To je ten medved frutarian ako hovori Budaj? 😁
17.12.2023 - 12:41:35
02
Nenene, predátor vsezravec odohnany od ulovenej koristi iným, väčším (človekom, autom)
17.12.2023 - 13:41:42
01
:)
https://www.facebook.com/rosienaiveart/posts/pfbid0Ejk1ww7revjHFE4kh4SYbzNGYn32ELGJzWLTnYVWUdSHghdhWocTFLZi7aUdvpD5l
17.12.2023 - 19:35:23
53
scarinko neocakavam ze budu medvediky jednotlivo vysetrovat na gastro uchylky ;-] Taraba: Od eurokomisára máme zelenú na reguláciu medveďov
20.12.2023 - 13:36:15
00
prečítal som ten článoček ... rozmýšľam, ako je farba zelená a absolutne zelená; a NP sú v strate, to sa len ide rúbať ... ťažké čítanie toto
20.12.2023 - 15:46:57
00
Cierny kondor. Foto su bohuzial mizerne, na toto bohuzial objektiv mobilu nestaci, ale pre hadam staci pre nazornost. Paradny zazitok, Boli vsade, asopn 100 kusov, rozpatie ich kridel ako rozpatie ruk u dospeleho chlapa. Sedeli na stromoch, zohrievali sa na skalach cca 15-20 metrov odo mna. A lietali priamo predomnou cca 50 metrov. Pre zaujimavost uvediem aj miesto, Currahee, niekomu sa moze dat povedome. NA tomto kopci pocas druhej svetovej trenovali americky vysadkari a odohrava sa tu prva epizoda serialu Band of Brothers. Ale inak je to v nieco ako Braunsberg. :-)

Prílohy:

kontor cierny 2.jpg
kontor cierny 2.jpg 139.81 KiB thumb_up1thumb_down

Kondor cierny 1.png
Kondor cierny 1.png 410.33 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2023 - 03:04:03
013
maju moj hlas :lol:

https://twitter.com/kubanijozo/status/1745114702097547664?s=08
10.01.2024 - 20:48:35
03
Sprej na medvede by ste aký odporučili? ;) Najlepšie podľa vlastnej skúsenosti :lol: Potrebujem niečo poriadne, ale nech to neváži tonu :)
12.01.2024 - 14:22:07
00
treba pozriet recenzie z Kanady a US tam s tym maju aj realne skusenosti. Ono by to malo byt to iste ako klasicky obranny sprej ale je tam vyssia koncetracia ucinnych latok + nadoba je vacsia aby ten dosah spreju bol vyssi..tusim 3-5m..tak pozeram ze niektore udavaju aj takmer 10m.

Ale co som precital tak cim vacsi kanister tak tym viac pouziti, pripadne dlhsi akcny cas.
12.01.2024 - 14:31:43
00
https://www.afg.sk/obranne-spreje/
12.01.2024 - 18:38:40
10
Ešte mi povedzte prosím, ak niekto viete, ako je to s paralyzérom. Je zákonné ho použiť v prípade napadnutia a je možné tým osobu nejako vážne zraniť? Ide mi o to, či sa človek v sebaobrane nedostane do problémov.
Vďaka ;)
Trochu iná téma, ale admin prvý príspevok presunul sem ;)
12.01.2024 - 18:53:38
00
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
maximalne hlava bum o zem
12.01.2024 - 19:24:16
10
Mnoho ľudí zamieňa slová paralyzér a taser, bez toho aby si uvedomovali, že medzi týmito dvoma prístrojmi je značný rozdiel.

Paralyzéry a tasery sa líši v rôznych veciach, z ktorých najdôležitejšia je asi vzdialenosť, na ktorú môžu byť použité. Taserom je možné strieľať na diaľku, ale paralyzér vyžaduje vždy priamy kontakt s protivníkom. Obe zariadenia zneškodňujú útočníka silným elektrickým šokom - v tom sú si podobné.

Čo je to paralyzér?
Paralyzér má dve alebo viac elektród, ktoré sú k nemu pripevnené a ktorými po aktivácii prechádza elektrický prúd. Priložením týchto elektród na telo protivníka (priamo na pokožku alebo aj cez odev) ho vystavíme elektrickému šoku.
Paralyzéry sa radia medzi nesmrtiace obranné prostriedky, ktoré slúžia iba k dočasnému ochromeniu protivníka. Elektrický paralyzér disponuje vysokým napätím v rádoch miliónov voltov, ale len niekoľko málo miliampérmi prúdu (spravidla okolo 3 mA - tzv. bezpečný prúd), takže jeho výboj nespôsobuje žiadne trvalé následky.
Paralyzér nefunguje na diaľku. Elektrické paralyzéry sú na Slovensku legálne.

Čo je to taser?
Taser je strelná zbraň, ktorá vystreľuje elektródy smerom na cieľ. Tieto elektródy sú prepojené so samotným prístrojom a ich tvar je taký, aby prenikli cez odev (prípadne pokožku) do tela protivníka. Taser je použiteľný na diaľku až 10 m. Tasery nie sú na Slovensku legálne.
Na Slovensku sa môže legálne používať len v ozbrojených zložkách
12.01.2024 - 19:48:24
13
Toto som vybrala
https://www.afg.sk/paralyzer-beast-defense-phazer/
https://www.afg.sk/obranne-spreje-cr-grizzly-proti-medvedom-300-ml/

Myslím, že to bude stačiť, aby som sa cítila trochu bezpečne.
12.01.2024 - 19:57:15
00
PINY napísal:
Ešte mi povedzte prosím, ak niekto viete, ako je to s paralyzérom. Je zákonné ho použiť v prípade napadnutia a je možné tým osobu nejako vážne zraniť? Ide mi o to, či sa človek v sebaobrane nedostane do problémov.
Vďaka ;)
Trochu iná téma, ale admin prvý príspevok presunul sem ;)


Obrana musí byť primeraná. Ak na teba niekto len pokrikuje, ťažko obhájiš ranu paralyzérom. Ak už ale situácia bude smerovať k fyzickej konfrontácii, máš právo brániť sa a to aj prostriedkami, ktoré mu ublížia,. Ale len do zastavenia jeho útoku. Nemôžeš ho paralyzovať a dokopať ho na zemi. Tiež nemôžeš použiť paralyzér na malé dieťa, ktoré ti dalo facku.

Toto uvádza priamo polícia:
nutná obrana proti útočníkovi je zákonom povolená. Ak obeť odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok, je oprávnená sa brániť a spôsobiť páchateľovi zranenie. Obrana musí byť primeraná útoku!
12.01.2024 - 20:09:32
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up