Jano1987 napísal:
Teraz začínam byť zmetený... Na sídlisku chcem autom odbočiť doprava, ale nemôžem, ak za mnou bude cyklista, lebo má prednosť. Ale ten ten zase musí dávať prednosť, ak pôjde auto zprava... Teda ja musím stáť, cyklista ma predbehne aby zastavil, a dal prednosť autu zprava? Už sa teším na ten bordel a ďalších mŕtvych, lebo cyklisti si zapamätajú, že môžu ísť rovno, lebo majú prednosť. Už ma len zaujíma, či to bude platiť, aj keď bude auto v odbočovacom pruhu a cyklista sa rozhodne ísť rovno, lebo však načo ísť v priebežnom pruhu, ak pôjde po chodníku a pôjde rovno, ak pojde po tráve, či vyjazdenej cestičke vedľa cesty a vybehne v križovatke... Samozrejme podľa tejto logiky, ak auto chce odbočiť vľavo, tak dáva prednosť protiidúcim. Ale po novom teda najskôr bude musieť zistiť, či vedľa cesty po ľavej strane nevedie obojsmerná cyklotrasa, lebo ešte aj cyklistovi zozadu potom musí dávať prednosť. Či nemusí? Týka sa to len ak odbáča doprava?Kto je zodpovedný za tento bordel?

Z logiky veci vyplýva len jedno správne riešenie, ale to by si si nesmel vysvetlovat veci inak ako su dané: ak pojdeš pred cyklistom a dáš zmamenie smeru jazdy vpravo tak máš prednosť pred cyklistom, ale ako náhle si za ním alebo vedľa neho tak má prednosť cyklista ktorý pokračuje rovno, neviem čo je na tom tak zložité
05.06.2023 - 14:38:17
00
ale to je, keď cyklista obieha stojacu, či pomaly pohybujúcu sa kolónu po ceste, po pravej strane pruhu.
05.06.2023 - 14:46:05
00
jano a ktorý cyklista okrem teba ide hlava nehlava ? Väčšina cyklistov si uvedomuje svoju zraniteľnosť a v tebou popisovanej situácii na sídlisku si dávajú sakra pozor ... aneb podľa seba nesúď zákony
05.06.2023 - 14:57:50
00
Palo TT napísal:


co, akej políci ? ved zahynul cyklista a riešime čo treba v takej sitácii robiť aby v podobnej nezahynul další, kto mal prednosť, že bolo zlé vodorovné značenie z toho sa ,,nenajeme,, podstatné v takej situácii kedy je možnosť áut odbočiť vpravo teda v podstate v križovatke alebo tesne pred ňou nenachádzať sa vedľa auta ale byť za ním až dovtedy kým neni zjavné čo urobí. či odbočí v pravo alebo pôjde rovno bez ohľadu na to kto má prednosť a či auto dá smerovku, už vôbec nie ho z pravej strany v takomto mieste predbiehať - toto je ponaučenie z tohto prípadu ako sa tu niekto pýtal


Naposledy upravil Hosť dňa 05.06.2023 - 15:21:21, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2023 - 15:19:34
00
Škoda slov, ale ako by povedal klasik: v logickom počinani nehledej souvislosti
05.06.2023 - 15:20:27
00
furt si nepochopil o čo ide ? ešte raz: v križovatke, v mieste kde môže auto odbočiť z priameho smeru v pravo alebo vľavo nemôžeš ísť vedľa auta lebo ťa môže zrámovať, ak ideš aj za ním nesmieš sa počas jazdy pri eventuálnom odbočovaní tohto auta dostať na jeho úroveň ale musíť to ubrzdiť - ináč smola


Naposledy upravil Hosť dňa 05.06.2023 - 15:31:08, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2023 - 15:22:29
00
A to si zistil až teraz?
05.06.2023 - 15:28:24
00
ale ved na to sa tu pýtal matkobass, nevieš čítať s porozumením ? čo robiť aby sa také niečo už nestalo inému tak som napísal že v križovatke, tesne pred ňou bez ohľadu na to či auto dá smerovku v pravo alebo nie nesmieš byť vedľa neho a ak ideš za ním musíš byť stále pripravený že ti vpravo skríži cestu teda musíš byť schopný ubrzdiť tak aby si bol furt za ním


Naposledy upravil Hosť dňa 05.06.2023 - 15:40:50, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2023 - 15:32:29
00
Asi nie. Stala sa nehoda, zatiaľ nik nevie ako, ale to len preto, lebo sa nepozrel na tunajšie fórum. Správne?
05.06.2023 - 15:37:04
00
nepochopil si, matkobass sa pýta či je nejké ponaučenie z tejto nehody pre dalších, napríklad aj tých čo tam budú prechádzať o hodinu, zajtra, pozajtra, ked si toto prečítajú tak ich tam alebo na podobnom mieste náves odbočujúci v pravo nezrámuje, pochopil ?
05.06.2023 - 15:42:22
00
padlo tu uz dost paragrafov tak jedna kontrolna =)

https://www.google.com/maps/@48.1552265,17.1460176,3a,77.3y,339.15h,88.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZ8em8CLDVS-_4fCwzal1gg!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
1. dava prednost cyklista
2. dava prednost auto
---
---

Ked idem na biku tak pre seba uplatnujem pravidlo, silnejsi ma prednost =)
Dovod je jednoduchy. Nevies co za vodica sedi v aute.
Skuseny, neskuseny, pozna pravidla, nepozna, je unaveny, nie je, je nasraty, je v pohode, venuje sa riadeniu, ci cumi ockom do mobilu, atd.

"Radsej stratim minutu zo zivota ako stratit pre minutu zivot"

Cize aj ked mam prednost, radsej spomalim, aby som ubrzdil, som opatrny. Ked ma pusti, viem, ze vie, idem.
Ked ma nepusti, preleti, tak nemusim potom Sv. Petrovi pri brane vysvetlovat: "Ja som mal prednost"

To iste plati pre odstupy za vozidlom, neuvazujte za vodica. ci ma(l) dovod zabrzdit ci nie.
---

Aj cyklisti su nevypocitatelni.
Minule som isiel dolu kopcom smerom spod Somara. A nejaky trulko tam letel jak o zavod a preletel okolo mna.
Isiel som tak 30-40 kmh, som opatrny. Nikdy neviete, co sa moze stat, Zahranite na konari, kameni, prebehne srnka, prechadzate zo stopy do stopy, kvoli lepsej stope. Navyse pri zjazde nepozerate za seba, takze ten co ide za vami by mal davat pozor. Keby aspon prisiel za mnou, spomalil, zakrical, tak ho pustim.
Strasne sa musel ponahlat, o 100 m dole bol Kozi chrbat, tam ma mohol kludne obehnut.
https://sk.mapy.cz/s/refefecuda
05.06.2023 - 16:00:33
00
Ivan ty si nepochopil a robis jednoznacne zavery namiesto policie. O tom bol moj prispevok. Ze dobehol cyklista kamion je sice aj podla mna pravdepodobnejsie, ale kludne to mohlo byt aj naopak. A v takomto pripade je jedinym poucenim nejazdit po ceste. Riadim sa nim, ale nie vzdy sa to da.
05.06.2023 - 16:03:32
00
Red1 Cyklotrasa konciaca priechodom cez cestu :y: Projektanta zastrelit.
+ https://www.mtbiker.sk/forum/post1912952.html#p1912952
05.06.2023 - 16:08:22
00
ohľadom vašich vyššie napísaných príspevkov...dnes idem po vyznačenom cyklochodníku ktorý je súcasťou cesty...na semafore svieti červená s stojí tam jedno auto,smerovku zapnutú nemá takže predpokladám že pôjde rovno ale pre istotu zastanem za ním. naskočí zelená,vtedy zapne pravú smerovku a šup doprava. pre niektorých je zjavný problém dopredu upozorniť ostatných čo chce urobiť/kam mieni ísť
05.06.2023 - 19:48:06
00
A uz xyz-krat som videl, ze to znamenie o zmene smeru jazdy (blinker) vobec nedal. :(

Nie o odbocovani: v dobrom spominam na Albansko. Pri nejakej nestandardnej situacii (zastavenie, spomalovanie,...) často ale s citom pouzivali 'blikacky', vystrazne/varovne svetelne signaly presne na to, na co su urcene.
05.06.2023 - 19:57:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up