si bol vakcinovany . Skús a uvidis . Bo dostať dva kovidy s celkovými priznakmi , teplotami a superinfekciou za dva mesiace je možné len pri nedostatočne fungujúcej imunite .
22.01.2024 - 16:34:30
00
U nás na prelome rokov celá širšia rodina 11/14 ľudí - ja a dve naše deti nič. Ja som mal testov nasr*atých doma naposledy za 5 škatuliek, lebo som v školstve a tam nám to dookola rozdávali čo sa toho zbavovali, takže som toho už povytieral :) Takmer vždy keď som mal nejaké mierne príznaky (väčšinou soplík alebo škrabanie hrdla bez teploty) a doma testy, tak som použil a povedal si, že už určite, tak nikdy nič. Naposledy preukázateľne pred dvomi rokmi. Som ešte pôvodne 3 x očipovaný + 1 x omicron...
22.01.2024 - 18:42:02
00
Ramon1 hej, ta imunita ma prekvapila - vyse 10 rokov som nebol u doktora, ak som nieco chytil, za noc som to vypotil a teraz problem. hlavne tento druhy priebeh ma zaskocil. nieco nieje dobre.
ockovanie zvazujem koncom leta, len mam mensie podozrenie ze mi nespravili tie rychle 3 davky dobre tak uvidim.
22.01.2024 - 19:18:58
00
Toto je jediná verejná komunikácia, kde nebľačia dezole o včeličke a následnej impotencii z nej 😀 aspoň niekde ❤️ mňa čipovali už takmer 3 roky dozadu, ale vtedy som vďaka tomu prešiel covidom tak, že som ani nevedel, že ho mám. Odvtedy som už na tomto očkovani nebol a dobehlo ma to teda riadne. Taky chorý ako som bol teraz počas tohto covidu, som nebol asi nikdy, minimálne na to nepamätám. Musím tiež zvážiť opätovne preočkovanie aspoň na jeseň. Ja mam naviac autoimunitne ochorenie, takže moja imunita bojuje nie proti chorobám ale proti mne :D
22.01.2024 - 19:31:36
00
Hazard napísal:
U nás na prelome rokov celá širšia rodina 11/14 ľudí - ja a dve naše deti nič. Ja som mal testov nasr*atých doma naposledy za 5 škatuliek, lebo som v školstve a tam nám to dookola rozdávali čo sa toho zbavovali, takže som toho už povytieral :) Takmer vždy keď som mal nejaké mierne príznaky (väčšinou soplík alebo škrabanie hrdla bez teploty) a doma testy, tak som použil a povedal si, že už určite, tak nikdy nič. Naposledy preukázateľne pred dvomi rokmi. Som ešte pôvodne 3 x očipovaný + 1 x omicron...


Pri tomto omikrone som ani ja nemal pozitívny test na Covid 19 . Testoval som sa v priebehu 5 dni trikrát !!! A nič , pričom som sa už podľa priebehu a anamnestickych údajov a príznakov , na základe skúsenosti , diagnostikoval . A ten hnusný zelený sopel a pansinusitida , pričom som si dal zmerať CRP a to vyslo 4 !!! Strašne maly údaj svedčiace pre vírusové ochorenie , pričom zelený sopel a , opuch a bolestivosť zvukovodu svedčil jednoznačne pre bakteriálne ochorenie . No aj napriek negatívnemu testu , som si bol už na 100% istý , že je to kovid . Najprv soplikovala najmladšia dcera , nic moc . Lokálnymi Atb do nosa a ucha to prešlo . Následne ja , negatívne testy . Staršia dcera tiež len soplik … no a k*rvu som “ chytil “ aj pozitívnym testom až u manželky a syna , ktorí isli v nákaze v tomto poradí … a určite som tento variant mal pred manželkou , nakoľko keď bola pozitívne testovaná nespala s mladšou dcérou v izbe , ale so mnou celé noci niekoľko dni v kuse / áno aj sexik bol ? / a ja som sa už nenakazil … takze , kto je vnímavejší , určite sa očkujte aj omikronovou vakcinou .
22.01.2024 - 19:40:37
00
keyboard_arrow_up