Palo TT Mal som nutkanie to najskor tak poslat, aj som to mal uz vyplnene, ale potom ma cosi zmatalo to zadat ako cezhranicnu :doh: Takze neviem ci by to preslo. Holt uz budem vediet :|
16.05.2023 - 18:37:08
00
Gusto0 A v nejakom IBAN checkeri ho vypise ako OK?
napr. tu https://wise.com/gb/iban/checker

Jaiub btw. SEPA platbu mozes poslat aj na ucet v CR, len to ma iste nevyhody.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1814514.html#p1814514
16.05.2023 - 18:39:38
00
tak mas poucenie za 24 Euro. Posielam obcas nieco do Estonska, alebo z DE som si posielal na svoj ucet a nikdy som nic neplatil. Ale pri posielani do CR ma uz skasiruju.
16.05.2023 - 19:38:08
00
Palo TT ani iban je urcite dobry.
16.05.2023 - 20:13:47
00
Gusto urcite nenapis v akej banke, ani nedaj obrazok ake moznosti platieb ib ponuka, lebo by to mohlo nahodou ukoncit toto hadanie ;)

Napriklad fio to ma podelene nasledovne
www.fio.sksamozrejme je vhodne vediet, co ktora platba znamena, podla toho su uctovane poplatky a "povoleny" iban
17.05.2023 - 08:52:21
00
Gusto to napísal hneď vo svojom prvom príspevku k tejto téme, VÚB.
17.05.2023 - 09:41:58
00
[quote="@1942632"]Dudo Lebo som prvykrat platil taketo nieco a vahal som ci dat sepa platbu alebo cezhranicnu. Samozrejme som dal tu, lebo som nevedel… :tmi:
Tiez som z toho prekvapeny, cakal som ze to je eur-eur ze tam bude nejaky minimalny poplatok…Mimochodom, unicredit.[/quote Presne toto iste som dal 2 mesiace nazad tiež v Unicredite, žiadne upozornenie, nič len si to stiahlo 5+19e.Riesil som to ako reklamáciu bez záujmu riešiť to prozakaznicky. Takže som to eskaloval na NBS ci je takýto postup banky ok, pretože ak majú niečo nazvané cezhraničná platba evokuje to že máš takto uhradiť aj platbu v EUR do Nemecka.vysledok by som mal vedieť do 60dni. Inak CSOB ta napr.upozorni že to máš vykonať ako SEPA platbu podľa IBANu UniCredit nie.
17.05.2023 - 10:40:58
00
aha tak pardon - pozeram ze to VUB-ka rozdelila a je to jasne
v ich IB ked ides posielat na ucet mimo SR musis dat platby/zahranicny prevod a tam je este rozdelenie
"SEPA-Europrevod
Prevod v rámci Európskej únie a EHP v mene EUR, ktorý je spoplatnený rovnako ako tuzemský prevod."
"Cezhraničný prevod
Prevod, ktorý nespadá pod ostatné prevody, napríklad prevod do ľubovoľnej krajiny v akejkoľvek mene."
17.05.2023 - 10:51:32
00
mkovacik napísal:
Presne toto iste som dal 2 mesiace nazad tiež v Unicredite, žiadne upozornenie, nič len si to stiahlo 5+19e.Riesil som to ako reklamáciu bez záujmu riešiť to prozakaznicky. Takže som to eskaloval na NBS ci je takýto postup banky ok, pretože ak majú niečo nazvané cezhraničná platba evokuje to že máš takto uhradiť aj platbu v EUR do Nemecka.vysledok by som mal vedieť do 60dni. Inak CSOB ta napr.upozorni že to máš vykonať ako SEPA platbu podľa IBANu UniCredit nie.

Sak prave, ziadne upozornenie, nejaka napoveda, nic. Len takto zarabaju na neznalosti... Paci sa mi ze si to reklamoval a som zvedavy na vysledok, ja som sa po tom ako som to nasiel definovane v cenniku na to neodhodlal, necitil som sancu uspiet... Ked ratam, pred dvoma mesiacmi, 60 dni.. to uz by coskoro malo byt?
Mne zaciatkom roka bezdovodne zadrzal bankomat inej banky kartu, tak som to hned riesil, blokoval, ziadal novu... Okamzite si strhli poplatok 10€ za vydanie novej, ze co? Za co? Ved som v tom totalne nevinne.. Tak som to tiez reklamoval a vratili mi to, to bol ale teda iny pripad...
17.05.2023 - 14:48:34
00
Reklamácia u UniCredit mi bola zamietnutá, takže som namietal zmätočnosť označenia a z môjho pohľadu neetické chovanie sa banky na NBS Odbor dohľadu nad bankami...zistenia ohľadom oprávnenosti mojej sťažnosti by mi mali zaslať do 16.6.2023...Už mi ani tak nejde o tých 24e, ale o to, že keď som UniCredit popísal v čom je problém a ako by ho mohli vyriešiť aby sa to do budúcna nedialo tak sa tvárili že všetko je ok. Takže chcem, ak sa preukáže že som mal pravdu, aby UniCredit prepracovala svoj formulár na zadávanie platieb cez mobil, aby sa už nemohla takto obohacovať na omyle klienta a to im môže uložiť ako povinnosť len NBS.
17.05.2023 - 15:10:48
00
Vkladovy bankomat (SLSP) mi pred par dnami zahlasil, ze jedna stovecka mu je podozriva, a tak si ju odklada bokom. Pripisali celu sumu s tym, ze ak sa podozrenie potvrdi, tu stovku si strhnu. Stalo sa uz niekomu, ze by vyhlasili takto vlozenu bankovku za falosnu? Znamena to pripadne okrem smutku zo stratenej stovky este aj dake potahovacky?
17.05.2023 - 15:11:13
00
mkovacik ked si precitas moj prispevok kusok vyssie VUB to tiez nema napisane. len ze sepa europrevod je spoplatneny ako tuzemsky prevod co je vacsinou 0. ale pri prevode do inej meny uz neupozornuju na nic - eticky by tam malo byt dopisane ze je spoplatneny podla platneho cennika. aby ti trklo ze to nebude zadarmo. ale takych neupozorneni maju ovela viace. ako ked mi pani pri zakladani uctu natrepala uplne kraviny a ked presiel prvy mesiac nestacil som sa cudovat za co vsetko platim a mal som mat v cene uctu. nakoniec som si to musel sam dohladat, popytat sa inej osoby a upravit.
17.05.2023 - 15:23:31
00
Zoidberg napísal:
Vkladovy bankomat (SLSP) mi pred par dnami zahlasil, ze jedna stovecka mu je podozriva, a tak si ju odklada bokom. Pripisali celu sumu s tym, ze ak sa podozrenie potvrdi, tu stovku si strhnu. Stalo sa uz niekomu, ze by vyhlasili takto vlozenu bankovku za falosnu? Znamena to pripadne okrem smutku zo stratenej stovky este aj dake potahovacky?

Ak by sa potvrdilo že je falošná tak určite budeš oslovený PZ SR za účelom podania vysvetlenia ako si k nej prišiel.
17.05.2023 - 15:23:57
01
To gusto0 : áno je to taka doba že ty si musíš dohladať informácie sám a špeciálne v finančnom a poistnom biznise kde by som na front officoch čakal odborníkov...čo už
17.05.2023 - 15:29:30
00
Vklad cez bankomat na účet spoplatnený 7€, ucb
17.05.2023 - 15:42:31
00
keyboard_arrow_up