A(le) na jachte sa (snad) nepocitaju vekovo wattove koeficienty;))
25.07.2023 - 17:04:08
00
(j)ak (ž)e (n)e, (v)šade (s)a (z)ohľadňuje (v)ek;))
25.07.2023 - 17:05:08
00
misoR napísal:
Ale nie na vodu a do protivetra


Nie je vinou bicykla, ze sa podaktori cyklisti hraju na sarkana :-D.
25.07.2023 - 17:08:28
02
cokupit napísal:
Pokial biznis niekomu vynesie jachtu a ostrov v karibiku, tak je ciel splneny a nie je dovod riesit nejakych zamestnancov. Oni nie su ciel, oni su prostriedok. Oni sa optimalizuju a pridava sa im iba vtedy, ked sa to uz neda inak...

Kazdy z tych zamestnancov ma rovnaku sancu ako majitel jachty, stat sa tiez majitelom jachty.

Aha, pockaj, nemaju kapital, skusenosti, schopnost identifikovat prilezitost, schopnost spravne sa rozhodovat, kontakty a hlavne odvahu nieco zacat ?

Jaaaaj...
25.07.2023 - 17:25:43
10
Ale mozno zase maju charakter a chrbtovu kost 😉
25.07.2023 - 17:27:35
12
Ja som dal pacik scarinkovi, koniec sveta sa blizi :D
Fokel nikto netvrdi, ze nemaju rovnake sance. Moje pozorovanie je take, ze to v prvom rade nechcu. Jachta ich nijako nemotivuje, kolkokrat robia napriklad dobrovolnikov a nie aby hrabali pre seba. To k jachte nevedie...
Rovnake je to aj v politike, ta vyslovene pritahuje egocentrickych psychopatov, co tam idu iba a len pre seba na rozdiel od ludi, ktorych tam treba ako sol...
25.07.2023 - 17:37:20
01
skôr doprajem jachtu niekomu, kto vybuduje firmu a dá ľuďom prácu, aj keď možno z ich pohľadu slabšie platenú, ako niekomu, kto im sľúbi istoty, a rozdá im pár drobných z toho, čo vzal tomu prvemu...
25.07.2023 - 17:44:56
22
scarinko napísal:
Ale mozno zase maju charakter a chrbtovu kost 😉


Ja nie som pohodlny, neambiciozny.... len mam charakter a chrbtovu kost :lol:
25.07.2023 - 18:55:46
20
Cize si pohodlny a neambiciozny 😉
25.07.2023 - 18:57:22
00
Cokupit ja som to tiez nemyslel nijako v zlom. Zaroven si myslim, ze ludia pracujuci v oblasti s nejakou viziou resp. v tretom sektore* nemaju typicky potrebu hejtovat svojich sefov, suvisi to prave s tou viziou a aj ich celkovym nastavenim (zacina to intelignenciou a rozumnym pohladom na svet, inac by to nerobili).

Ta zavist sefom, majitelom, komukolvek kto ma viac je podla mna typicky v tom cisto komercnom priestore, kde pracuju ti primarne ti, za ktorych nestastie moze Soros, vlada, sused, ktokolvek. A ano, oni maju sanci pomenej, lebo malokedy maju to co som spominal v tom prvom poste.
A pre istotu, tak inteligencia sa v mojom ponimani nerovna vysoka skola, tam zavislost nevidim ( druhy muz mojej mamy bol doktor, primar, a zavidel kazdemu kto mal lepsie auto ako posledny dezolee)
Zdravy sedlacky rozum a snaha nieco urobit je casto krat omnoho dolezitejsia.

Jo a sracky o tom, ze kazdy kto ma firmu a prachy nema chrbtovu kost a charakter... hlavne ze ludia s takymto pohladom na svet potom volia kvazi-lavicove sracky typu Hranol, ktore sa im smeju do xichtu :-(

* tu som mal este nieco k sloganu "ani euro mimovladkam", ale to uz patri do temy Politika a tam si netrufnem chodit
25.07.2023 - 19:32:12
34
muffin napísal:
skôr doprajem jachtu niekomu, kto vybuduje firmu a dá ľuďom prácu, aj keď možno z ich pohľadu slabšie platenú, ako niekomu, kto im sľúbi istoty, a rozdá im pár drobných z toho, čo vzal tomu prvemu...

1-Jedina istota je smrt a dane :D
2-Politik ti s humbukom pred kamerami da 5€ a potichu vezme 10 cez dane.
25.07.2023 - 19:49:49
00
Mne nevadí, že sa má môj šéf dobre, keď sa mam dobre aj ja 😀 a hlavne, keď mi da možnosť rozvíjať sa po profesionálnej stránke a nemám pocit, že stagnujem. Nech má pokojne aj 4 jachty.
25.07.2023 - 19:52:16
111
fokel napísal:
Kazdy z tych zamestnancov ma rovnaku sancu ako majitel jachty, stat sa tiez majitelom jachty.

Aha, pockaj, nemaju kapital, skusenosti, schopnost identifikovat prilezitost, schopnost spravne sa rozhodovat, kontakty a hlavne odvahu nieco zacat ?

Jaaaaj...

Neviem, či to myslíš ironicky alebo vážne, no pointa je v tom, že všetci tí zamestnanci rovnakú šancu stať sa majiteľmi jachty rozhodne nemajú. Jedným z najdôležitejších, ak nie úplne najdôležitejším determinantom, či sa z človeka stane úspešný podnikateľ, alebo bude "kopať kanály" je totiž to, kde a do akej rodiny sa narodí. A to vie ovplyvniť snáď len Chuck Norris, pričom ani jemu to nevyjde pri každom pokuse :) A takisto sa pri úspešných ľuďoch zvykne dosť prehliadať rola šťastia, alebo, ak chcete, neovplyvniteľných udalostí.

Áno, všetci poznáme success stories ľudí, ktorí "porazili štatistiku" a vybudovali úspešné firmy, v mnohých prípadoch aj za nie úplne priaznivých okolností, no už podstatne menej sa hovorí o výrazne väčšom množstve tých, ktorí boli rovnako talentovaní, rovnako zapálení a rovnako alebo aj viac makali, no úspech sa u nich nedostavil. To je tzv. survivorship bias.

Tým rozhodne nechcem povedať, že nemá význam snažiť sa a skúšať robiť veci, alebo že každý podnikateľ je hovado bez chrbtovej kosti, ako tu ktosi vyššie naznačoval. To sa rozhodne tvrdiť nedá, avšak je dobré myslieť na to, že úspešný podnikateľ bol dosť možno len v správny čas na správnom mieste a "neúspešný podnikateľ," prípadne "zamestnanec bez jachty" nemusí nutne znamenať, že sa títo ľudia málo snažia.
25.07.2023 - 22:09:05
17
Ironia tam bola, voci tym co maju pocit ze majitel jachty vlastne nic nemusi, lebo to vsetko za neho spravia jeho vykoristovani zamstnanci, ktori su vlastne v pozicii nevolnikov.

A velmi dobre hovoris o tom percente uspesnych. Nemam moc rad ten aktualny start-up boom, ktory navonok vytvara zdanie, ze staci "nieco vymysliet", "nejaky cas tvrdo makat" a potom sa uz len fotit pre Forbes.... ;-)

A dobre hovoris aj o tom, ze niekedy nestaci, plne suhlasim. V 2010 som sa po 15 rokoch podnikania musel prvy raz v zivote zamestnat, lebo nam "kriza" znizila medzirocne obraty na 1/3 a dve rodiny to jednoducho uz neuzivilo, aj ked sme sa "snazili". Atd, atd...
26.07.2023 - 03:03:23
04
tí e-kolobežkári už mi začínajú riadne liezť na nervy...lieta to krížom krážom,zjaví sa to pred tebou ani nevieš odkiaľ... hľadajte na fotke e-kolobežkára...obiehal som toho "zeleného slimáka" sprava na tom mieste,vidím stáť dvoch chodcov,cyklistu idúceho mojím smerom...inak nikto... ale ... JE TAM!!!

Prílohy:

e1.JPG
e1.JPG 42.72 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2023 - 12:54:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up