Akurat sa mi podarilo rozflakat Pirelli XC RC Pro Wall 2.4. Uvazujem ci kupim znovu taky isty, alebo vyskusam nieco nove. Predtym som naposledy jazdil Fast Trak 2,35 a v zjazdoch som sa asi citil istejsie. Ked bolo sucho, prasno tak najma pri brzdeni sli Pirelli dost lahko do smyku. Z valiveho odporu som nebol nejaky velmi uneseny a ani testy valiveho odporu nevychadzali najlepsie: https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews/pirelli-scorpion-xc-rc-lite
Naopak by som pri nich vyzdvihol grip na mokrych korenoch a kamenoch, ta ich zmes je fakt lepiva.
Nikdy som nejazdil Barzo/Mezcal... niekto ich vychvaluje do nebies, niekto hovori ze za mokra a najma v zime je to nic moc. Mate niekto skusenost s Pirelli aj Vittoriami? Pripadne porovanie s novym Fast Trakom.
20.09.2023 - 17:12:22
00
pepcoo napísal:
Zabudol som poznamenat, ze som len rekreacny jazdec, jazdim na pohodu ALE skusam rozne vychodene chodnicky, trasy, prakticky vsetko co je vyslapane aspon po turistoch - luky, lesy atd. Urcite nie ziadne bomby. Cize moje defekty su len drobnosti typu trne (castokrat trn v plasti ani nenajdem), ziaden extrem.
Cize prechod na bezdusaky by moje problemy vyriesil predpokladam na 100%. Ale ta predstava mat vsetko zasrate od tmelu, neustale dolievanie, dofukovanie, razova pumpa, v pripade vacsieho problemu nemoznost opravit na vyjazde (resp da sa opravit ale za aku cenu - ventilok dole, zababrat sa pri nahadzovani duse do bezdusaku) ma velmi odradza a tuto moznost som uz davnejsie zavrhol. Preto som rozmyslal nad tou "cistejsou" alternativou tmelu v dusi.

V kratkosti - das bezdusaky a zabudnes, ze si niekedy nieco riesil s dusami :). Po case si povies, ze aky som bol ** a nedal ich skor :D Ak nie si extremny smoliar.

S tmelom sa niekedy zababres , ale stoji to za to. Plast nafukas lahko tak, ze das dole vnutro ventilku. Malokedy sa stane, ze by boli tak tvrdohlave plaste a rafik, ze by nechceli. Dolievanie - ak nepouzijes ten hlupy cafelatex, tak raz za par mesiacov, dole vnutro ventilku a striekacka. Bez zababrania sa. Za zbavenie sa problemu s trnami a pod. to stoji /pomahali sme raz typkovi s dusou a plast sme dole nedokazali dat rukami - dnesne rafky a patky plastov niekedy moc idu k sebe - ak by mal bezdusak,tak je ok/

Oprava - take tie pidi neriesis, bezdusak + kvapalina to zariadi. Nejake vacsie - opravnu sadu (sidlo + knoty), napr. force a pod. tuna z eshopu za 8-12e. Natlacit knot (niekedy hocico) a dofukat. Knotom opravis toho dost. Extremne pripady, kde sa poskodi plast, ze by bol problem aj s dusou, no, zalezi ako casto sa to stane, potom ano, zababres sa, Spinava robota je to a tazka /dat dole plast-ventilcek/. Toto je asi jediny pripad, kedy dusove riesenie ma vyhodu. Len je otazka ako casto to nastava, ci stoji za to.

Kedysi ked bolo UST tak to slo aj bez tmelu a zaroven aj moznost pouzitia duse. Avsak obvykle velmi tazko sli plaste dole a hlavne boli o 200g tazsie. U 29 ani nevravim. So slime priberies. Mozno lepsie ochrannu pasku pod behun, ak sa da zohnat. Je to jednoduchsie, ale ak seknes dusu, tak ti zasvini plast rovnako ako tmel, aj nie viac.

Co sa tyka plastu, tak dozadu radsej DC ako MaxTerra , je tvrdsi a DHR2 je dost brzda. Vraj je rychlejsi vzadu DHF (nemam zatial odskusane).
20.09.2023 - 22:28:34
04
Ahojte. Aké Maxiss plášte vybrať? Zadné koleso. Mám 3 favoritov. Ktoré mi odporúčate? Pripadne niečo iné? Jazdim XC / Trail. Aj za mokra. Cca 20% asfalt, 50% poľné, 30% les. Doteraz som mal FOREKASTER - zdajú sa mi pomalé a REKON RACE - stále defekt....

https://www.maxxis.com/us/tire/ardent-race/
https://www.maxxis.com/us/tire/rekon/
https://www.maxxis.com/us/tire/forekaster/
23.09.2023 - 15:03:13
00
Zdravim, chcem poprosit o odporucenie na mtb pneu. Jazdim XC , momentalne racing ralph/ray, co je skor do suchych podmienok. Nejake navrhy na jesenne / jarne obutie (vlhko, blato...) ? (V zime nejazdim)
Vdaka.
23.09.2023 - 15:50:59
00
Barzo .noby nic.forecaster.ardent
23.09.2023 - 15:54:32
01
Na jesen dopredu oranzovy Nobby Nic a dozadu modry Wicked will. Pripadne Crosskingy alebo Barzo. Kludne aj tufo xc14 :)
23.09.2023 - 21:49:41
01
Skusenosti s Wolfpack? Cross alebo trail
23.09.2023 - 22:01:51
00
Ja mam Cross vpredu a Race vzadu v šírke 2,4 na letnom biku, pred tym som jazdil Racing Ray/Racing Ralph 2,25... na zimnom mam Nobby nic vpredu a Cross vzadu... za mna spokojnost...
23.09.2023 - 23:04:00
00
Ja rozmyslam nad trail+cross na zimu a na leto dokupit race dozadu a cross hodit dopredu
23.09.2023 - 23:54:21
01
Neviem, či som trafil tému.

Má zmysel z HT 29 urobiť príležitostný gravel tým, že si kúpim gravel plášte? Podmienka je, že budem v nich nosiť iba dušu. Z toho mám trocha obavy, aby som nemal neúmerne veľa defektov. Rafik má 25mm.

Poradite mi plášte, s ktorými budem spokojný? Šírka okolo 40mm, dezén dozadu niečo ako Speedero,dopredu možno na styl Thundera

Cena nerozhoduje, skôr kilometrova výdrž a odolnosť proti defektu, valivy odpor, aby sa nenahadzovali ťažko atď...
24.09.2023 - 07:59:31
00
Ak ti ide o to aby si na nenarobil, daj tenke xc plaste. Gravel je aj o posede a baranoch.
24.09.2023 - 08:09:36
00
a prevodoch. mal som 36-11 najtazsi, 42mm trekove plaste a brusil som len spodnu cast kazety. ono totiz tie plaste zmensia aj obovd (velkost) kolesa a pyta si to vacsi prevodnik no ten do mtb ramu nedostanes.
24.09.2023 - 08:59:04
00
Lenže ja mám trojprevodnik, najväčší 42z. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo ho stále živím;)
24.09.2023 - 09:05:56
00
stanlee kľudne to vyskúšaj. U mňa to skončilo tak, že som si zaobstaral druhý pár kolies. Na jedných mám MTB plášte 29x2,3" a na druhých 29x40mm.
24.09.2023 - 09:47:27
00
tak potom hej. zmysel to myslim ma. len ja som daval s dusami drotenne maxxis overdrive - tie vazia sice podstatne viac ako tufa ale maju ochranu proti defektu. ale verim ze su aj lepsie plaste - ja som stym jazdil hlavne asfalt a rozbite lesne asfalty a sotoliny, obcas nejaka luka a polnacka a bolo to lepsie ako mtb plaste - tiche a rychlejsie. len fukat som to musel takmer na 3bar co sa blizilo k limitu rafika. ja som to mal na 23mm rafe (42mm plast).
24.09.2023 - 09:49:00
00
keyboard_arrow_up