hmm, a iste vies aj to, ze neoznamenim trestneho cinu sa stavas spolupachatelom, vsak ...
12.07.2023 - 15:39:21
00
aký trestný čin? ochrana života a majetku je chránená ústavou.
12.07.2023 - 15:58:26
00
ako čítam v diskusii, už sa toho chytá Smer ... vyzvali predsedu aj ministra situáciu riešiť ... :)
ďalší článok na Sme, že medveď udrel aj v Dudinciach ... už v 2019, bol som klby liečiť, viseli oznamy po dverách kúpeľných domoch, že medveď

... v článku : ... Ako povedal Štefan Renčo zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody SR, pravdepodobne zavoňal kukuricu alebo zrno, ktoré sú v bune: „Obilniny sú aj pre medvede vyhľadávanou potravou, napríklad raž, pšenica, ovos, slnečnica – tú milujú.“
Podľa jeho slov základné pravidlo je nechodiť do lesa osamote, rozprávať sa, aby nás zviera zaregistrovalo. „Keď nás zacíti, má tendenciu utekať pred človekom,“ dodal ochranár.

:) :) takže základné pravidlo ... má tendenciu ... a ten čo pilčíka vycapkal mal tendenciu vrčiaceho chlapa s pílou v lese vyhľadať a poslať ho do špitála ...
Pestujeme málo, 40% sebestačnosť, a nebudeme pestovať ani to, bo medveď z hôr sa spustí na polia ; a nie je to tým, že medvede sú vytláčané staršími kusmi ďalej a ďalej ?

https://www.pravdaomedvedoch.sk/stav-populacie-medveda-hnedeho-v-sucasnosti/
12.07.2023 - 16:07:15
00
Veru, medvedov bude onedlho tolko, ze si zvolia vlastneho mazureka a ten nas premnozenych ludi posle tam kam patrime, do koncentrakov… 😀so strachom, ktory niektori mate by som veru nechcel zit…
12.07.2023 - 16:22:11
013
triki napísal:
aký trestný čin? ochrana života a majetku je chránená ústavou.

Len voci chranenemu druhu je to osemetne, presla by krajna nudza ale musel by si cakat nez ta zacnu ohrozovat na zivote a to uz je iny adrenalin. S ochranou majetku je to sice na papieri pekne ale ak sa nejedna o vniknutie do nehnutelnosti moze to byt problem.
12.07.2023 - 16:56:31
00
V prvom rade, bača/gazda by mal mať pasívnu ochranu voči medveďom: psov, zvieratá na noc v košiari, elektrický ohradník (ak to niečo pomáha...) a podobne.
Na druhej strane, ak má bača problém s istým jedným kusom, a pozná nejakého poľovníka, tak potom je to len otázka toho, aké ťažké je vykopať dostatočne hlbokú jamu...
Nebudem robiť advokáta takéhoto riešenia, ale na druhej strane, rozhodne mám pochopenie pre ľudí, ak sa k tomu uchýlia.

Ono je pekné, keď vám ministerstvo ŽP, alebo už kto má na starosti, nahradí škodu spôsobenú medveďom (za predpokladu, že to uznajú), ale z peňazí sa mlieko nedá nadojiť.
12.07.2023 - 19:07:01
03
Envirorezort posilňuje spoluprácu v súvislosti s výskytmi medveďa
12.07.2023 - 19:29:12
01
Ja ja jaj ... Nové Zámky sa ozvali ... :) zase sa budú riešiť dopisovatelia a nie podstata. Už súdruh Stalin mal recept, že ak sa chceš zbaviť problému, zbav sa ľudí. Zaškatulkuj ich, poukazuj na nich palcom, heslami zastraš, napr., kto nemiluje republiku, ten postáva na chodníku (1. máj) , v horšom prípade nápravno-výchovný gulag. Uvidíme, či po návrate bude súdruh vidieť veľa medveďov ... :) .
martinkluckask a teraz si predstav, že si v partii chlapov v hore. Chystáte sťahujete drevo. Jeden z nich zostane po šichte ešte čosi premerať, označiť, pozapisovať. Ráno sa partia zíde, a ten jeden čo zostal je ... v nemocnici. Ale vraj vyžil. Dnes poobede máš zostať ty a máš dokončiť tu robotu. Tak bol by som zvedavý na tvoje hrdinstvo. Od auta si 500m a najbližšia št. cesta mimo doliny 12km. A včera prípad nemilý.
My sme smelí spoza plota. V takých NZ. To sa problémy iných na diaľku ľahko riešia. Alebo ani nemusia. Stačí povedať, že tí, čo ich "majú" sú kkt. Súdy bez znalosti vecí. Tak to na SK chodí. Stará to a známa vec.
12.07.2023 - 19:34:00
01
Aké jednoduché však nech zákažu ťažbu tam kde maco žije, zachránia životy statným chlapom čo sa maca boja a lgbt medzi seba nepustia.
12.07.2023 - 19:42:06
13
Myšlienka na zápis. Ctrl .... Tak to by sa pomaly neťažilo nikde. Máš predstavu, ako bolo zalesnené, či skôr bez lesa Slovensko pred 100-200 rokmi ? Sadilo sa a les obnovoval, aby sa mohlo ťažiť o 50 - 70 rokov. Však drevo je pre človeka nevyhnutný a obnoviteľný artikel. Bio. Nie lepenky a drevotriesky. Nadávame na plasty a nemáme ťažiť. Kolár vám v reklame uvádza, čo všetko dovážame, nič nepestujeme, a ešte aj drevo necháme padnúť na koreni ? Bo medveď.
12.07.2023 - 19:58:07
00
Treba zamestnať ozajstných chlapov čo sa maca neboja.
12.07.2023 - 20:00:22
00
Iba tak na okraj koľko že bolo pri ťažbe ťažkých pracovných úrazov aj s následkom smrti a koľko ich bolo po napadnutí mackom.
12.07.2023 - 20:01:56
03
dees napísal:
...... Dnes poobede máš zostať ty a máš dokončiť tu robotu. Tak bol by som zvedavý na tvoje hrdinstvo. Od auta si 500m a najbližšia št. cesta mimo doliny 12km. .......

Tu na fóre bežne ľudia idú dobrovoľne sami do lesa aj oveľa ďalej, tak nechápem čo riešiš.....
12.07.2023 - 20:02:55
13
Sám tam naozaj chodím aby som už konečne toho maca videl. A nie to, že sa mi to ešte nepodarilo ale ani stopu či hovno som ešte nenašiel. Hlane že chlapi v robote básnika ako bol tam a tam videní taký a hentaky.
12.07.2023 - 20:06:39
00
Si predstav ze aj ludia z NZ chodia do lesov, dokonca sami, s respektom a za dodrzania zakladnych pravidiel bezpecnosti…
To ze v NZ neziju medvede neznamena, ze tu (tak ako aj vsade inde) neziju ine “selmy” statisticky daleko nebezpecnejsie ako medvede. Tvoj strach je pre teba frustrujuci, mal by si s tym nieco skusit urobit
12.07.2023 - 20:06:47
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up