ennio napísal:
velmi jasno je nejaky novy meteorologicky termin? :)


to je tzv. rozprávkové počasie niečo ako najjasnejšia výsosť
28.09.2023 - 08:28:19
00
Derek24 napísal:
Presne. Každý z nas môže prispieť k zlepšeniu životného prostredia, nielen nad tým plakať. Napriklad pri cyklopotulkach si môžete nazbierať šisky, získať semienka a vypestovať priesady stromčekov. Potom ich môžete zase v lese vysadiť keď pôjdete na trail.
Keď každý cyklista pri svojom vyjazde vysadí 3 stromčeky. Za rok to budú miliôny … ;)


alebo každý cyklista pri svojom výjazde nebude používať na pohon motor ktorý treba neekologicky nabíjať a aj predtým neekologicky vyrobiť a potom neekologicky zlikvidovať
28.09.2023 - 08:33:51
01
Derek24 napísal:
Presne. Každý z nas môže prispieť k zlepšeniu životného prostredia, nielen nad tým plakať. Napriklad pri cyklopotulkach si môžete nazbierať šisky, získať semienka a vypestovať priesady stromčekov. Potom ich môžete zase v lese vysadiť keď pôjdete na trail.
Keď každý cyklista pri svojom vyjazde vysadí 3 stromčeky. Za rok to budú miliôny … ;)


Lol, pri kazdom vyjazde hadzem vsetky kostky z broskyn, nektariniek a ringlot do lesa :D mozno sa za tie roky z toho uz nieco ujalo :)
28.09.2023 - 08:36:45
010
Hosť napísal:
alebo každý cyklista pri svojom výjazde nebude používať na pohon motor ktorý treba neekologicky nabíjať a aj predtým neekologicky vyrobiť a potom neekologicky zlikvidovať


Najhorší sú bioši s karbonovým rámom, tí majú najvyššiu uhlíkovú stopu z cyklistov :)

Elektrika je najekologikejší zdroj energie. Ebiker zo siete používa len energiu z vodných elektrární, čo je úplne čistý zdroj energie. Ak vidím že elektrika prichádza z uhoľných elektrární, okamžite odpájam nabíjačku :)
Naviac nám ebikerom už naplno fičí tretí blok jadrovky, tak úplne vpohode je to s elektrikou.
Ebiker naviac používa oblečenie čo bežne nosí na túry, nemusí mať špeci sady oblečenia z umelých vlákien, ktoré zaťažujú životné prostredie. A v neposlednom rade ebiker svojou pozitívnou energiou rozjasňuje svoje okolie, takže eliminuje negatívne emócie produkované Hejtermi a to je dôležité....
28.09.2023 - 08:49:04
01
Zabudol si dodat, ze litium rastie na stromoch a po tom, co ho domorodci zozbieraju, prevazaju ho len na ekologickych somarikoch na ich tele pripevnenych bednickach :-)
28.09.2023 - 09:11:16
06
marcellus ma asi v zastrcke ten superhyper triedic elektriny, ktory prepusta len elektrony produkovane z hydroelektrarne :D
28.09.2023 - 09:12:40
07
Predvcerom to bolo, ked mi volala trubka zo ZSE.
Zelena elektrina :rofl:
Tak som jej povypraval...
28.09.2023 - 09:30:23
01
lto napísal:
marcellus ma asi v zastrcke ten superhyper triedic elektriny, ktory prepusta len elektrony produkovane z hydroelektrarne :D


Je to presne tak. Mám snímacie zariadenie s priesvitnými medenými káblami, takže je vidno aká elektrina ide do zariadenia. Z hydroelektrární ide modrá, z uhoľných ide hnedá (fakt vyzerá ako sra*ka), z jadra ide žltá, veterná je bezfarebná a z fotovoltaiky je sivá. Ostatné zdroje zafarbujú enegiu do oranžova :)
Naviac je tam spektroskopický detektor ktorý sleduje možné prechodové premiešavanie druhov elektriky a podľa prednastaveného algoritmu priority zdroja energie povoľuje (v mojom prípade) primiešanie max 20% inej energie a v prípade uhlia s O% primiešania. Tak sa dá docieliť využívanie čistej energie.

Dávam do pozornosti že práve zmiešaním vodnej a jadrovej energie (modrá a žltá) vzniká zelená energia. Takže pokiaľ nedisponujete priesvitnými medenými káblami, tú zelenú energiu v skutočnosti nevidíte. Je to presne ako s podprsenkou. Kým nieje priesvitná, ťažko odhadnúť čo je v nej ;)

Aby ste vedeli : Priesvitné medené káble sa vyrábajú za prídavku derivátov sulfidových solí, čím sa zabezpečí nehomogenita atómovej mriežky v medi odkiaľ potom svetlo preniká von. Naviac sa v kábloch stimuluje radónova emisivita okrajových vrstiev elektrónov a spolu s neutrónovým radiačným poľom vzniká svetlo vo vnútri káblov, ktoré nasvecuje farebné odtiene prechádzanej elektriky.
28.09.2023 - 09:57:15
02
Co si si slahol? Aj ja chcem :lol:
28.09.2023 - 10:03:50
04
akoze to nikto nevidite ze si tu marcel usiera zo vsetkych takymito textami a doma sa pri tom rehoce ze mu to zeriete aj s podnosom? :)
28.09.2023 - 10:19:20
03
Co by nie, len to davno nie je vtipne
28.09.2023 - 10:35:50
05
Nie je to naschval.
Často sa však prejavuje tvorivá stranka osobnosti ovplyvnena čítanim vedecko-fantastickej literatúry v mladosti a tak sa to niekedy zvrtne do nejakej bajky ci teoretickej fantazijnej uvahy mixnutej obcas s poéziou.
Osobne to vidim ako ulet prospievajúci odľahceniu témy ;)
28.09.2023 - 11:09:18
05
double napísal:
Vsetci sa tesia z pocasia ale ked je na Slovensku koncom septembra takmer 30 tak je to pruser na inej casti planety. Napr rekordne topiace sa ladovce. Nehovoriac ze znacna cast ludi uz v subtropickych pasmach nechce zit. Nieje to len ekonomicky dovod napr prist do europy. Takze tato radost je len docasna resp zatial vyhodna pre nas.

Napisal clovek co vychvaluje a vlastni ebike... Ako vieme, tazba a spracovanie litia je chemicke svinstvo.
28.09.2023 - 17:13:52
00
Zrazu aký problém s lítiom :)

Zato ťažba uranu je čistá a jeho spracovanie robia rusi doma v ramci home office… že ano
28.09.2023 - 19:31:24
01
https://www.severe-weather.eu/global-weather/heatwave-forecast-europe-unseasonably-warm-heat-dome-october-autumn-season-2023-mk/
29.09.2023 - 08:39:54
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie)
keyboard_arrow_up