Chcel by som tu zverejniť odkaz na petíciu, v ktorej ide o riešenie dopravnej situácie v Bratislave na Šancovej ulici. Podľa zámeru organizátorov tohoto projrktu, by sa mala viac preferovať MHD a cyklodoprava. Myslím, že je to dobrý nápad, ktorý stojí za podporu. Tu je link:
https://www.mojapeticia.sk/campaign/dajme-sancovej-sancu-na-zivot/0ee2bb76-042e-4f22-969b-d88922f5fd7d
19.09.2023 - 00:41:18
03
aj ja sem dam peticiu, ale presne opacnu
dajte tomu pokoj
https://www.peticie.com/nechajme_sancovu_a_stefanikovu
19.09.2023 - 11:11:25
34
Odhliadnuc od toho, ze zuzenie Sancovej by pri momentalnej situacii po uzavreti nabrezia prinieslo asi definitivne upchatie mesta a teda tento navrh asi podporu neziska, neda mi nepozastavit sa nad tym, ze ten autor protipeticie Milos Beladic musi byt z kategorie dezolat alias nedokoncena ZS. Snad tretina veci napisana ala Danko, normalne miestami nerozumiem aku myslienku chce vyjadrit. Ale pobavil. :D

P.S. Od 17. 7. ma "uz" 79 podpisov vratane scarinkovho. :rofl:
19.09.2023 - 11:36:50
04
inu protipeticiu som narychlo nenasiel ale ano je to celkom zabavne citanie :)
19.09.2023 - 11:40:18
01
Nejake riesenie sa eventualne bude musiet najst. Kvalita zivota na Sancovej a okoli je urcite nic moc a najviac kritikov ukludnenia dopravy bude zrejme z pokojnych okrajovych lokalit mesta alebo mimobratislavski, ktori cestuju tadial za pracou.
19.09.2023 - 12:58:35
02
Treba povedat aj to B, ze väcsina ludi co tam byva, tam sla byvat v case, ked uz ta doprava bola plus minus takato. Argumentovat teraz tym, ze na hlavnom mestskom tahu je rusno, je trochu mimo. Ja by som na Sancovu proste zit nesiel kedze mi to vadi. Ten kto tam byvat siel to spravil pri plnom vedomi a teda musi tento diskomfort akceptovat. Tak isto by mohli argumentovat proti doprave aj ludia zijuci pri Racianskej, Trnavskej ceste, Bajkalskej, Prievozskej, Gagarinovej, Karadzicovej, Stefanikovej atd. Asi este par rokov potrva, kym sa ta cast ludi, ktorym to situacia umoznuje, vzda auta v meste a zacne pouzivat MHD / bicykel / elektrokolobezku a pod. A ano, auta sa takito ludia (napr. aj scarinko) vzdaju az ked zacne byt poskakovanie po meste autom naozaj casovo neakceptovatelne, takze spravme na vsetkych spomenutych uliciach z jedneho pruhu bus/cyklopruh a uvidime. :D
19.09.2023 - 13:11:16
06
suhlasim, aj ked u mna to nie je ani tak z casoveho hladiska
v skratke, ked sa ti tam nepaci byvat tak sa odstahuj a nerob problemy ludom co to tak vyhovuje

ako cyklistovi by mozno cyklopruh na sancovej trochu pomohol ale nechodim tadial casto lebo ani nie je velmi kam a nie som hipster co si chodi do Streed food cafe na sojove latecko na fixke. btw kava aj obsluha je tam tragicka. Ovela viac tie 4 pruhy pomozu doprave cez mesto. Na to co henta skupina hlasa a je jej mokrym snom nie je Bratislava pripravena a nebude este dalsich vela rokov. ak vobec niekedy bude.
19.09.2023 - 13:28:33
20
Jezus napísal:
Treba povedat aj to B, ze väcsina ludi co tam byva, tam sla byvat v case, ked uz ta doprava bola plus minus takato....


Presiel si si vsetky LVcka alebo je to len tvoja domnienka? Vzhladom na to, ze pocet aut v BA kraji stupa, da sa predpokladat, ze aj intenzita dopravy na Sancovej je vacsia v porovnani s predoslymi dekadami.

A aj keby to to tak bolo ako pises, kde je napisane, ze by ten stav mal byt tak vecne? Staci, ze sa najde dost ludi, ktori podpisu peticiu a vrchni mesta sa tym budu musiet zaoberat. To ci sa nejake riesenie pretavi aj do reality, je uz druha vec.
Nemusi existovat politicka vola, mesto nemusi mat dostatok financnych zdrojov na realizaciu, no a este je tu otazka verejneho zaujmu a pod.
19.09.2023 - 16:35:30
02
Ja by som povedal, ze bus pruh na sancovej je dobry napad :) autom ani bikom tade nechodim a ked idem mhdckou tak by som ocenil keby jej presnost
19.09.2023 - 17:25:00
00
Ja si nemyslím, že tu ide len o blaho obyvateľov Šancovej, alebo o komfort tých, čo chcú tadial prechádzať autom. Podľa mňa ide o princíp, ako sa vysporiadať s celospoločenským problémom - zhoršujúcimi sa životnými podmienkami. Keď sa zamyslíme nad tým, aké negatívne dopady vyplývajúce z doterajších ľudských aktivít nám hrozia, potom by asi bolo namieste urobiť záver, že mnohé ľudské aktivity neboli správne a je teda potrebné ich zmeniť. Jednou z takýchto aktivít je aj individuálna doprava. Jednak svojimi emisiami, ale aj priestorom, ktorý zaberá. Nie je reálne, aby pri rastúcom počte obyvateľov bolo možmé zabezpečiť priechodnosť rovnako veľkých úsekov pre stále viac osobných vozidiel. Na to je potrebná zmena koncepcie dopravy. Reorganizácia Šancovej by mohla byť pre to jedným z príkladov. Či sa to podarí, záleži aj od podpory obyvatelstva. V každom prípade sa ale dôsledky našich dnešných rozhodnutí prejavia v budúcnosti. Preto rozhodujme tak, aby nám to raz naše deti nemuseli vyčítať, ale aby na nás mohli byť hrdé, že sme urobili správnu vec.
19.09.2023 - 18:49:10
07
nase deti ktore uz bez auta neprejdu ani do obchodu? :D boze tato fantasmagoria cyklokoalicie a spol
ked zrusis 2 pruhy z 4 tak sa tym ludom v autach bude chodit horsie
ak je to sposob ktorym chces donutit ludi presadnut do MHD tak to nie je dobry sposob, len tych ludi naseries. Keby chceli chodit MHD tak chodia.
19.09.2023 - 19:04:55
01
scarinko no neviem, moje "dieťa" auto ani nemá a ako si tak spominam, tak ani vacsina jeho kamošov. Takze by som nezovšeobecňoval.
19.09.2023 - 19:59:24
03
Gratulujem 🙂deti v mojom okoli sa nehnu bez auta ani na krok, vsade sa musia vozit resp rodicia musia
19.09.2023 - 20:00:44
00
Deti sa nemusia. Pleties sa. Rodicia ich z pohodlnosti vozia. Deti su v tom nevinne
19.09.2023 - 20:33:15
03
hmm nemyslim, samozrejme ich k tomu doviedli rodicia ale ked si maju deti vybrat ci pojdu peso/bikom niekam alebo ostanu doma za PC tak vies ako to dopada. My sme take voloviny nemali cize sme boli stale vonku. do skoly som chodil peso a busom. dnes sa to vyklada pred skolou a keby sa dalo tak autom az do triedy
19.09.2023 - 20:40:10
00
keyboard_arrow_up