Patral som uz davnejsie po tom, a nic som nenasiel. Prave keby to bolo priznane, ako toj subaru/toyota a pod., tak to absolutne neriesim a naopak im este aj fandim, ale kvoli ne-info okolo toho som na beriu trochu zanevrel. Odhliadnuc od toho ze sa mi to riesenie vzhladovo vobec nepozdavalo... Ale pokial je to tak ako vravis tak beriem spat, vravim bol to len moj nepodlozeny subjektivny nazor :-)
Este aj tu technologiu vyroby by som tak nejak opomenul, tam uz je to asi vsade vychytane pokial clovek nekupuje ram niekde z kuchyne v rure upeceny, ale prave ta kinematika zadnej stavby, testovanie, vyvoj...
07.09.2023 - 09:10:10
00
No a ďalšie Berria je na trhu o dosť dlhšie ako Thömus a je to jedno. Osobne preferujem bike s tlmičom pod rámom ako toto riešenie od stredu hore.
07.09.2023 - 09:13:38
00
Tak ja som dlho pátrať nemusel:
Thomus and the Spanish brand Berria share development and design, so the Ligthtrider frame is very popular in Spain under the Berria Mako model.

https://en.brujulabike.com/thomus-lightrider-mathias-fluckiger-2023-in-detail/

Ale tak chápem, že nepíše sa o tom v každom článku. Možno je to tým, že to nie sú značky Specialized a Trek, u ktorých to tiež vyzerá, že pri modeloch Epic WC a Supercaliber nadviazali spoluprácu :lol:
07.09.2023 - 10:14:27
03
omfg, im uz yebe... stahovacie pasky okolo predstavca, lebo navrtanie 2 dier do ramu je moc drahe :puke:

cdn.brujulabike.com
07.09.2023 - 10:21:21
00
Je to skor o tom, ze MF pozadoval pre tento ram "nestandardny predstavec" kvoli geometrii, ktory sa k tomuto ramu nevyraba.
07.09.2023 - 10:29:27
00
dodo58 napísal:
Tak ja som dlho pátrať nemusel:

https://en.brujulabike.com/thomus-lightrider-mathias-fluckiger-2023-in-detail/

Ale tak chápem, že nepíše sa o tom v každom článku. Možno je to tým, že to nie sú značky Specialized a Trek, u ktorých to tiež vyzerá, že pri modeloch Epic WC a Supercaliber nadviazali spoluprácu :lol:


Problem bude asi v tom, ze ja som tuto zmienku hladal v recenziach na a v spojitosti s Beriou pretoze bola moznost mat ju a nie cez Thomus... Ak sa ti podarilo vypatrat ten jeden clanok tak gratulujem :clap:
Poukazat na sice tvarovo dva podobne biky ale principom kazdy diametralne odlisne fungujuci chce tiez silnu davku zaujatosti :lol: To mozme dat do jedneho vreca vsetky biky s tlmicom pod hornou ramovkou a pod...
07.09.2023 - 10:32:33
00
jachmel napísal:
Je to skor o tom, ze MF pozadoval pre tento ram "nestandardny predstavec" kvoli geometrii, ktory sa k tomuto ramu nevyraba.


keby ten ram mal normalne vedenie bowdenov, nemusel by vyrabat ghetto riesenia so stahovacimi paskami

...pevne verim ze zakaznici prehovoria svojimi penazenkami a tieto integrovane kktiny dopadnu rovnako ako pressfit
07.09.2023 - 10:57:46
08
foobar napísal:
keby ten ram mal normalne vedenie bowdenov, nemusel by vyrabat ghetto riesenia so stahovacimi paskami

...pevne verim ze zakaznici prehovoria svojimi penazenkami a tieto integrovane kktiny dopadnu rovnako ako pressfit

To dufam aj ja... Ten kokpit vypada otrasne i ked verim ze ucel to plni... Mna tam ale skor zaujal pevny, negativny k-edge drziak na garmin, teda aspon sa mi zda ze je to k-edge...
07.09.2023 - 11:09:42
00
ako pressfit? cize to bude na vacsine bikov :lol:
mali tahat hadice ponad rajdy a nemuseli pouzit pasky :-)
07.09.2023 - 11:12:45
01
a prednu hadicu pchať cez stlpik vidlice :D
07.09.2023 - 11:15:26
00
foobar napísal:
keby ten ram mal normalne vedenie bowdenov, nemusel by vyrabat ghetto riesenia so stahovacimi paskami

...pevne verim ze zakaznici prehovoria svojimi penazenkami a tieto integrovane kktiny dopadnu rovnako ako pressfit

Keby pes nesere, poznas to... Obavam sa ze na taketo zvraty uz je neskoro, integracia vseho druhu prevlada a bude len horsie, je otazka casu kedy kvoli vedeniu uz ani rajdy nevymenis... PF je tu tiez s nami stale...
backyfx mozno staci len vyvinut dostatocny tlak na ten priamy :lol:
07.09.2023 - 11:15:44
00
Jaiub ci mi veris alebo nie uz som nad tym premyslal... obavam sa len toho aby to neprdlo :D
07.09.2023 - 11:17:57
00
Gusto0 napísal:
ako pressfit? cize to bude na vacsine bikov :lol:
mali tahat hadice ponad rajdy a nemuseli pouzit pasky :-)


pressfit zmizol z premiovych znaciek, pretoze "threaded BB" je povazovany za plus a pressfit za minus - zakaznici prehovorili
07.09.2023 - 11:42:39
00
pressfit nikam nezmizol - obcas sa najde ram s BB ale drviva vacsina aj tohtorocnych ramov stale pouziva hlavne PF92. rozne malovyroby nepocitam.
07.09.2023 - 11:58:24
00
malovyroby ako Spesl ktory tiez skoncil s pressfitom? :D
07.09.2023 - 12:12:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up