Hosť napísal:
A tento tu Ivankovi zdatne konkuruje. Takmer každý príspevok v tejto téme má skrytý.

Šak ja viem že etrotlovia minuskuju jak o život... strašne ich to musí nasierat, všakže....
16.08.2023 - 16:19:29
00
JoKo napísal:
Paradox...



Väčšina e-motorkárov a e-bikerov tvrdí, že si s pomocou motorčeka viac prasknú, ako bez motorčeka... Tak ako to je?
to je normálne, oni si vedia protirečiť behom 5 minút, aj sa priznať z trestného činu.
16.08.2023 - 16:21:45
01
Trestný čin je aj ohováranie slušných ľudí že majú čipnutý ebike…
16.08.2023 - 17:19:54
00
Treba na to vymyslieť nejaku formu technickej kontroly každého pol roka a bude vystarane ...
16.08.2023 - 19:09:47
00
:D A čo tak ťažký žalár alebo dokonca zmeniť legislatívu a trest hrdelný. :fubar:
Prečo takto nekuvikáte aj pri ťažkých nehodách opitých vodičov, ktorí sú odborne vyškolení tvrdo preskúšaní?
Miesto toho aby ste hladali nejaký bod spolupráce a pokoja tak len rozsievate nenávisť a zášť!.
Ale to sa teraz na SK nosí a máte velký vzor.
16.08.2023 - 19:34:32
02
Treba chapat, pochopit,ze tato tema nie je (nemala byt) smrtelne vazna.
To,ze niekto podpichuje este neznamena,ze sa bude(me) ohanat silnymi slovami, urážkami atd.
16.08.2023 - 20:18:11
07
Čítam to tu a neviem ani či som tému pochopil. To akože ľudia čo nemajú radi ebajk sa tu mali stretnúť a robiť si také klasické posmešky?....pritom tu v kuse čítam len obhajobu ebajkov - aký to je úžasný nástroj na zdravé trávenie chvíľ v prírode, budovanie kondície a vlastne, že majitelia mechaník sú vlastne idioti čo nevedia čo je dobré ...sa to tu nejako otočilo, alebo tomu nechápem ? 🤦‍♂️🤦‍♂️🙄 či sa myslí všeobecný elektrohejt, akože elektroveci? napríklad ponosovanie na elektricky otváravú bránu a obhajoba mechanickej brány?
16.08.2023 - 20:36:23
03
Turbi napísal:
... Ivan je starý pánko

Je to mladňak, čo by mi mal chodiť pre pivo!
16.08.2023 - 20:39:44
05
A ty si myslíš, že čo napísal ivast bolo zo srandy? Ani omylom. Ja som jazdil závodné keď polovica týchto srandistov ešte nebola na svete. Po tých tisícoch km mám si nechať nadávať a urážať. To že jazdím na e je moje rozhodnutie kúpené za moje peniaze. Tak by som prosil aspoň slušnosť. Ale tu sa nejedná len o mna ale o celú komunitu eckarov čo sem chodia. Nie sú o nič lepší a ani horší od bio.
16.08.2023 - 20:40:30
10
Veď napísal len humor o polročných technických kontrolách. :) Hlavne aby, keď už si to ľudia kúpia na tom jazdili normálne, nechali to obmedzené na 25km/h a je to. Aby smerom na Polom ma takmer neodfúklo, keď ma odblokovaný ebajk obieha 40. Od konca 2019 mám najazdené mechanických 34 tisíc km a 900 tisíc vm, tento rok som sa prvý krát vážne začal zamýšľať nad ečkom...Ale len kvôli borelióze, ktorú som nachytal minulý rok a začala sa mi dostávať do kĺbov. Jazdil som s brutálnymi bolesťami a premýšľal, že bajky predám a skončím s cyklistikou, alebo začnem jazdiť ečko. Našťastie druhé ATB tento rok zaberajú a ebajk postupne prestáva dávať zmysel...ebajk si mám od koho požičať aj som to jazdil. Za mňa je to jazda zadarmo, ale na podlomené zdravie jediná cesta k bicyklovaniu.
16.08.2023 - 20:56:48
04
Ak si myslíš že je to humor tak si naivný. Keď tu napíše niečo zo srandy Marsel tak sa doň pustia ako supy.
16.08.2023 - 21:02:44
02
Heled, ak si to ešte nepochopil aj keď som to už napísal viackrát, chodím si sem zahejtovat 20-30 ročných junacikov na elektre, lebo som presvedčený že to naozaj nepotrebujú, toľko ztp statisticky v populácii nemôže byť ;-] ... Ak som správne pobral že patris ku generácii ako joko alebo pista tak z môjho hejtovania máš výnimku ... no a ešte, všetko čo sem píšem je s nadsazkou a naozaj to nemusíš brat vážne ... ešte nejaký malý hejt som chcel, ale dnes keďže bolo po búrke tak som žiadneho elektrickara nestretol, hmm, prečo asi .. ;-]
16.08.2023 - 21:14:51
02
To od ivasta chapem ako celkom slusny sarkazmus, dobre podrypnutie

(Inak s tymi odhadmi vekov 'srandistov' sa myslim celkom mylis...ja tvrdim, ze tu v teme je dooost v zrelom/strednom/starsom veku, menovat nebudem, nech sa neurazime;) Vek je len cislo...nezarucuje nic)

K dalsiemu: ohanat sa najazdenymi km, tym vekom (atd. prepocitanym vykonom podla WMAgefactor;)...) je zbytocne. Myslim,ze (ako tu uz niekokolkrat spomenuli ini, lepsie formulovanymi vetami) objektom posmeskov su primarne (a zjednodusene) mladi, zdravi nehendikepovani povedzme ze ~30 rocni elektrojazdci, ak navyse svoje jazdenie (idealne stylom drahova derna;)) povazuju za sport.
Ano, je to sport...ale elektrocyklistika, s dopomocou, motorcekom atd., motosport.

Necyklisticke spravanie (lebo sa to nemali kde naucit, kedze ich prvy 'bicykel' je elektricky), nevyjazdenost atd. je uz len dalsia ceresnicka na torte.

Nikto (rozumny,snad) nebude frflat nad clovekom, co ma e-bike na 'vyrovnanie handikepu', ci uz po operácii, vyssom veku, jazdenia s partnerom,... a jazdi/sprava sa normalne, 'slusne'.

Taki (ako pista napriklad) si zasluzia uctu/uznanie, vlastne bez ohladu na to, na com/ako/kolko jazdia. Pochopitelne existuje aj 'opacna' skupina.

Dalej radsej nepokracujem.
Neviem to lepsie (a kratko...) popísať, pri pive/vine/kofole by sme si to iste vysvetlili. :)
Snad aspon niekto pochopil moj pohlad na tuto elektroiskrivu temu;)

PS: a ako mam rad napr. Giro, tak take eGiro vobec, ale vobec nechapem...(teda ludi, co to jazdia - chapem,ze ide primarne o podporu e-cyklistiky, predaja ebikov atd...)

Ps2: pribudlo zopar príspevkov, reakcia bola na vtv asi o 4 vyssie
16.08.2023 - 21:41:12
01
Toto o starých a chorých sú len reci tak do TV. Kto dal komu právo nadávať 20r človeku do ztp? Len preto že jazdí na e. Keď to tak chce je to výlučne jeho vec.
Prečo tu u nás keď niekto robí vec inak ako je zažite musí byť zadupany pod zem? Je lepšie aby ty mladí chodili po krčmách, baroch, OC alebo sa chodili mlátiť na futbal. Za mňa nech jazdia na ebajkoch.
16.08.2023 - 22:25:22
02
Máš to nejaké pomotané, asi nevieš čítať s porozumením, skús ešte raz s dobitou baterkou, či nebude lepšie ...
16.08.2023 - 22:32:35
01
keyboard_arrow_up