peter120, ty si aj pocuvas co pises? Ci pockaj, to aby som mohol povedat ze A>B tak musim vlastnit A? A nezaujaty nazor majitela? Vsak to potom vsetko co povie tesla ako taka by malo byt pismo svate, podla tvojej logiky. Aj to co povie shell/slovnaft, alebo nas pan premier...
A radsej uz ani nekomentovat to videjko co si postol. Ale sak dnes ma kazdy pravo na nazor, a hlavne ho prezentovat akoze ze "ja mam nazor, ja mam pravdu"...? Sice si tam nakadil aj rovno do pusinky ujo, ale hlavne spravil shortie ktore nam peter120 mohol zazdielat ako asi "pravdu svatu"...
21.01.2024 - 14:29:51
10
Aký zmysel má dokola papagajovat tie akože články čo su v podstate skrytá reklama na vaše vysnívané vozidla, ktoré aj tak nevlastnite.

Aký zmysel má udávať dojazd, ktorý nové auto nedokáže dosiahnuť ? A je možné sa k nemu priblížiť len pri idealnych podmienkach..
Zákon o ochrane spotrebiteľa nič?
21.01.2024 - 15:44:03
02
Nieco ako nerealna spotreba pri spalovaku... Klasika, zvykaj si. Netreba sa riadit reklamami.
21.01.2024 - 15:47:20
01
Pri spalovaku sa da k tomu aspon priblizit.
Pri 10rocnej Tesle pri -10C asi ani na polovicu.
21.01.2024 - 16:31:27
00
Pri 10r tesle na jesen v meste uplne v pohode
21.01.2024 - 16:50:52
00
peter120 napísal:
Aký zmysel má dokola papagajovat tie akože články čo su v podstate skrytá reklama na vaše vysnívané vozidla, ktoré aj tak nevlastnite.

Aký zmysel má udávať dojazd, ktorý nové auto nedokáže dosiahnuť ? A je možné sa k nemu priblížiť len pri idealnych podmienkach..
Zákon o ochrane spotrebiteľa nič?


A aky zmysel ma tento tvoj prispevok v ktorom sice na mna reagujes, ale len zakecavas, a absolutne vobec nereflektujes/neadresujes co som ti vytkol?

V kontexte tohoto vlakna, je imo aj trionq-ov komentar na mieste/ma zmysel. Ty si sem prisiel nadavat inym, ako pan majster "ja mam nazor"
21.01.2024 - 16:57:56
01
FeroR napísal:
Pri spalovaku sa da k tomu aspon priblizit.
Pri 10rocnej Tesle pri -10C asi ani na polovicu.


Neviem ako je to pri "nejakej konkretnej 10r tesle", ale pri elektraci so 67k km co ma do 5r, a nie pri -10°C, s tym nemame najmensi problem. Dokonca, na miestnych dialniciach kde je vacsiu cast dna max 100km/h aj vyrazne menej. Cez vikend sme akorat mali vylet kde sme sli predpisovych 120km/h a mrzlo, a pocitac mi ukazoval tabupkovych 18-19kWh/100km pokial ma pamat neklame.

Oh, a dobijame na rychlovarnej konvici, aby praskla zilka podaktorym

Oh, a odkedy sme na jar kupovali tuto jazdenku, tak uz padli ceny o niekolko tisic €. By nas aj potesilo keby nam ho pred uplynutim roka niekto aj corgne :D
21.01.2024 - 17:03:32
00
cokupit napísal:
Nie je to slusne, je to pisane vysmesne, ironicky a trapne. A nie je to jeho tenkrat poprve...

trionq tu s bozskou trpezlivostou hadze proste fakty a cisla a vecne sa najde nejaky saso, co ho tu len sprosto napada a zasiera to tu "dojmami" a "nazormi".
Ktokolvek z fanatickych ropakov si bude moct jazdit na tych svojich smradlavych skatuliach az do konca zivota. Tak nech si uz konecne daju nieco na upokojenie a nezasmraduju svojimi strachmi a frustraciami aj diskusie. Ropa konci. Bodka. Tak ako skoncil parny stroj alebo upalovanie carodejnic. Chapem, ze nie kazdy sa s tym dokaze vyrovnat. Rad s tym komukolvek pomozem ak treba. Ale strielat posla fakt nie je rozumny sposob...
jedine v Tvojej hlave konci ropa,bez ropy nebudes nikdy vyrabat tu lacnu elektricku energiu,ked ti lahne raz jadrovy blok z dovodu zivelnych pohrom . dovod Ti tu vysvetlovat nebudem
21.01.2024 - 20:21:03
02
canopus
Vyznáš sa a za to ti ďakujem. Máš pravdu, Ropa skutočne nekončí aj keď v roku 2020 prvýkrát vyrobila EÚ viac elektriny z obnoviteľných zdrojov ako z fosílnych palív.
Ropný zlom sa predpokladá až v roku 2030.


Naposledy upravil bicycletour dňa 21.01.2024 - 20:54:53, celkovo upravené 1 krát.

21.01.2024 - 20:50:42
00
bicycletour napísal:
canopus
Vyznáš sa a za to ti ďakujem. Máš pravdu, Ropa skutočne nekončí aj keď v roku 2020 prvýkrát vyrobila EÚ viac elektriny z obnoviteľných zdrojov ako z fosílnych palív.
a co tym chcel basnik akoze povedat?
21.01.2024 - 20:54:52
00
canopus
Že sa vyznáš.
21.01.2024 - 20:55:26
00
Pozor, nejde o vyrobu elektriny. Klucom je minimalizovat fosilne zdroje pri spotrebe energie. Tie fosilne zdroje maju teraz 68%.

Pri vyrobe elektriny sme na dobrej ceste. Lenze pri produkcii tepla, nakladnej doprave, lodnej a leteckej doprave, vyrobe cementu, umelych hnojiv, udrzbe infrastruktury, armade... tie pokroky ani zdaleka take nie su.

Ropu a zemny plyn este dlho bez vyrazneho znizenia zivotnej urovne nevieme vyradit. Tej energie spotrebuvame velmi vela.

Aj ti "ropaci" maju volebne pravo. Ked sa pred nich postavi niekto, kyo im povie: "Zniz si zivotnu uroven o 60% a znizime emisie na planete o 1/10. " tak ho poslu do prec a budu volit ineho.

Tak sa snazme neurazat "ropakov". Skutocne nevieme, ci EU dovoli aj po 2040 pouzivat fosilne auta. S aktualnym navrhom na 90% znizenie emisii do r. 2040 si myslim, ze skor nie.
21.01.2024 - 21:08:18
11
EU o zákaze spotreby fosílnych palív rozhodovať nebude. O tom rozhodnú fyzikálne zákony. Aj keď spotreba primárnej energie v EU u fosílnych palív klesá z 15 tis. TWh v roku 2006 na 11,5 tis. v roku 2022, tak plány EU sú príliš nerealistické.
21.01.2024 - 21:16:27
00
https://www.youtube.com/shorts/mugHus0bZr8
Ked politicke postavicky rozhoduju o dolezitych temach a ani nemaju nastudovane ze kolko % toho CO2 tam hore je. Presne ten typ pokrytcov co sa vyvaza lietadlami a zakazuje ludom spalovacie auta.

Apropos "fosilne" paliva.
Mesiac Titan má 100x viac tekutých uhlovodikov ako vsetky známe zásoby ropy a zemného plynu na Zemi. Ako sa na mrazivom a vzdialenom titane vzalo kvantum fosilnych paliv.. :lol: Ale hlavne ze su fosilne.
21.01.2024 - 22:35:52
00
To je naivná predstava, že všetci politici vedia detaily o všetkých zákonoch, ktoré prijímajú. Oni už len rozhodujú o rôznych verziách, a vyberú tú, ktorá sa prijme. Na to majú však štúdie od vedcov, ktorí im detaily vysvetlia.

Fosílne palivá na Titane nezmenia situáciu s otepľovaním na Zemi. Titan naviac nemá atmosféru, čo je zásadné pre otepľovanie objektov vo vesmíre. Vďaka zemskej atmosfére a 0,04 % podielu oxidu uhličitého v nej je priemerná teplota na Zemi asi 15° C. K tomu si treba pripočítať ostatné skleníkové plyny, ktoré sa začali uvoľňovať kvôli vyššej teplote ako metán a vodná para a zrazu je z toho zvyšovanie teploty.
22.01.2024 - 08:55:04
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up