lto napísal:
VTV: ak je to s najmensom pripomocou namahave ako klasika, tak aky to ma zmysel , pouzit ebike ? :D

A rozdiel medzi chcieť a musieť chápeš?
20.06.2023 - 11:37:11
02
ivast napísal:
sorcerer Hejt prameni z toho ze tieto pololegalne motorky umoznuju ludom ktori si to nezasluzia dostat sa na miesta kam nepatria. Presne ako cuzy v lodickach na Lomnickom stite.


Toto presne inak umožnili aj horské bicykle. Do hôr začalo chodiť množstvo ľudí, ktorí by tam pešo neprišli :lol:

Keď prišiel nástup horských bicyklov, tiež to všetci peší turisti nevítali s nadšením :)
20.06.2023 - 12:06:04
08
rs955i napísal:
A rozdiel medzi chcieť a musieť chápeš?

a kontext prispevku na ktory som reagoval chapes ? :)
20.06.2023 - 12:34:27
10
lto napísal:
VTV: ak je to s najmensom pripomocou namahave ako klasika, tak aky to ma zmysel , pouzit ebike ? :D

Napríklad mne osobne to šetri cyklistikou zničené kolená.
20.06.2023 - 12:40:18
00
tr3mp nesuhlasim, na MTB ides za vlastne, akurat setris cas. Do tych hor ktore mam ja na mysli mtb neprinieslo viac ludi, akurat niektori uz nechodia peso. Zato elektricka motorka s pedalmi vyvezie bruchacov kamkolvek, aby si tam pripadne zavolali HZS k vybitej baterke ;-]
20.06.2023 - 13:00:50
13
ivast napísal:
tr3mp nesuhlasim, na MTB ides za vlastne, akurat setris cas. Do tych hor ktore mam ja na mysli mtb neprinieslo viac ludi, akurat niektori uz nechodia peso. Zato elektricka motorka s pedalmi vyvezie bruchacov kamkolvek, aby si tam pripadne zavolali HZS k vybitej baterke ;-]


V kopcoch ideš polovicu cesty za vlastné :) Ak idem na bicykli po kopcoch, tak do kopca makám, z kopca sa veziem bez šľapania a ak je dobrý profil trate, tak sa viem len tak viezť ešte pekný kus po skončení kopca aj po rovine, prípadne do mierneho kopca.

Ak idem pešo/bežecky, tak do kopca makám. Po rovine makám. Dole kopcom je to ľahšie, ale stále idem dosť výrazne za svoje. Nie je to len vezenie sa ako na bicykli.

Inak to je práve podstatou bicykla. Ten čas šetríš práve preto, že je to ľahšie ako ísť pešo. Ideš za vlastné, ale nie až tak namáhavo ako pešo a vo viacerých momentoch nejdeš ani za vlastné, ale využívaš pohybovú alebo kinetickú energiu (spôsobom, akým to pešo nie je možné).
20.06.2023 - 13:11:19
03
Ked sa na vec pozries fyzikalneho pohladu, na bajku stale ides za vlastne, ked dole tak spotrebuvas energiu ktoru si naakumuloval vynesenim sustavy jazdec - bike do prislusnej vysky prekonanim gravitacnej sily. Bajkom vyrazne zvysis efektivitu vyuzitia, pri pesej ceste je efektivita nizsia [ predtym som toto popisal ako "setrenie casu" ]. Stale sa ale bavime o scenari v ktorom vsetku potrebnu energiu vygenerovali tvoje svaly [ pripadny vietor zanedbame ].
20.06.2023 - 13:20:23
01
Ak to chapem správne tak aj korčuliari sú vlastne chodci čo podvádzajú… :)

Nakoniec vsetko co nesúhlasí z nazorom tradičnej večšiny je čudné, podvodné a neakceptovateln, hodné vlastného zamyslenia sa.

Teraz ma napadlo že všetky pridavné veci a zariadenia k ľudskému telu sú vylepšenia… počnúc ponozkami cez topanky , korcule a bicykle, motorky , auta , vlaky, ruksaky, lyže, lietadlá až po rakety vlastne nutia ľudí podvadzať či obchádzať zakony prirody a ničia pravú podstatu naheho človeka stvoreného bohom.
Taký človek by sa už teda ani nemal právo tváriť ako človek a už vôbec sa za neho považovať. :D
20.06.2023 - 13:26:32
02
ano, ruksak brutalne pomaha motorom :D
20.06.2023 - 13:43:34
01
ivast napísal:
Ked sa na vec pozries fyzikalneho pohladu, na bajku stale ides za vlastne, ked dole tak spotrebuvas energiu ktoru si naakumuloval vynesenim sustavy jazdec - bike do prislusnej vysky prekonanim gravitacnej sily. Bajkom vyrazne zvysis efektivitu vyuzitia, pri pesej ceste je efektivita nizsia [ predtym som toto popisal ako "setrenie casu" ]. Stale sa ale bavime o scenari v ktorom vsetku potrebnu energiu vygenerovali tvoje svaly [ pripadny vietor zanedbame ].


To využitie akumulovanej energie platí len v prípade, že začínaš na rovnakej, alebo nižšej nadmorskej výške. Ak sa časť cesty vyvezieš, či už vlakom, autobusom, autom či lanovkou, tak to neplatí.

Inak z hľadiska využívania energie, možno o zjazdároch, ktorí sa vyvezú lanovkou na kopec a následne idú dole kopcom, hovoriť ako o športovcoch? Rozdiel výdaju energie pri použití bicykla bez prípomoci a s ňou je pri zjazde zanedbateľný.

Druhá vec: ak by mal niekto doma dynamo nabíjačku, napr. na stacionárnom bicykli, tou by si nabil batériu na elektrobicykel vlastným šľapaním a tú neskôr použil v teréne, tak to už ide by už išlo o športové bolo použitie bicykla za "vlastné"? Lebo v takomto scenári všetku potrebnú energiu vygenerovali vlastné svaly. Či sa ráta len okamžité generovanie na mieste? Len to by zase neplatilo zjazdovanie dole kopcom :lol:
20.06.2023 - 13:55:03
01
chcel by som vidiet toho ebikera co si nabije baterku doma tocenim na rotopede ;-] s takym pojdem rad na vylet a pod kopcom rad pockam kym si trochu "donataca" do zasoby LOL
20.06.2023 - 14:09:10
00
tr3mp jaaaj...to s tým stacionárom si nemal spomínať...teraz ti marseluspp napíše že jazda na stacionárnom bicykli je ako sex s nafukovacou ančou :lol:
20.06.2023 - 14:24:54
00
https://www.youtube.com/watch?v=Tb4nF4g85Rk
20.06.2023 - 14:31:11
10
Co sa deje na e-biku ked dojde baterka? Treba tahat aj motor? Lebo dnes som videl jednu tetku ako to tlacila na rovinke.
20.06.2023 - 18:37:56
00
Pre biobikeristov*:

https://www.nytimes.com/2023/06/20/nyregion/nyc-chinatown-fire.html

* biobikerista, rozumej biobikerský fundamentalista
20.06.2023 - 19:40:28
00
keyboard_arrow_up