ennio napísal:
Skratka ak chces v zime seriozne jazdit, tak skor ci neskor nakupis vsetko

Tak a tuto to mas - toto je bohuzial ta pravda. A potom to iste s vrchom, nohami, rukami...a potom zistit ze existuje trenazer a mas po starostiam a usetris kopec penazi (irony off)
Edit: k rozkroku - tu pouzivam aj pri zateplenych nohoviciach spodky (ak nedavam volne kratasy na mtb).


Naposledy upravil jammin dňa 22.10.2023 - 09:04:01, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2023 - 08:56:21
00
Ano, jednu sezonu som vzdal boj s omrznutymi nohami a kupil pekelny stroj 😁
22.10.2023 - 09:02:51
00
skoda ze nepise co jazdi - ci cestu, ci XC, alebo AM/EN

pre mna su zateplene kratke gate tiez krok vedla. ked uz potrebujem zateplene tak urcite aj kolena. ok dali by sa vzdy doplnat navlekmi na kolena a ked je chladnejsie tak navlekmi na nohy, ale pri castom jazdeni je to otrava. preto idem z letnych kratkych do zateplenych 3/4 a z nich do este teplejsich dlhych a neotravujem sa s navlekmi.

prave teploty 0-10 byvaju pomerne dost dlhe obdobie. casto od oktobra do marca co je pol roka. u mna je to najnosenejsie oblecenie. dokonca by som ani nesuhlasil s kratsimi jazdami. ked ma clovek fakt dobre handry najazdi pomerne vela aj v tych teplotach. myslim ze tu sa prave oplati investovat do kvalitnych dlhych gati, lebo v tych teplotach ide uz aj trosku o zdravie. na vyber je toho viecej, do pozornosti by som dal sportful supergiara https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/nohavice/dlhe/sportful-supergiara-nohavice-s-trakmi-cierna.html alebo drahsie castelli sorpasso ros https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/nohavice/dlhe/castelli-sorpasso-ros-nohavice-s-trakmi-cierna-reflex.html
22.10.2023 - 12:42:48
06
ennio napísal:
Ano, zabudol som pripomenut, ze mam dvoje zimne nohavice bez trakov a s nimi problem dvoch trakov a materialu na chrbte odpada. Ale mam a vyuzivam aj klasicke zimne bibsy s vlozkou a trakmi.
Skratka ak chces v zime seriozne jazdit, tak skor ci neskor nakupis vsetko a potom pred vyjazdom len stojis pred skrinou a rozmyslas, ako to skombinovat :lol:
Ale nie, mat viac moznosti sa naozaj oplati ;)

Dobre hovoríš , ja som napr . cez leto kúpil castelli Polare wind 3 kúpil v zľave
22.10.2023 - 12:54:42
00
Gusto0 napísal:
skoda ze nepise co jazdi - ci cestu, ci XC, alebo AM/EN
...

Cestu nie, skor XC resp neviem presne tie kategorie zaradit. Hlavne lesne/lucne cesty po kopcoch.
Inac vdaka za prispevok, kupim teda "na zaciatok" tie dlhe zateplene, lebo fakt tu (Presovsky kraj) tie teploty 0-10 budu od teraz az do aprila, cize pol roka.

Vdaka aj za ostatne rady, obaval som sa ze to takto skonci, len som chcel s niecim zacat, tak asi tie dlhe bibs budu najlepsie a uvidim co dalej - budget mam ale vyber je na mna prilis siroky, a nemam veci kde skusat poriadne, jedine online vsetko objednavat... Uz ked som si kupil dobry dres a cyklo budnu (Perfetto) tak vidim ze dobre veci fakt stoja za to trosku priplatit.
22.10.2023 - 14:41:45
00
3/4 gate mi absolútne nesadli - mal som viaceré značky a vždy sa mi skôr či neskôr vyhrnuli ku kolenu počas jazdy a jedno či išlo cesťák alebo mtb a. Mám moc dlhé chudšie nohy …prešiel som na dlhé zimné ( 0-10st) alebo krátke zateplené kombinované bez/s návlekmi (zhruba 10-15 ) = pohoda, bez nervov, univerzalita
22.10.2023 - 14:43:13
00
nwm asi som divný, ale do tých 5c mi netreba nič zateplene. endura singletrack gate, alebo obycko decathlon all Mountain. pokiaľ nevletim do mlaky ( ďalšia výhoda decathlonackych gatí) úplne stačia. 5 až- už beriem softshell vaude, no pri tých teplotach u mna skôr prídu na rad prsty na rukách a nohách ( rozumej výber rukavíc, kombo ponoriek a tretier) ako gatí. ako u bolo spomenuté v zime sú výjazdy kratsie
22.10.2023 - 15:49:20
01
a to je to preco som sa pytal co jazdi. ak by si jazdil XC alebo cestu, nestacilo by ti to. okrem toho, ty si trosku ina stavba ako xc chrt :-)
technicke zjazdy neides tak rychlo, viac sa tam narobis = nieje ti zima. ja sa na cestu musim vzdy viac obliect ako do lesa. a snazim sa dodrzovat zasadu - dlho a mierne hore, strmo a pomaly dole.
22.10.2023 - 16:10:56
04
On chalan asi pise o teplote 0°C az minus 10°C, hoci ako to napisal, tak to evokuje 0 az +10.
"lebo fakt tu (Presovsky kraj) tie teploty 0-10 budu od teraz az do aprila, cize pol roka"
Pochybujem, ze v Presove a okoli maju celu zimu plusove teploty.
22.10.2023 - 16:41:52
00
No tak to zas nie. Vacsinu toho obdobia je 0 az 10°C aj tam.
22.10.2023 - 17:17:08
00
Jasne, ved neni tu zas sibir :) 0 az +10, ked bude dlhodobo pod nulou (januar februar max) asi bude sneh a to pojdem radsej na bezky. Vacsinou chodim na bike cez den ked je najteplejsie/slnecno kedze mam stastie na flexibilnu pracu.
Pozeral som aj tie decathlon all Mountain, aj som ich uz mal v kosiku. Len netusim ako to tam je potom s vlozkou, pod to nieco dalsie s vlozkou hej?
22.10.2023 - 18:05:12
00
Ono obliecť sa na bajk v chladnejšom počasí "tak akurát" je dosť komplikovaná vec a do hry tam vstupuje dosť veľa objektívnych aj subjektívnych faktorov. Samotná teplota vzduchu je len malou časťou skladačky.

Ja napr. žiadne zateplené nohavice na bajk ani nevlastním. Používam len klasické letné kraťasy a pod ne v prípade potreby dávam dlhé návleky, ktoré siahajú od členka až po rozkrok a ani pri ľahkom mraze s tým nemám problém. Keď je vyslovene kosa typu menej ako cca. -7° C, tak dám cez to ešte voľné kraťasy, no to býva v okolí Bratislavy len veľmi zriedka. Uznávam však, že ak by som býval a jazdil napr. niekde pod Tatrami alebo na Kysuciach, asi by to bolo iné.

Keď je tak 10 - 15° C (na jar skôr k tým 15, na jeseň kľudne aj mierne pod 10) tak mi na MTB výjazdy bez dlhých zjazdov za normálnych okolností stačia letné kraťasy s návlekmi do polovice lýtka, letný dres s obyčajným funkčným tričkom pod ním, návleky na ruky a vestička. Ale bavíme sa o športovej jazde, pomerne intenzívnej a bez zastavovania.

Do intervalu 0 - 10° C, sa vieš imho dosť komfortne obliecť aj bez toho, že by si v obchode nechal štvorcifernú sumu, akurát je ťažko radiť nejako do detailov, keďže každý sme +- iný... Ja napríklad pri 0 - 10° C nosím už spomínané kraťasy s dlhými návlekmi, hore jednu zo starších generácií tejto bundy, prípadne tento "bundodres" spolu s vestičkou. Pod to len funkčné tričko, alebo aj nič. Aj tak je v tom už pri cca. 8 ° C už aj na asfalte dosť teplo a začínam rozmýšľať nad variantom spomínaným vyššie.

Ťažko radiť presne, každý sme iný, no toho oblečenia z Decathlonu by som sa rozhodne nebál. Aj keď je to možno trochu v rozpore so súčanou filozofiou tohto webu :-) tak do toho intervalu 0 - 10° C imho nepotrebuješ nutne Castelli v cene priemerného platu... Ak už niečo drahšie, tak by som na tvojom mieste bral zimné tretry. Sám ich síce nemám, no podľa viacerých vedia spraviť skutočne výrazný rozdiel vo vnímanom komforte.
22.10.2023 - 18:32:46
00
v mrazoch s letnymi sortkami by to uz chcelo navleky nielen na nohy :lol: :tmi:
22.10.2023 - 20:59:09
01
rad má sloníka omrzntého :D
22.10.2023 - 21:58:26
00
iron daval odkaz na oteplucha do temy o pocasi nedavno :lol:
22.10.2023 - 22:13:53
01
keyboard_arrow_up