Cakal som kto prvy vytiahne spesl, jeden z mala co sa vratil... Co tam mas dalej? :-)
07.09.2023 - 12:19:44
00
Ibis, Yeti, Transition, a plno znaciek ktore na pressfit ani nenastupili (Santa)
07.09.2023 - 12:23:11
00
Yeti Arc ma pressfit, ine modely som nepozeral. Za poslednych 6 rokov som nemal s pressfitom ziaden problem (na 3 bikoch). Ale uz 2x som menil zavitove BB. Neviem, co je na PF take zle, pokial ma clovek spravne naradie, tak s tym nie je ziadny problem. Pride mi dokonca lepsie ako "nalepene" zavitove vlozky v karbone. Viem, ze sa neda pausalizovat, ale viem o 2 CANYON Torque, kde prave ta vlozka povolila a ram musel na reklamaciu (uznane samozrejme).
07.09.2023 - 12:33:19
04
Tak zakontrujem vyjadrenim jednej "nepremiovej" znacky zpoza velkej mlaky a ich noveho modelu Mach 4 SL:
Press-fit bottom brackets are also employed. They might not garner many home mechanic fans, but Pivot claims the system, when built properly (it uses a completely carbon BB shell with no alloy frame inserts), gives impressive reliability, as well as being lighter.
PS: neobhajujem PF, len na margo toho ze "zmizol"...
07.09.2023 - 12:33:43
02
clxno1 napísal:
Yeti Arc ma pressfit, ine modely som nepozeral.


novsie ramy uz maju threaded BB, a nalezite to aj prezentuju na stranke :)

i.imgur.com
07.09.2023 - 12:40:13
00
To nic nemeni na fakte, ze PF je taktiez bezproblemovy, v pripade karbonu by som povedal, ze aj bezproblemovejsi ako lepene zavitove vlozky. A ten spominany ARC ma stale PF.
07.09.2023 - 12:46:12
03
Jaiub napísal:
Problem bude asi v tom, ze ja som tuto zmienku hladal v recenziach na a v spojitosti s Beriou pretoze bola moznost mat ju a nie cez Thomus... Ak sa ti podarilo vypatrat ten jeden clanok tak gratulujem :clap:
Poukazat na sice tvarovo dva podobne biky ale principom kazdy diametralne odlisne fungujuci chce tiez silnu davku zaujatosti :lol: To mozme dat do jedneho vreca vsetky biky s tlmicom pod hornou ramovkou a pod...


Rám Berria bol skôr, tak zrejme nebolo ešte čo pripomínať. V každom prípade ja v tom problém nevidím. Poznám iné značky (Megamo, Torpado, American Eagle), ktoré postavili svoje modely na katalógových rámoch, ktoré si človek pomaly kúpil na Ali. Takže mne práve prišlo zaujaté haniť Berriu a Thomus, že si dovolili spoluprácu.
A poznámka ohľadom Spesl a Treku nebola o zaujatosti, ale o princípe.
07.09.2023 - 12:51:39
00
Na oboch bikoch mam okolo 11000km (kazdy bajk) pressfit DUB zatial bez vymeny. Ziadne pukanie, ani vola v loziskach. Z casti asi aj preto, ze DUB ma vyborne riesene utesnenie a hlinikove misky. Ked nieco na ramoch nemam rad, tak su to prave zavity. Ja osobne som 3x riesil pukanie pocas jazdy, ktore mali na svedomi hlinikove zavity. Pedal - kluka, zadna oska - matica patky, zavitova prachovka zadneho Novatec naboja - oska naboja. Na HTcku mam po 50000km uz tretiu osku s patkou prave kvoli obrusenym zavitom a naslednej voli - pukaniu pocas jazdy. Hlinikovy zavitovy stred v rame je rozhodne nieco po com netuzim.
07.09.2023 - 13:20:27
01
Trek Slash high pivot

images.immediate.co.uk
07.09.2023 - 18:07:30
00
Mne sa to moc nepaci a najvacsia designova tragedia u treku v poslednych rokoch je ten maly Trek napis na rame
07.09.2023 - 18:20:19
05
Ja by som na high pivot možno rád prešiel, len neviem ako to je s odporom navyše a hlučnosťou toho systému. Pri tomto Slashi zas neviem prečo ten high pivot dali vlastne tak nízko. Ten čap aj s kladkou sú len o malý kúsok vyššie ako pôvodne, pričom iné high pivoty ako napríklad Deviate majú kladku s čapom skutočne až v mieste kde má Slash už vahadlo. To beriem, že to môže naozaj chodiť špičkovo.
07.09.2023 - 18:33:00
00
Predajca zo ZA tvrdi ze idu ticho a nekladu odpor ale tak co ine o tom moze povedat kedze ich chce predat co najviac :D
07.09.2023 - 18:35:21
00
branomelis napísal:
Ja by som na high pivot možno rád prešiel, len neviem ako to je s odporom navyše a hlučnosťou toho systému. Pri tomto Slashi zas neviem prečo ten high pivot dali vlastne tak nízko. Ten čap aj s kladkou sú len o malý kúsok vyššie ako pôvodne, pričom iné high pivoty ako napríklad Deviate majú kladku s čapom skutočne až v mieste kde má Slash už vahadlo. To beriem, že to môže naozaj chodiť špičkovo.


niektori ich maju aj nizsie...

https://flowmountainbike.com/features/high-pivot-suspension-hype/

s3.ap-southeast-2.amazonaws.com

s3.ap-southeast-2.amazonaws.com
07.09.2023 - 18:55:19
00
To ja už viem...bolo to v Trek skupine na Viberi aj s malou recenziou. Ale Vlado jazdí skôr nadol ako by na tom nejako extra šľapal. ja už tiež jazdím tento rok málo, ale tak niekedy idem aj na dlhšiu trasu a nechcel by som už ani o moc ťažší bajk, ani nejaký neohrabaný ako mám teraz. Len som nechcel od Treku ísť preč, ale pravdou je, že Deviate Higlander II sa mi akosi viac pozdáva aj papierovo z hľadiska geometrie aj ideálny zdvih vzadu - 145mm ?? To GT som videl na Rychlebách v základni, ale nejako ma ten bike vzhľadovo nezaujal, rovnako ako sa mi viac páči starý TREK FUEL EX ako nový TREK FUEL EX.
07.09.2023 - 18:58:57
00
Trek uz aj s malou recenziou na PB

https://www.pinkbike.com/news/first-ride-2024-trek-slash.html

a uz aj na SK stranke

https://www.trekbikes.com/sk/sk_SK/bicykle/horské-bicykle/trailové-horské-bicykle/slash/slash-9-gx-axs-t-type-gen-6/p/41669/?colorCode=red

ceny vyrubali....to co bol slash 8 doteraz ( select+ a GX) za cca 4000 je teraz Slash 9 za 5500 s lespim tlmicom a novym GX Ttype

Prílohy:

treky.png
treky.png 179.76 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2023 - 21:01:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up