áno v tom videu je to presne a dobre popísané.
12.01.2024 - 21:06:03
00
pls majitelia Assos gati
kupil som si Reform P1 priamo z assosu
https://www.assos.com/eu/reform-bib-shorts-11-10-282-10.html
dnes prisli tak skusam a mam nejake zmiesane pocity.
nikdy som assos nemal tak sa radsej opytam.
prva vec co ma trosku zarazila ze vlozka resp to hrube na com sa ma asi sediet je len taka obycajna pena hruba asi 8mm ale rovnako hruba po celej velkosti
druha ze na nej sedim len ak sedim v polohe ako na stolicke tj telo vystrete kolmo hore 90 stupnov voci zemi.
ak si sadnem ako na bike (cestak) v uhle asi 30-45 stupnov tak ja skoro vobec na tej vlozke nesenim resp len na tej najuzsej casti. rukou ked chytim zadok tak citim ako sa vlozka nedotyka sedla lebo je asi moc vzadu alebo ako to mam povedat
proste mam pocit ze sedim tu na tomto mieste (cerveny kruh) resp tam mam najvacsi kontakt sedlo vs rozkrok
celkovo kontakt sedlo vs ja je modry kruh

ja neviem ci to tak ma byt ale pomerne vela znaciek to tak ma a potom straca vyznam ta vlozka kedze na nej nesedim.

Prílohy:

assos.PNG
assos.PNG 74.57 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20240621_132504.jpg
IMG_20240621_132504.jpg 231.52 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2024 - 13:23:15
01
Nemáš náhodou problém s rotáciou pánvy ? Posaď sa doma na stoličku a skús sa predkloniť. Ja keď sedím tak sa mi zadok nedvíha aj v 45° sedím zadkom na stoličke čiže na celej vložke. Tebe sa ťažisko presúva na vercajch a na miesta vložky kde to už tak netlmí.
21.06.2024 - 15:53:00
01
ja teda nemám práve cyklo postavu tenkú a ešte mám aj veľkú riť na nepriek tomu mi castelli assos a aj gate od nyna čo sme dostali od "tímu" sedia všetky vložky presne tam kde majú ... ale napr assos keď si sadnem v bufete, tak mi tie výstelky trochu zavadzajú ... imho proste musíš si nájsť svoju značku na svoju postavu :)
21.06.2024 - 16:35:04
00
Niečo na tom bude čo vravi lapaloma. Mne takto nesedia Castelli, furt mám pocit, že plienka je inde ako má byť. Všetko čo som kedy objednal od nich, som vrátil. Už to ani neskúšam.
21.06.2024 - 16:43:44
00
infinitipp napísal:
Nemáš náhodou problém s rotáciou pánvy ? Posaď sa doma na stoličku a skús sa predkloniť. Ja keď sedím tak sa mi zadok nedvíha aj v 45° sedím zadkom na stoličke čiže na celej vložke. Tebe sa ťažisko presúva na vercajch a na miesta vložky kde to už tak netlmí.

No v podstate ja sa uz ani nesnazim sediet na tych kostiach lebo ja som na nich nikdy nesedel.
21.06.2024 - 17:47:42
00
ak mas vlozku kdesi na chrbate tak mas bud - zlu velkost (velke gate = vlozka moc vzadu), zle oblecene gate, pre teba nevhodny strih, zly posed na bicykli alebo vsetko dokopy. kazdopadne odporucam vratit - raz som tak jazdil od castelli pre mna o cislo vacsie a sedel som ako ty a to bolo tak na kratke jazdy a aj tak som nakoniec v dost kratkom case vlozku predral. po kupe spravnej velkosti vsetko ok.

"No v podstate ja sa uz ani nesnazim sediet na tych kostiach lebo ja som na nich nikdy nesedel." - zarabas si na problem - napr. s krizami, platnickami a pod.
21.06.2024 - 23:25:27
03
skús pozrieť video.
https://www.youtube.com/watch?v=jMwDKrD5Nj8
22.06.2024 - 09:49:45
00
To video som samozrejme videl už dávno. Veľkosť som zobral Mko. Aj bezne oblecenie mam M alebo S. Hlavne kvôli tomu že viem že väčšie veľkosti mávajú vložku viac na chrbte u mňa. Na nohách to mám fest napasované.
Čo sa týka strihu tak vôbec nemám pocit že by to bolo strihané do M ako sa vsade hovori ako aj v tom videu. Asi som čakal iny strih do M.
Neviem či si mám skúsiť objednať ešte veľkosť L.
Jediné gate ktoré majú vložku podľa môjho zadku sú od q365 alias Kjus ktoré sme kupovali v akcii pred pár rokmi.
Asi je to len pocitovo, ale ja sedím na sedacích kostiach len na MTB keď si dám teleskopku dole. Vtedy sedím v podstate vystretý. V momente kedy sa predkloním na riadítka alebo jazdím na cestáku tak sa vlastne celé telo otáča o daný uhol a logicky nemôžem sedieť na kostiach na ktorých sedím keď som vzpriamene.

Aj ten typek na assos stranke na tom sedi rovnako a polovicu vlozky ma uplne mimo sedla
cdn.assos.com.filoblu.com
22.06.2024 - 10:07:11
00
nemas moc vysoko sedlo? https://youtu.be/WFSmSHwawOM?si=pRIb263aTt40RTuj
22.06.2024 - 10:39:28
00
Podla bikefittingu nie. Ani by som ho nizsie nezniesol.
22.06.2024 - 10:50:48
00
Mna tak ospevovany Assos neocaril kupil som kratasy eqiupe RS a ta rozdelena vystielka mi absolutne nesedi(tlaci to na obydvoch stranach medzi nohami)najradsej by som ich hodil do kosa keby ze mi nieje luto tych penazi potom som kupil Castelli premio a tie sedia uplne bezproblemovo kazdemu sedi nieco ine...tak treba skusit a hladat co komu pasuje...
22.07.2024 - 21:34:48
00
No tiez som kupil assos gate a teda ten zazrak co vsetci opisuju sa nejak neudial.
22.07.2024 - 22:12:55
01
keyboard_arrow_up