Tak existuje este jedno riesenie, ale to by nikto nezaplatil. Zakopat tu cestu pod zem.
Rovnake riesenie by som si vedel predstavit aj pri D2 a Einsteinovej, ktore nepekne pretinaju mesto.
08.09.2023 - 08:02:32
00
alebo urobiť vysutú cestu v korunách stromov :) len ešte neviem či pre autá alebo pre bicykle ...
08.09.2023 - 08:05:00
01
Primátor má gule? Na stavbe petržalskej električky robí tak 8 ľudí, firma zmeškala už 2 termíny odovzdania a nestihne ani ten tretí termín. Doteraz si mesto neuplatilo žiadnu zmluvnú pokutu a to sa už viac ako rok mešká. Vo Vrakuni im kolabuje jediný most, hrozí, že ho budú musieť zavrieť, ale na to peniaze nie sú. Most SNP potrebuje nutne opravy, tak isto aj Apollo. Primátor si tu básní niečo o Plato, ale to, že mu hrozí, že Most SNP mu zavrú ho evidentne netrápi. Bratislava už 7 rokov či koľko nemá správcu verejného osvetlenia, teda od minulého roka má... A je ním mesto. A čo robí mesto na čele s primátorom s

verejným osvetlením, ktoré už pred 10 rokmi nutne potrebovalo generálku? Polovica lámp je na odpis, prehrdzavelé, len sa čaká, kým padnú. Neprejde týždeň aby som nenašiel novo vypílenú lampu. V mojom okolí mesto zapína verejné osvetlenie na preskačku, keďže niekto dovolil Slnečniciam sa tam napojiť, tak nám to kolabuje. Tak sa vypína stará časť, nie v Slnečniciach. Čo robí mesto pre nápravu? 5 rokov riešili, čo s osvetlením, tak možno o 25 rokov sa dočkám aj opravy. Hlavná vec, že sa chválime zrekonštruovanou fontánou na Námestí slobody.

Volil som primátora prvý raz, volil som ho aj druhý raz. Lebo som videl posun oproti Nesrovnalovi a ostatným. Ale ak sa všetko bude točiť len okolo maľovania cyklopruhov na cesty a na dôležité veci sa bude srať, tak 3. ho voliť nebudem.

PS. Ľudia nehejtujú cyklotrasu, hejtujú ako sa spravila a ako vyzerá cyklotrasa.
08.09.2023 - 08:25:16
14
Jano, teba je na tomto fóre škoda. Ty by si mal riaditeľovať zemeguľu, lebo vždy vieš presne, ako sa má čo urobiť, aby boli všetci spokojní.
08.09.2023 - 08:35:46
05
Narozdiel od teba nevidím len namaľované cyklopruhy na ceste.
08.09.2023 - 08:47:17
01
ten offtopic si vypisuj do politiky alebo kde, toto je tema o cyklotrasach ne o verejnom osvetleni a pozri, ja som ho ani druhy krat nevolil, lebo som ten posun nevidel a ked som sa presiel po novej cyklotrase tak som si povedal, ze mozno by som aj najblizsie isiel, lebo je to uz druha dobra vec po workoutovych ihriskach pod mostami, ktora sa dala do*ebat a nedo*ebala sa. (az na to pod SNP :D) a chcem viac takych cyklotras.
08.09.2023 - 09:09:41
00
Zdravím, neviete, či a ako vzdialená je realizácia krátkeho úseku od Mosta Lanfranconi po Klub Mark Twain popri Dunaji? Už som dávnejšie niečo čítal, že by sa to mohlo realizovať aj v tomto roku, ale nič sa okolo toho nedeje...
08.09.2023 - 09:26:25
02
iron.hide napísal:
a vie teda pls niekto, ci su tam povolene aj busy a taxiky?


Na toto tuším nikto neodpísal, tak odpíšem.

Busy sú povolené len pri zastávkach na krátkych úsekoch asi 2x 20m v oboch smeroch. Inak je to obrubníkom oddelená cyklotrasa

Prílohy:

IMG_20230908_093811.jpg
IMG_20230908_093811.jpg 373.68 KiB thumb_up2thumb_down

08.09.2023 - 10:00:56
14
A ešte by som chcel pripojiť svoju reflexiu.

Najviac ma mrzí, že končí pri odbočke k Eurovei, avšak na križovatke s Továrenskou začína ďalšia cyklocesta, ktorá pokračuje k centrále VÚB, kde sa napája k tej okolo Nív a k tej na Paríčkovej. Beriem to ako premárnenú príležitosť, že to nespojili.

Takto cyklisti pôjdu nejakých 600metrov po vcelku rušnej ceste, to odradí veľa takých občasných cyklistov, pre ktorých to bolo vybudované. U
08.09.2023 - 10:39:42
02
lafiziq napísal:
Busy sú povolené len pri zastávkach na krátkych úsekoch asi 2x 20m v oboch smeroch. Inak je to obrubníkom oddelená cyklotrasa


diky :y:
btw, na oboch fotkach, co ste sem dali (aj triki vyssie), je ta cyklocesta uplne prazdna, a to je pritom teplo a slnecno :/
a taktiez mi pripadaju strasne siroke, kludne by stacila polovicna sirka, a tym padom by mohli byt spojene oba smery do jedneho jazdneho pruhu na jednej strane ulice, a ten druhy mohol zostat pre auta.
08.09.2023 - 10:58:37
00
Polovicna sirka? A vlecucich sa junacikov s 800mm riaditkami by sme potom ako obiehali ?
08.09.2023 - 11:07:18
04
lapaloma napísal:
Pri tom stačilo cyklistov nasmerovať na nábrežnú komunikáciu a obmedziť ich rýchlosť na max. 8 kmh alebo na druhu starnu Dunaja.

Cyklokoridory cez mesto sa nemajú čo trasovať cez krkaháje podľa tvojej predstavy a ešte s obmedzenou rýchlosťou na 8, to je už úplne uletené. Aj tí menej zdatní cyklisti nemajú problém ísť v cyklopruhoch na ceste tých 20. Riešenie čo sa urobilo na Fajnorovom a Vajanského nábreží je to najlepšie čo v tomto smere, čo mesto pre rozvoj cykloinfraštruktúry urobilo. A dúfam, že toto riešenie sa potiahne až po Pribinovej od Umelky alebo po Dostojevského rade po Nivy. Na druhej strane od Lafranconi popri RP a Zukermandli a Vydrici. Na nábreží nie je dôvod mať 2+2, na to máme vybudované a v blízkosti dostupné komunikácie na pravom brehu Dunaja pre tranzit. Ako veľký odporca Valla a jeho progresívnej verchušky na magistráte musím uznať, že konečne sa odhodlali k jasnému kroku, že to s cyklodopravou myslia vážne. Po tej nábrežnej promenáde nech sa vozia detičky s rodičmi tých 8 km/h, ale pre rýchle dochádzanie a opustenie mesta za účelom športového vyžitia sú potrebné presne tieto cyklokoridory, ktoré sú na rovnakej úrovni ako ostatné jazdné pruhy.
08.09.2023 - 11:08:36
08
Joli ja som to vykopčil z tej petície :) idem pre istotu editnúť ten môj príspevok
08.09.2023 - 11:12:31
00
Jano1987 napísal:
Primátor má gule? Na stavbe petržalskej električky robí tak 8 ľudí, firma zmeškala už 2 termíny odovzdania a nestihne ani ten tretí termín. Doteraz si mesto neuplatilo žiadnu zmluvnú pokutu a to sa už viac ako rok mešká. Vo Vrakuni im kolabuje jediný most, hrozí, že ho budú musieť zavrieť, ale na to peniaze nie sú. Most SNP potrebuje nutne opravy, tak isto aj Apollo. Primátor si tu básní niečo o Plato, ale to, že mu hrozí, že Most SNP mu zavrú ho evidentne netrápi. Bratislava už 7 rokov či koľko nemá správcu verejného osvetlenia, teda od minulého roka má... A je ním mesto. A čo robí mesto na čele s primátorom s

verejným osvetlením, ktoré už pred 10 rokmi nutne potrebovalo generálku? Polovica lámp je na odpis, prehrdzavelé, len sa čaká, kým padnú. Neprejde týždeň aby som nenašiel novo vypílenú lampu. V mojom okolí mesto zapína verejné osvetlenie na preskačku, keďže niekto dovolil Slnečniciam sa tam napojiť, tak nám to kolabuje. Tak sa vypína stará časť, nie v Slnečniciach. Čo robí mesto pre nápravu? 5 rokov riešili, čo s osvetlením, tak možno o 25 rokov sa dočkám aj opravy. Hlavná vec, že sa chválime zrekonštruovanou fontánou na Námestí slobody.

Volil som primátora prvý raz, volil som ho aj druhý raz. Lebo som videl posun oproti Nesrovnalovi a ostatným. Ale ak sa všetko bude točiť len okolo maľovania cyklopruhov na cesty a na dôležité veci sa bude srať, tak 3. ho voliť nebudem.

PS. Ľudia nehejtujú cyklotrasu, hejtujú ako sa spravila a ako vyzerá cyklotrasa.


Ja sa divím tej tvojej naivnosti, že si mu dal hlas aj druhýkrát. Však už po štyroch rokoch bolo jasné, že je to jehoVallovistický tím neschopákov. Všetko čo si vypísal a nerieši sa ja kritizujem na iných fórach, kde sa venujeme dosť komunálu a výstavbe v meste. S tvojou kritikou teda súhlasím, ale naozaj je mi na smiech tá naivita voličov, čo mu to dali aj po 4 rokoch, kedy mu vybuchol celý plán B. Aj tieto cyklopruhy na nábreží je vec, ktorá sa dala zbúchať už počas covidových rokov, kedy bola na cestách nulová premávka a ľudia by si na to postupným vracaním sa do normálu zvykli viac. No aj keď neskoro, tak aspoň niečo ten Vallo urobil pre rozvoj cykloinfraštruktúry a tu má moju výnimočnú pochvalu.
08.09.2023 - 11:14:36
01
lapaloma napísal:
Joli ja som to vykopčil z tej petície :) idem pre istotu editnúť ten môj príspevok

Aha, tak potom beriem späť, myslel som, že to bol tvoj pohľad na riešenie situácie.
08.09.2023 - 11:15:11
00
keyboard_arrow_up