bubulak napísal:
Dnes ma zaskočil Wolťak na biku, v Starom meste, v jednosmerke. Idem autom, vidím ho ísť oproti, zamával som mu, že čo robí, ako ide. Mal som stiahnuté okno tak ako ma obchádzal mu hovorím, že toto je jednosmerka a on na mňa spustil: cesta je široká, čo mi vadí začal sa rozčulovať. Keď som išiel ďaľej videl som v späťaku ako zastal a kričal na ulici niečo za mnou.


Hmm, a je tá ulica široká? Ak áno, tak načo to riešiť, na bicykli všetci jazdíme v protismeroch, po chodníkoch, po priechodoch pre chodcov... inak sa ani v mestách nedá ...
Ak je ulica široká, mne ani nepríde, keď ako šofér stretnem cyklistu v protismere, beriem to za dosť normálne.
03.07.2023 - 18:39:34
01
Zase dvojaký meter?
03.07.2023 - 22:11:46
03
JOLI napísal:
Prečo je to v tomto vlákne. Či to meno kazí, že sa vôbec odvážil obliecť ako MAMIL? :D

Hej vyparadil sa pekne, aj ho pekne cvakli ale ze to este aj zverejnil, to uz je ako ked si niektore damy natiahnu na seba leginy. Boli to potom mna, ked sa na to pozeram ;) a to hovorim ako niekto, koho sa v lese lakne kazda zver :P
04.07.2023 - 00:00:52
00
Jaroh napísal:
Hmm, a je tá ulica široká? Ak áno, tak načo to riešiť, na bicykli všetci jazdíme v protismeroch, po chodníkoch, po priechodoch pre chodcov... inak sa ani v mestách nedá ...
Ak je ulica široká, mne ani nepríde, keď ako šofér stretnem cyklistu v protismere, beriem to za dosť normálne.


Je tá z širších v okolí. Ale aj tak som musel s autom zastaviť aby ma obišiel. Kebyže nezastavím tak mi zase nadáva, že som ho agresívne obehol.
04.07.2023 - 09:28:57
01
Som zvedavý, kto nahlásil môj príspevok ako ofenzívny, kde som reagoval, že zase niekto používa dvojitý meter. Keby to isté čo, ten cyklista spravil šofér auta, už by tu bolo, ako mu treba zobrať doživotne papiere minimálne (nedávno sa to v niektorom vlákne riešilo, že auto v protismere v jednosmerke). Ale tu jeden z najväčších požadovačov dodržiavania predpisov zo strany šoférov motorových vozidiel sa zrazu tvári, že to tak nejak problém nie je, že cesta bola široká, tak čo to riešiť, jazda na biku v protismere, po chodniku, po prechodoch pre chodcov je tak nejak v poriadku, lebo inak sa to nedá...
04.07.2023 - 10:05:57
13
Jano1987, bezpečnosť na cestách pozostáva z dvoch komponentov - fyzika a psychológia. Ak nevidíš rozdiel medzi cyklistom v protismere a autom v protismere, tak sa mi naozaj nechce niečo vysvetlovať.
04.07.2023 - 12:42:56
01
Jaroh máme tu nejaké pravidlá cestnej premávky, ktoré platia všeobecne a majú nejaké dodatky pre špecifických účastníkov premávky. Tie pravidlá vznikajú aj na základe fyziky a psychológie a aj bezpečnosti všetkých účastníkov premávky. A tie pravidlá máme práve kvôli bezpečnosti na cestách. Včera kvôli srnke umrel 1 človek a ďalší je v nemocnici. Namiesto srnky nie je problém dosadiť chodca či cyklistu do podobnej situácie. Predvčerom kolobežkár na e-kolobežke schopnej ísť cez 30km/h s 0,77 promile v krvi na chodníku zrazil 7 ročne dievčatko a poslal ho do nemocnice. 6 dní dozadu na D2 v smere do BA policajti chytili cyklistu.

A nie, nevidím rozdiel medzi autom v protismere a cyklistom. Pri oboch môže prísť k zraneniam aj k smrteľným.
04.07.2023 - 13:40:50
05
Vzhľadom na infraštruktúru v našich mestách(konkrétne napríklad v Košiciach, keďže sa tu pohybujem väčšinu času) mi nepríde vždy najbezpečnejšie striktne dodržiavať predpisy, toto platí hlavne na bicykli, na aute podstatne menej. Tým nechcem povedať, že je vhodné jazdiť bezohľadne, práve naopak. Ale medzi ohľaduplnosťou a dodržiavaním predpisov nie je vždy =.
04.07.2023 - 14:44:19
00
Skoda stracat cas reakciami na Jarohove drísty
04.07.2023 - 15:04:07
10
vlastoch :-) :l:
04.07.2023 - 18:28:00
00
Fuu, tak už mám na bicykli skúsenosť s políciou v Belgicku aj v Holandsku. Oboje za mobil. V oboch prípadoch som bol len upozornený. V Belgicku normálne policajné auto, policajt stiahol okno zastal a cez okno niečo hovoril po holandsky, ja mu na to, že "Non parle fransé" tak mi ukázal mobil a povedal "no, andrstend?"
V Holandsku za mnou civilné auto zatrubilo, ja mobil v ruke a ukazujem mu, že má voľnú cestu, nech ide. Zatrubil ešte raz a tak som mu už výrazne ukázal, že má dosť miesta na predbiehanie. Stále nešiel, tak som sa otočil a niečo mu pod sklom svietilo, nápis. Zastal a ja som sa začal smiať. On na mňa spustil po holandsky, rozprával asi 5 minút a potom som mu povedal, že dont andrstend. Zobral občiansky a medzitým som mu vysvetlil, že som myslel, že je to normálne auto. A jak videl, že som cudzí asi sa zľutoval alebo sa mu nechcelo písať, tak mi vysvetlil, nech si na to dávam bacha. Ale vraj je za to 50-150€
13.07.2023 - 19:30:10
13
hik :drunk:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-na-rychnovsku-bourala-cyklistka-nadychala-ctyri-promile-40437699

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-namol-opily-cyklista-srazil-na-olomoucku-97letou-seniorku-skoncila-v-nemocnici-40437799
15.07.2023 - 09:38:04
00
corsair nechápem, keď budem stáť, nikomu nezavadzať a namiesto papierovej mapy budem študovať mapu v mobile tak v Holandsku je to za 150€?
15.07.2023 - 20:21:45
00
Nesmieš držať mobil v ruke a bicyklovať.
15.07.2023 - 20:36:55
02
corsair napísal:
Fuu, tak už mám na bicykli skúsenosť s políciou v Belgicku aj v Holandsku. Oboje za mobil. V oboch prípadoch som bol len upozornený. V Belgicku normálne policajné auto, policajt stiahol okno zastal a cez okno niečo hovoril po holandsky, ja mu na to, že "Non parle fransé" tak mi ukázal mobil a povedal "no, andrstend?"
V Holandsku za mnou civilné auto zatrubilo, ja mobil v ruke a ukazujem mu, že má voľnú cestu, nech ide. Zatrubil ešte raz a tak som mu už výrazne ukázal, že má dosť miesta na predbiehanie. Stále nešiel, tak som sa otočil a niečo mu pod sklom svietilo, nápis. Zastal a ja som sa začal smiať. On na mňa spustil po holandsky, rozprával asi 5 minút a potom som mu povedal, že dont andrstend. Zobral občiansky a medzitým som mu vysvetlil, že som myslel, že je to normálne auto. A jak videl, že som cudzí asi sa zľutoval alebo sa mu nechcelo písať, tak mi vysvetlil, nech si na to dávam bacha. Ale vraj je za to 50-150€


Dokonca to platí nielen na mobilné telefóny, ale na akékoľvek mobilné elektronické zariadenia, napríklad fotoaparáty. Preto si napríklad autor YouTube kanálu Bicycle Dutch musel prejsť na kameru pevne uchytenú na bicykel:
As some of you may know the Dutch law will change from the 1st of July this year. From then on it is no longer allowed to use a smart phone while you ride a bicycle. Unfortunately, the law stretches that to any mobile electronic device, meaning I will also no longer be allowed to hold a camera while I ride my bicycle.
15.07.2023 - 20:56:27
00
keyboard_arrow_up