Gusto0 napísal:
nemal si pridrete lozisko v stredovom? presne tohto sa bojim pri tej hlinikovej oske, ze staci chvilka na zlom strede a pojdu do kosa.

mam jedny GX kluky s GXP osou a ani po 3 mojich sezonach nebola osa takto vydreta, len jemne osuchaný elox.. este to nahodím dcere na bike a pokruti par ročkov
22.10.2023 - 13:20:59
00
zihadlo 5 no len tie moje sezony vyzeraju trochu inak. Navyse u gxp som mal opakovane problem s tym, ze sa mi k oske dostavala voda a korodovala. Ubytok materialu bol sposobeny aj tym.

Gusto0 urcite nie. Stred sa stale toci krasne, loziska bez jedineho problemu. Bez hrdze, vole a to ma tolko co kluky. Kazdu zimu otvorim, natlacim vazelinu, pravidelne kontrolujem.
22.10.2023 - 13:31:03
00
ivast DUB to ma tiez tak. Stare gxp to malo kov na kov lozisko-os takze tam sa ta ocelova oska vydierala tiez.
22.10.2023 - 13:33:01
01
Tak potom už len menej dupať a viac sa kochať...
22.10.2023 - 13:36:17
00
ivast to ma aj dub. dub ma dokonca na tom plaste aj tesniaci O kruzok - narozdiel od shimana, ktore ma tesnenie na kluke ktore casom vymackas, zoderies a netesni. pri srame mas s kazdou vymenou stredu nove tesnenie.
22.10.2023 - 13:38:26
00
jachmel ako ho otvaras? ja som totiz jedno zaseknute skusil otvorit a stalo sa presne co som cakal - ta plastova krytka mi praskla. je dost krehka. kedysi na RF strede sice sli von a dnu ale zostali mierne deformovane anetesnili dobre. neviem ako by som ju dal von a potom naspat aby nepraskla alebo sa nezdeformovala. zdeformovana moze spravit tiez problemy - mozno ti prave drhla len ta krytka - lebo vydrate to mas po obvode, cize nieco sa muselo o osu suchat. ten modry O kruzok tam mas? je ok?

inak shimano osa mi tiez casom odhnila - tam som mal ale vymackane tie tesniace kruzky na klukach a tadial asi pravidelne zatekalo na osu.
22.10.2023 - 13:43:21
00
Krytky vyberam oskou kluk. Jemne zatlacim z vnutra postupne z kazdej strany a prstami vytiahnem von. Nikdy som ich nezdeformoval ani nepraskol. Urcite nedrhne. Navyse kluky som pouzival ako na HT, tak na fulle, cize v dvoch stredoch. Modre tesniace kruzky su tiez ok. Ak by neboli, tak samozrejme nebol by problem vymenit. O-kruzky u cinana kupis ake len chces. Ano vydrate to je po obvode, rovnomerne. Cast pohybu pri otacani kluk sa bohuzial neprenesie na lozisko. Ja v tom vidim bezne opotrebenie. Zda sa, ze je to prave tym, ze medzi osou a loziskom je ten plastovy medzikus, navyse ja velku cast kopcov sliapem v stoji, tak moze to byt aj tym. Mazanie osky vazelinou tiez zrejme nepomohlo. To opotrebenie osky sa neudalo len tak zrazu. Slo o postupnu stratu eloxu, neskor materialu, tisice km. Vyzera to tak, ze po dlhej dobe skusim opat Shimano a ich ocelove osky.
23.10.2023 - 10:21:37
00
posledna vec co mi napada je, ze ked skusas lozisko bez zataze tak moze ist hladko, ale v silnej tangentialnej zatazi sa moze zdeformovat jeho ulozenie, cele sa to potom moze vzpriecit a zadrhnut ... pricina preco sa ta osa zacne pretacat vnutri vymedzovacieho plastu musi existovat ...
a este mi je lahko cudne ked hovoris u ubytku kovoveho materialu, ze zobrat z kovu plastom, to chce vela odolneho plastu a cas ... cakal by som ze odbrusis vymezovak, nie osu ...
23.10.2023 - 10:32:14
00
Skoro všetky Dub kľuky nad 4000km čo som rozobral mali skoro to isté či to boli Dub presfit alebo Dub BSA to isté . Vela ludí robi jednu chybu že ak to sklada maže tu hlinikovú os a stači že sa ložisko pripečie na určitý čas a sa to spravi velmi rýchlo. Ložisko stoji a oska sa vo vazeline toči ďalej :)
23.10.2023 - 22:09:57
00
Deje sa to bez ohladu na to, ci je lozisko zadrhnute alebo nie. V prvom rade sa zosucha ten plastovy medzikus na lozisku. Vznikne mala vola, ktora umozni oske ciastocne sa pretacat. Zodrete plochy su na oboch stranach osky. Kluky pouzivane na dvoch bajkoch. To nie je o nejakom zapecenom lozisku. Osobne neverim, ze niekto ma na biku DUB kluky trebars po 5000km a nemal by do istej miery toto opotrebenie. A ano, ako pises, namazana oska tomu vyrazne dopomaha. Moja oska nie je zosuchana rovnomerne. Najviac zosuchana je medzi 0 a 90° - cize vtedy ked na kluku najviac tlacis nohou. V spodnej uvrati mam este dokonca cierny elox. Najlepsou prevenciou proti tomuto opotrebeniu by bola podla mna prreventivna vymena plastovych krytiek v strede. Nemam ale informaciu, ze by sa dali samostatne kupit. Ak by mal niekto tip, tak sem s nim. Menit cely 40 eurovy stred kvoli dvom plastovym somarinam je dost onicom. Obzvlast ked loziska su ok. Mam doma v supliku rezervne hlinikove Styla este skoro nove. Do stredu idu zasunut hladko rukou. Pritom si pamatam, ked bol stred novy, kluku bolo treba doklepnut, aby sa vosla dnu. Namiesto vazeliny som tentokrat osku osetril zavitovym lepidlom - provizorne riesenie, ale musim vymenit tie krytky.
24.10.2023 - 06:50:59
00
https://docs.sram.com/en-US/publications/7unL17qdyCWxTL38aPmYJ0/UM%20-%20DUB%20Cranksets%20and%20Bottom%20Brackets?models=fc-desc-c-b1#hashItem=dub-crankset-with-preload-adjuster-installation-

"DUB Crankset Installation"
1. Apply grease to the indicated areas on the spindle.

tak ja neviem - mazal som to podla navodu
24.10.2023 - 09:57:59
01
Toto je tiez dobre....

If there is play in the crankset, remove the crank arms and apply additional grease to the spindle.

Priamo navadzaju, aby si si, ak mas volu, vyrobil este vacsim mnozstvom vazeliny vpodstate klzne puzdro oska - krytka.
24.10.2023 - 10:10:52
00
nevyraba to nahodou Mavic :D
24.10.2023 - 10:13:44
01
Tá vazelína na osku je absolútne v každom návode a videu. Minule som sledoval nejaký "dream build" takého biku ako som teraz skladal a na osku dal asi pol tej plechovky vazelíny - tá sa mu samozrejme zasunutím zotrela na jednej strane. Ja tam tej vazelíny dávam naozaj len decentne prstom, aby mi ju nevytlačilo. Ale mám po 6 mesiacoch osku podobne opieskovanú...tiež len tak na polovici. Takže čo ideme? Nejdeme vazelínovať? ?‍♂️
24.10.2023 - 10:42:50
00
no davajte mudrosti, caka ma to tiez s DUB oskou :D
24.10.2023 - 10:49:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up