Nerád komentujem niekoho ako je oblečený lebo je to každého osobná vec, ale dnes ma dosť prekvapilo až zarazilo keď som oproti stretal chlapíka na biku a celý navlečený v dlhom akoby bolo pod 10° až keď sme sa mínali tak som pochopil
21.06.2023 - 19:50:01
01
Podobne, kazdy inac vnima teplo/zimu, ale včera rano som videl pani snehuliacku, tak teraz pozeram na teplotu z vyjazdu, bola peknych 19-21 (max 22, az po stretnuti)
21.06.2023 - 20:02:00
00
nickovw08 napísal:
... dnes ma dosť prekvapilo až zarazilo keď som oproti stretal chlapíka na biku a celý navlečený v dlhom akoby bolo pod 10° až keď sme sa mínali tak som pochopil

Co sa cudujes? Keby si isiel cez 30 km/hod. a len tak naprazdno krutil nozickami, aby ti motor nevypinalo, tak by ti tiez bolo zima. Keby museli makat za vlastne, tak aj pri 15 stupnoch by mali krátke-kratke.
21.06.2023 - 20:27:49
04
Dnes by mi nebola zima ani keby som sedel nahy na lavicke a nic nerobil 😁
21.06.2023 - 21:34:24
01
Dnes je hodne elektriny v oblakoch a krásne prší. Je to znamenie …. ;)
21.06.2023 - 22:40:32
00
Ze treba dobit baterky (aj v e-b)
21.06.2023 - 23:12:42
00
Mali ste dať bleskozvod na bajk, zadarmo v sekunde dobité....
22.06.2023 - 06:08:30
00
No ti poviem, také bleskové divadlo som už dávno nevidel. Okolo Popradu sa všade blýskalo, no hrmenie nebolo počuť. Zvláštne. V rámci oslavy letného slnovratu sme ležali v záhrade (na drevených lehátkach) a pozorovali to divadlo. Také zimomriavky som už dávno nemal. Škoda že ma nenapadlo vytiahnúť aj ebike. Možno by sa regeneračne z-ionizoval ... :)
22.06.2023 - 07:10:57
00
JoKo napísal:
Co sa cudujes? Keby si isiel cez 30 km/hod. a len tak naprazdno krutil nozickami, aby ti motor nevypinalo, tak by ti tiez bolo zima. Keby museli makat za vlastne, tak aj pri 15 stupnoch by mali krátke-kratke.

Neviem ci si na dakom ebiku sedel, ale nestaci len tocit nozickami. Je tam tlakovy spinac ktori ti davkuje asistenciu podla toho ako tlacis do pedalov. Viac tlacis, viac ti pomoze ak len na prazdno tocis , vobec ti nepomaha. Aspon moj CTM Switch s EP8 tak funguje ma to mod ECO, Trail, Boost. Mozno ine funguju inak to netusim lebo som na inom nebol.
22.06.2023 - 08:11:00
00
Toto mi za tie roky tvrdilo celkom dost ludi, ze nestaci tocit nozickami. Tak si za tie roky pravidelne poziciavam ebajky ked je prilezitost, na bikefeste a testovackach. No a stale mam pocit ze staci tocit nozickami ked to porovnam s bicyklom, a to i na eco mode. Na booste, ked to taha este jedneho bajkera za mnou na lane do kopca, tak musi trosku tocit nozickami i on. Stale je to o tom ze pri normalnom jazdeni je to len o toceni nozickami. Uznavam ale ze ludia co nemaju nabehane tolko na biku z toho mozu mat pocit ako keby museli strasne dupat.
22.06.2023 - 08:51:57
04
Na každom biku stačí točiť nožičkami :) Ale je pravda že netrénovaný výletník na ebiku môže mať rovnaký pocit námahy ako rozbehaný biobiker.
Ešte jedna obrovská výhoda ebajku je že Ebike starším ľuďom mentálne uberá vek. Takže aj 80-ročný pánko sa zrazu na ebiku cíti ako 35-ročný a keď sa pri tom pocite pozabudne, tak začne žmurkať na 25-ročné korčuliarky ... :)

Tlakový snímač potvrdzujem aj na Bafangu M500, je to hodne poznať. Taktiež to vidno aj na grafe výkonu čo má systém na display-i. Čiže dávkuje výkon od napr. 100w(neviem aké je nastavené minimum) po maximum povolené na danom stupni. Takže aj keď mám napr. 5-ty - najsilnejší stupeň a idem po rovine, tak m to pomáha. len koľko treba. Ale zase v akcelerácii na rovine je ten 5-ty stupeň moc silný a zbytočný, keďže tam okamžite pustí krátkodobo 750w. Takže na rovine stačí stupeň 1 alebo 2 ak je protivietor.
Bafang M400 myslím ten senzor nemá.

Ak sa ťahá biobiker za ebikom tak jasné že musí šlapať aj on, ja mu dodávam len prípomoc. Najvhodnejšia je guma z Obi s priemerom 10mm. predávajú ju na metre. Osvedčila sa mi dĺžka okolo 2,8m od môjho sedla po riaditka ťahaného bicykla. Gumené lano je dobré označiť reflexnými prvkami aby bolo vidno že tam je a aj ťahaný cyklista ľahšie udržuje napnutosť lana, lebo ho lepšie vidí. Guma má výhodu že lepšie vykrýva nerovnomernosť pohybu celej sústavy.
22.06.2023 - 09:28:43
00
Derek24 napísal:
Ešte jedna obrovská výhoda ebajku je že Ebike starším ľuďom mentálne uberá vek. Takže aj 80-ročný pánko sa zrazu na ebiku cíti ako 35-ročný a keď sa pri tom pocite pozabudne, tak začne žmurkať na 25-ročné korčuliarky ... :)


Nieco o tom viem. Pruser je v tom, ze ak nahodou by dotycna reagovala kladne nespomenul by som si co to znamena a ak ano tak by som sa strasne zlakol. :rofl:
22.06.2023 - 09:50:42
26
Marcel, a nevytlacilo ti slzu do oka ked si pozoroval tie blesky? Tolko premarnenej elektrickej energie pri tych vybojoch, to e-"bajkera" musi naozaj zaboliet.
A najviac asi vtedy ked sa na booste snazi ujst pred burkou, vsade okolo same blesky, vôňa ozonu, elektrony idu zdiviet, az ich je citit vo vzduchu a .... v baterke suchoty (slovom posledne dva elektorny). Našľaktrafenie.


Naposledy upravil Minikin dňa 22.06.2023 - 09:53:57, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2023 - 09:52:54
00
O M500 som len cital ked som riesil kupu a pochopil som to tak, ze ma 5 stupnov asistencie. Ep8 ma sice len tri ale su "variabilne" a rozsah sa reguluje tlakom v pedaloch vdaka comu sa vozi aspon ciastocne " za svoje" preto som to aj kupil. Mam to len mesiac ale este sa mi nestalo aby motor pomahal ak len na prazdno tocim pedalmi a nezatlacim aj ja, je to proste odstavene.
22.06.2023 - 09:53:36
00
Minikin - Je to presne ako na diskotéke, na ktorej ťa ale žiadna baba nechce ... :) Každopádne ebiker pred búrkou neuteká, búrka je predsa jeho milenka :)

Lubor1 - na M500 sa dá nastaviť buď 3, 5 alebo 9 stupňov. Kde vlastne max a min sú rovnaké, zbytok je interpolovaný medzi počet stupňov. 5 stupňov je optimum.
Skúsim točiť trochu dole kopcom či to niečo bude dávať, ale keďže je Bafang skôr všeobecný blbuvzdorný systém, tak tam asi nejaká základná pomoc pri točení bude a do maxima to asi pridáva podľa tlaku. Má to aj stupeň 0, kde je prípomoc vypnutá.
22.06.2023 - 10:17:10
00
keyboard_arrow_up