Zigo napísal:
Jano klames ty, napr. v tomto poslednom prispevku. Cislo STN pre parkovacie plochy nie je 73 6058 ale 73 6056. Neviem ci umyselne alebo nahodou, ale ak by si cislo uviedol spravne, tak by ludia skor nasli, ze norma sa v 2011 opravovala a to tak, ze sa min. sirka stojiska pre vozidla podskupiny O1 a O2 zvysila z 2,25 m na 2,4 m.
Dalej tu este ultrakonzervativna uderka pletie stupen motorizacie s delbou prepravnej prace, generalne dopravne plany s harmonogramami a akcnymi planmi a kadeco dalsie, co sa mi fakt nechce vysvetlovat.


Nech sa to volá aj pätročnica alebo Závery 20. zjazdu cyklokoalície, hlavne mi dajte linky, kde si môžem preštudovať, ako to Bratislava chce do roku 2030 chce zrealizovať. Lebo zatiaľ sľuby z prvej volebnej kampane primátora neboli splnené a v druhej cyklistom radšej nič nesľuboval. Do konca roka 2023 Magistrát zníži objednaný prepravný výkon od DPB o niečo tesne pod 2%. Presun do MHD sa teda uskutočný takzvaným reverzným spôsobom, vzrastie podiel IAD o cca 1-2%.
13.08.2023 - 22:40:34
01
Zigo ospravedlňujem sa za preklep v čísle technickej normy. Šírka parkovacieho miesta v prípade 02 bola 2,4m aj v roku 1987
13.08.2023 - 22:57:35
00
Pri pozdlznom stati bola v 87. aj 2,2 m ale oprava STN 73 6056/O1 hovori "sa šírka stojiska pre vozidlá podskupiny O1 a O2 opravuje z 2,25 m na hodnotu: minimálne 2,40 m."
rodo nie ze by sa mi chcelo suplovat tvoju lenivost v hladani alebo komunikacii so samospravou, ale ja ani nechapem, co vlastne chces (hlavne ked to volas patrocnica a este sa snazis zosmiesnit OZ pomahajuce cyklistom). Vseobecne existuju generalne dopravne plany, z nich sa robia zasobniky projektov a akcne plany, pri nich sa robi prioritizacia podla financnych moznosti stavebnika, dopravnej situacie, moznosti vykupu pozemkov atd. U nas v ZA majitel jedneho pozemku natahuje jeho zamenu vyse 2 rokov, povodny harmonogram sa tade nesplni ale financie/zdroje sa presunuli na dalsie useky/projekty. V BA sa niektore useky stavali, aj vdaka Cyklokoalicii, aj zo sukromnych financii, a teda predpokladam, ze tiez naburali harmonogram, aj ked v dobrom.
13.08.2023 - 23:52:59
02
Zigo napísal:
Pri pozdlznom stati bola v 87. aj 2,2 m ale oprava STN 73 6056/O1 hovori "sa šírka stojiska pre vozidlá podskupiny O1 a O2 opravuje z 2,25 m na hodnotu: minimálne 2,40 m."
rodo nie ze by sa mi chcelo suplovat tvoju lenivost v hladani alebo komunikacii so samospravou, ale ja ani nechapem, co vlastne chces (hlavne ked to volas patrocnica a este sa snazis zosmiesnit OZ pomahajuce cyklistom). Vseobecne existuju generalne dopravne plany, z nich sa robia zasobniky projektov a akcne plany, pri nich sa robi prioritizacia podla financnych moznosti stavebnika, dopravnej situacie, moznosti vykupu pozemkov atd. U nas v ZA majitel jedneho pozemku natahuje jeho zamenu vyse 2 rokov, povodny harmonogram sa tade nesplni ale financie/zdroje sa presunuli na dalsie useky/projekty. V BA sa niektore useky stavali, aj vdaka Cyklokoalicii, aj zo sukromnych financii, a teda predpokladam, ze tiez naburali harmonogram, aj ked v dobrom.


Už som tu viac krát čítal o existencii akýchsi plánov v BA a vraj by mali byť na stránke Metropolitného inštitútu BA. Akurát, že ich tam neviem nájsť a keď sa pýtam na linky, tak je odpoveď mlčanie. BTW: Cyklokoalícia robí cyklistom zlé meno.
14.08.2023 - 00:02:43
00
rodo napísal:
BTW: Cyklokoalícia robí cyklistom zlé meno.


To je samozrejme iba tvoj osobný nazor.
14.08.2023 - 08:24:56
02
Ahojte. Ktoru rovinatu trasu v Bratislave a blizkom okoli by ste zvolili ako low-cost teambuilding pre cca team cca 5-6 ludi, ktori nie su zvyknuti bicyklovat a ake zastavky (a ciel) na trase by ste zvolili?
Trasa cca 40km, podla mna moznosti ziadna alebo minimum cestnej premavky, asfalt, ziadne kopce. Dik :)
14.08.2023 - 08:25:47
00
Po hradzi na obratku prip. Danubiana, dalej cez Rajku na Trojbod a cez Jahrndorf, (rozhladna dropov) a Kittsee spat na Berg. 50km
14.08.2023 - 08:49:09
13
z centra do Race: do Petrzky po SNP alebo Starom, po Pristavnom na prve pivo v K3, popri Malom Dunaji a okolo letiska do Ivanky na langos u Mikiho, po Jurave k Optimistovi a tam bud zapichnut alebo lepsie potiahnut do pivovaru u Abela ... ale pre nebajkujucich je podla mna 40km porcia na ktorej si vylamu zuby, resp. zadky ...
teraz kukam ze je to len ~33km
14.08.2023 - 08:51:00
10
Devin - Vysomarch - Schlosshof - Devin. Da sa tam ukázať Zelezna opona, je tam pekne a mimo víkend je tam menej ludi ako na hrádzi.
14.08.2023 - 08:55:39
02
Jaroh napísal:
To je samozrejme iba tvoj osobný nazor.

Nie je, myslim si to iste ;)

volodja
Po hrazdzi do Hamuliakova a spat 🙂
Ale dost zalezi ci si mozes urcit bod startu alebo vyrazate z nejakeho konkretneho miesta
14.08.2023 - 09:00:42
01
rodo napísal:
BTW: Cyklokoalícia robí cyklistom zlé meno.

Jaroh napísal:
To je samozrejme iba tvoj osobný nazor.

scarinko napísal:
Nie je, myslim si to iste ;)

Scarinko, citanie s porozumenim ti stale nejde ... Ze je vas viac s podobnymi nazormi je vseobecne zname a mne sa vidi ze mate lahko identifikovatelne spolocne vlastnosti ;-]
14.08.2023 - 09:21:55
04
Volodja - petrzalska hradza (da sa vylepsit o usek popri Chorvatskom ramene a Drazdiaku), a potom za bufetmi zabocit na asfaltku s hausbotmi a spravit tam okruh popri Dunaji, to bude pre nich iste zaujimave. Ak bude malo, tak im este ukaz aj Luzny most, a nasledne lesne asfaltky na druhej strane.
Bufety su vsade po trase, a na druhej strane je bufet 1 km od Luzneho mosta smerom na Samorin a 2 km smerom do BA (Flinstonovci)
14.08.2023 - 09:24:12
01
Hradza je nudna. Moj navrh je Devin (hrad, pekne miesto, historia, zelezna opona, bufety a parking) - Devinska - Schloss Hof - Hainburg - Lafranconi a naspat Devin. Cca 40km, prevysenie minimalne a mozes ich vyhecovat na Braunsberg ako bonusovy vyhlad..kto to vyslape, tomu platis pivo :)
14.08.2023 - 09:56:34
00
ivast napísal:
Scarinko, citanie s porozumenim ti stale nejde ... Ze je vas viac s podobnymi nazormi je vseobecne zname a mne sa vidi ze mate lahko identifikovatelne spolocne vlastnosti ;-]

no to skor citanie nejde tebe

reagoval som na koment ze je to IBA JEHO osobny nazor
a to teda nie je
vzdy ked na mna vyskoci prispevok z cyklokoalicie co zase vymysleli za fantasmagoriu tak si vravim ze ako cyklista sa strasne hambim ze toto su akoze zastupcovia komunity ktorej som sucastou. ludia ich vnimau ako niekoho koho sme si zvolili a ze oni presadzuju rovnake nazory ako vsetci ostatni cyklisti ale vidim to skor naopak.

mareno17
pisal ze chce ziadnu alebo minimalnu premavku a rovinu
obavam sa ze trasa Lanfranconi - Devin im asi radost neurobi
ked uz tak Devin - Vysomarch - Schlosshof a spat na Devin

iron.hidepredpokladam ze mimo asfalt asi nepojdu, necyklisti maju dost co robit aj na hradzi
14.08.2023 - 10:12:01
00
vsetko co som napisal, je asfalt a mimo premavky. Idealna trasa pre novacikov.
14.08.2023 - 10:16:56
00
keyboard_arrow_up