Podla mna by ho to nebavilo, lebo uz by nemal taku volnost. Lebo na grand tour total vyhru by tak ci tak musel schudnut. S tou vahou ako ma by ju nevyhral to sa ti len tak zda. A keby schudol uz by nebol taky dobry v cyklokrose ci inych disciplinach.
06.07.2023 - 20:55:10
00
Volodja napísal:
Boha a tak som drzal palce tomu Hindleymu - tomu dlho nevydrzalo. Za starych casov by dostal po vcerajsom vitazstve novu krv z konzervy a dnes by bol sviezy ako po wellness a par dnoch volna :)


Ja by som Jai-a este uplne neodpisoval, aj ked ti dvaja dnes vyzerali ze idu inu ligu. Vcera tam musel nechat neskutocne mnozstvo energie a ono sa to dnes jednoducho ukazalo. Teraz ma dva dni na to aby nejako "zregeneroval" a aby sa v nedelu na Puy de Dome pokusil drzat s JV a TP. Ak ma pamat neklame, tak na Gire mal vzdy vyborne tretie tyzdne. Uvidime no...drzim mu palce...a mozno len v kutiku duse dufam/verim na nemozne, ze tym dvom este moze trosku "podkurit" v GC :)
06.07.2023 - 21:10:22
01
Optimus napísal:
Pýtam sa úplne vážne,bez akéhokoľvek sarkazmu.Keď dokáže 188/ 80kg jazdec v najbrutálnejších alpských a pyrenejských kopcoch nadeľovať doslova minúty jazdcom,ktorí sú o 20-25kg ľahší a je jeden z najlepších časovkárov na svete,čo mu bráni vyhrať akú koľvek 3 týždňovú grand tour??? Indurain tiež nebol žiadne ,,tintítko" a dokázal ju vyhrať 5x(samozrejme kvalitne nadopovaný,ako drvivá väčšina vtedajšieho pelotónu) Vie mi toto niekto nejako logicky vysvetliť,prečo mrhá talentom a nejde to tímu,kde by bol lídrom?


v ére kedy je premakaná príprava vo výške a z dôvodu súčasnej väčšej špecifikácie typov cestných cyklistov /vrchár, klasikár, špurtér a časovkár/ s lepšou metodikou ich príprav ma Aert absolútne nevhodný hmotnostno výškový koeficient s vysokou hodnotou 0,426 oproti potrebnému koeficientu s nízkou hodnotou 0,339 /najnižšia dosiahnutá hodnota u víťaza grand tour od r. 2009, Valverde, Vuelta/ do 0,379 /najvyššia dosiahnutá hodnota u víťaza grand tour doteraz, Wiggins TDF 2012/ teda WVA má o 11% horšiu hodnotu od Wigginsa s váhou 72 kg pri výške 190 cm a až o 20 % horšiu od Valverdeho pri váhe 60 kg a výške 177 cm, tento absolútne nevhodný koeficient spôsobuje že má v dlhých prudších /7,5 a viac %/ kopcoch nedostatočnú hodnotu FTP len cca. 5,7 -5,8 W/kg oproti potrebným 6 W/kg čo spôsobuje že ak vrchári s malými výškovo hmotnostnými koeficientami v takýchto kopcoch zapnú turbo /idú na maximum/ dostane od nich v takom kopci medveď Aert 2 minúty
06.07.2023 - 21:37:11
14
matt napísal:
Ja by som Jai-a este uplne neodpisoval, aj ked ti dvaja dnes vyzerali ze idu inu ligu. Vcera tam musel nechat neskutocne mnozstvo energie a ono sa to dnes jednoducho ukazalo. Teraz ma dva dni na to aby nejako "zregeneroval" a aby sa v nedelu na Puy de Dome pokusil drzat s JV a TP. Ak ma pamat neklame, tak na Gire mal vzdy vyborne tretie tyzdne. Uvidime no...drzim mu palce...a mozno len v kutiku duse dufam/verim na nemozne, ze tym dvom este moze trosku "podkurit" v GC :)


na Gire vyťažil Hindley z prudkých stúpaní cez 12 %, na tour sú kopce menej prudké a tu rozhoduje aj vrchársky absolutny výkon - top časovka
06.07.2023 - 22:05:14
02
Štáb Netflixu už tvorí nový príbeh.
https://www.instagram.com/p/CuVNvePRQ2e/?img_index=1
06.07.2023 - 22:08:24
11
Optimus napísal:
Pýtam sa úplne vážne,bez akéhokoľvek sarkazmu.Keď dokáže 188/ 80kg jazdec v najbrutálnejších alpských a pyrenejských kopcoch nadeľovať doslova minúty jazdcom,ktorí sú o 20-25kg ľahší a je jeden z najlepších časovkárov na svete,čo mu bráni vyhrať akú koľvek 3 týždňovú grand tour??? Indurain tiež nebol žiadne ,,tintítko" a dokázal ju vyhrať 5x(samozrejme kvalitne nadopovaný,ako drvivá väčšina vtedajšieho pelotónu) Vie mi toto niekto nejako logicky vysvetliť,prečo mrhá talentom a nejde to tímu,kde by bol lídrom?


Keby chcel vyhrať Aert len Vueltu musel by mať o 13 kilo menej, ak TDF tak o 14 - 15 kg, v dnešnej dobe
06.07.2023 - 22:29:20
01
Hosť napísal:
v ére kedy je premakaná príprava vo výške a z dôvodu súčasnej väčšej špecifikácie typov cestných cyklistov /vrchár, klasikár, špurtér a časovkár/ s lepšou metodikou ich príprav ma Aert absolútne nevhodný hmotnostno výškový koeficient s vysokou hodnotou 0,426 oproti potrebnému koeficientu s nízkou hodnotou 0,339 /najnižšia dosiahnutá hodnota u víťaza grand tour od r. 2009, Valverde, Vuelta/ do 0,379 /najvyššia dosiahnutá hodnota u víťaza grand tour doteraz, Wiggins TDF 2012/ teda WVA má o 11% horšiu hodnotu od Wigginsa s váhou 72 kg pri výške 190 cm a až o 20 % horšiu od Valverdeho pri váhe 60 kg a výške 177 cm, tento absolútne nevhodný koeficient spôsobuje že má v dlhých prudších /7,5 a viac %/ kopcoch nedostatočnú hodnotu FTP len cca. 5,7 -5,8 W/kg oproti potrebným 6 W/kg čo spôsobuje že ak vrchári s malými výškovo hmotnostnými koeficientami v takýchto kopcoch zapnú turbo /idú na maximum/ dostane od nich v takom kopci medveď Aert 2 minúty


presne tak, navrhujem pred prvou etapou prepocitat hmotnostno siroko vyskovy koeficient, vynasobit ho druhou odmocninou casu straveneho pripravou vo vyske nad 1798mnm a nasledne vydelit FTPckom daneho jazdca, ktore ale neuda jazdec, ale nahodne vybrany amater sledujuci Eurosport a voila, mame vitaza :)
07.07.2023 - 06:41:48
06
Ale zas buďme reálni . Aert ma veľký potenciál ale somatotyp nepustí , je tazky . Preto dokáže ťahať v kopci ale nedokáže vyhrať tour . Veď včera skoro zastavil . A presne na to trénuje a vedia dopredu taktiku na tour a vie s čím môže rátať a s čím nemôže . To sú porady ktoré na netflixe neuvidíme. Jumbo ho plati a Jumbo rozhoduje ako to bude .Rovnaké dvojzmyselné reči na používanie gumidzusu môžem použiť na hocikoho . Neverím že by to riskoval .
07.07.2023 - 07:58:48
05
Ked ide v kopci Aert na 100 % tak tam idú lídri na víťazstvo v GC na 90 % a ich top domestici na 95, ked Aert potom odkvecne začnú na svojich 100 % tahat top domestici a ked odletia aj tí vtedy idú na 100 % lídri na GC takže Aert nemá nie že na víťazstvo na GT ale ani vrchársku výkonnosť na top domestika - Seppa Kussa, ...
07.07.2023 - 08:16:41
011
JoKo napísal:
Vsetci, co pred tromi - styrmi dnami nadavali na van Aertsa, by sa mu mali uklonit a hlasno ospravedlnit...
Neuveritelne, ako tieto dva dni makal na svojho lidra.


On už minulý rok na TdF makal na Jonasa. Bol podľa mňa najlepší domestik z celého peletónu. Dokument z netflixu som nevidel, ale pozeral som minuloročnú tour....
07.07.2023 - 08:44:25
01
najlepší klasikársky domestik, najlepší vrchársky je Sepp Kuss, Joko narážal na to že tento rok sa predvčerom v Jumbo povadili a že možno Aert už nebude Vingegaardovi taký loajálny


Naposledy upravil Hosť dňa 07.07.2023 - 08:52:46, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2023 - 08:48:25
04
Hosť napísal:
najlepší klasikársky domestik, najlepší vrchársky je Sepp Kuss

Sranda, ako vsetci komentuju Wouta, ale to, ze ide Sepp druhu GT v priebehu 3 mesiacov a taha jak blazon, zostava akesi nepovsimnute :D
07.07.2023 - 08:52:45
05
no hej, lebo Aert je velky a Kuss malý tak ho tak nevidno :D
07.07.2023 - 08:54:34
00
Jonas by bez Kussa mohol zabudnúť na výhru v TDF, to je rozdiel medzi Jumbo a UAE že Kuss ku tam ťahá a pomáha až do 4-5 km pred cieľom kde je Tadej už dávno sám.
Môj názor a Aert ma nezaujíma, nech si ťahá koľko chce, tí čo idú na celkové im to môže byť fuk idú si svoje tempo a keď zapnú prejdú ho ako nič.
07.07.2023 - 09:27:30
01
Bude to ešte zaujímavé, vyrovnané možno tímový výkon Jumba tento rok nebude stačit na víťazstvo ked Pogačar bude mat oddýchnutý po zranení zápästia a vdaka tomu lepšej príprave vo výške kedže nebola prerušovaná pretekaním takú formu ako P. Velits, Horner, ... po zranení na Vuelte, Horner mal takú formu že takmer celú víťaznú grand tour odjazdil v kopcoch zo sedla ked už Nibali, ... boli hotoví a museli si sadnút

thumb_up0thumb_down
07.07.2023 - 09:48:58
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up