co ma ochranna znamka s predajnou cenou? Uvadzam niekde značku topanok? Oprav ma ak sa mylim, nechce sa mi to googlit ale predmetny tovar nema registrovanu značku
25.07.2023 - 23:23:33
00
ja si juranta ci ako sa vola neodblokujem, ma pravo ist na policiu... kazdopadne nebola naplnena skutkova podstata trestneho cinu... to ze niekto nieco v hneve napise je jedna vec, druha vec je ze asi niesom natolko blby alebo uchylny alebo neviem co, ze by som to spravil a este nato sam upozornil...

Pre mna clovek, co ma cas a namahu tu screenovat inzercie a vypisovat pod inzeraty, je ... ahhh škoda slov. Viac sa k tomuto nebudem vyjadrovat
25.07.2023 - 23:32:53
00
Hosť napísal:
... kazdopadne nebola naplnena skutkova podstata trestneho cinu... atd...

... ahhh škoda slov. Viac sa k tomuto nebudem vyjadrovat


Kazdopadne? A podla mna bola...tie posledne 3 vety zo screenshotu su dost na hrane (resp asi aj daleko za), ale kedze nie som ani pravnik ani policajt ci prokurator, tak je jedno, co si myslim/v co dufam.

Mas pravdu - a uz to aj niekto radil - nic viac nepis, len (si) to zhorsis.
25.07.2023 - 23:42:08
00
si precitaj o com je ten paragraf... rovnako sa mozem aj ja teraz bat ze buuuu on ma moje osobne udaje, pride ma rano palicou cakat pred dom...
25.07.2023 - 23:49:31
00
spravas sa ako blbec, tak sa tak s tebou ludia bavia. keby si bol slusny, budu k tebe ludia taky isty. osuchane tretry by ti za 90 nekupil nikto, no urazat clenov fora a vyhrzat sa im, to je ozaj cez ciaru.
26.07.2023 - 00:04:20
07
teraz uz fakt posledny komentar... ano, spraval som sa ako k**, reakcia bola prehnana a ano klamlivo som uviedol original predajnu cenu (už opravene)... podte ma tu teraz vsetci ukamenovat a zavriet do leopoldova najlepsie na doživotie za online komentar / vyhrazku niekomu pod uzivatelskym menom...

Vidim, resp zistil som ze su tu fakt ludia co to riesia... ja mtbiker pouzivam vyhradne na nakup/predaj a len raz som sa zastavil osobne na servise biku co mi ani na 5x mi nevedeli nastavit nove rajdy

Spraval a odpovedal som ako blbec lebo mne su dolezitejsie veci ako nejake FB skupiny, bike skupiny, komunity atd... mne je to fuč, jedno, ignore, blocked etc
26.07.2023 - 00:26:30
10
Hosť napísal:
co ma ochranna znamka s predajnou cenou? Uvadzam niekde značku topanok? Oprav ma ak sa mylim, nechce sa mi to googlit ale predmetny tovar nema registrovanu značku


Ale to nieje tvoj jediny inzerat. Tu popisujes ze predavas fejk
https://www.mtbiker.sk/bazar/oblecenie-a-batohy/nohavice/kratke-elasticke/4556276/gobik-absolute-origin-black-series-cyklisticke-nohavice.html
26.07.2023 - 06:24:21
02
Stanos

Nehraj sa tu na intelektuála, nejde ti to.

A čo že predávam repliku? Veď nemá ani štítok kde by bolo uvedené logo trademark alebo copyright zn. Gobik. A kopec ďalších vecí by muselo byť naplnených na trestný čin. Takýchto na oko podobne vyzerajuc kópie znaciek je trilion. Nejedná sa o trestný čin a ani ich nevyrábam a ani neporušujem Mtbiker podmienky inzercie, keďže som to uviedol.

Fakt bol by som hrdým členom takejto komunity.. *ironicky myslene
26.07.2023 - 07:47:33
00
nuž teda...

Prílohy:

gollum-leave-now.gif
gollum-leave-now.gif 5.16 MiB thumb_up0thumb_down

26.07.2023 - 08:45:37
01
Ale vyhrážanie už trestný čin je …
26.07.2023 - 08:58:26
05
Hosť napísal:
Stanos

Nehraj sa tu na intelektuála, nejde ti to.

A čo že predávam repliku? Veď nemá ani štítok kde by bolo uvedené logo trademark alebo copyright zn. Gobik. A kopec ďalších vecí by muselo byť naplnených na trestný čin. Takýchto na oko podobne vyzerajuc kópie znaciek je trilion. Nejedná sa o trestný čin a ani ich nevyrábam a ani neporušujem Mtbiker podmienky inzercie, keďže som to uviedol.

Fakt bol by som hrdým členom takejto komunity.. *ironicky myslene


Tak skus napisat na:
* colny urad
* financnu policiu
* znacke gobik (ci ako sa pisu)

Ked si si taky isty, nech sa ti oni vyjadria ci je ok kupovat a predavat taketo veci. Ty pan inteleguan :D
26.07.2023 - 10:46:57
01
Colný úrad má prehľad o tovaroch kt. dovážam. Mám spoločnost registrovanu pre dovoz, tkz EORI číslo. A na osobné účely tovar neriešia.

Keďže mam EORI číslo tak o tom vie aj finančne riaditeľstvo SR.

Môžeš ísť na políciu, dobre vravíš, ale potrebuješ tkz. expertízu tovaru a potvrdenie od Gobik značky, že sa jedná o porušenie ich podmienok trademarku.

V tomto prípade nenájdeš ani predmetný model & vzhľad medzi originálnymi produktami Gobik. To ze je to na oko podobne, nestačí. Dokonca aj popis Gobik nieje 1:1 a na vnútornej strane nieje "g"obik a ale "c"obik. Ten kto vytváral tento produkt vedel čo robí a nepredával by ho na eshope, kde by Ti ani counterfeit dispute neprešlo.
26.07.2023 - 11:24:24
00
Hosť napísal:
Prehnal som to len s tou správou co som poslal typkovi... A hneď vyhrážky ze trestný čin.. Mne je u **** co tu niekto pridáva, len som poukázal nepriamo nato, že fotky deti na net nepatria (môj názor) a aj keby je to jeho vec co zavesis na net...

Jednoducho ma vytocilo ze random užívateľ sa tu povysuje a zdieľa privátne správy a montuje sa do druhých ale keď náhodou niekto zakopne o neho, tak mu to vadí.

Stačilo aby mi namiesto toho verejného komentáru napísal správu a inzerciu by som upravil.. Ale nieee treba hneď napísať ze som podvodník lebo je to IN



ked sa tu uz riesi colny urad a vyhrazky a trestne oznamenia,
tak podla mojho nazoru v tej sprave sa nicim konkretnym nevyhrazal, ale ako vysvetlil, ze fotky deti jednoducho na net nepatria,
ale zverejnovanie sukromnej komunikacie tiez spada pod urcitu ochranu zakonom.
alebo sa mylim?

a aku debatu rozprudilo to uvedenie ich kupnej ceny 99€ (nie ze za tolko boli kupene)
sak aj v linku od predajcu ktoreho postol screen jurant je zlava z predajnej ceny 49,86€
ale jurant asi zamerne neuviedol, ze cena tretier + postovne + cena shimano kufrov (mozno tiez ali) je momentalne VYSSIA ako predajna cena 30€ v inzerate. on len vie, ze urcite ich musel kupit lacnejsie, lebo on taku ponuku dostal.
https://www.aliexpress.com/item/1005005480626965.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.17.182764a7sfOIb1&pdp_npi=3%40dis%21EUR%21%E2%82%AC%2033%2C06%21%E2%82%AC%2019%2C84%21%21%21%21%21%402101f49e16903078947377173e330d%2112000033254128061%21sh%21SK%210
26.07.2023 - 11:49:40
02
Super....tak chalanisko predáva vec čo vlastne nepoužíva a rok mu na to sadá prach a nevie ani akú to má cenu a ani že to je napodobenina a v ďalšom vyjadrení už má kompletne registrovanú spoločnosť na dovoz na colnom úrade a finančná správa o týchto pohyboch vie - a všetko je čisté ako božie oko.....a ešte sa urazí keď ho niekto nazve šmelinárom :)
26.07.2023 - 12:55:58
029
na jeho mieste zmazem ucet a hanbim sa v kute. takyto clovek ale nema kusok sebareflexie :)
26.07.2023 - 12:58:44
06
keyboard_arrow_up