keď vy nie ste schopní s porozumením prečítať krátky príspevok, kde sa vo vás berie presvedčenie, že my budeme čítať tie vaše výlevy na dve strany? btw ja som teda na strane rodiča čo ide s detmi a aj necyklistickými rodičmi na výlety a tam zavadziame a deti sa nám hádžu pod kolesá iným .... a aj v pozícii toho rýchleho cyklistu, čo mu každý zavadzia .... a nezažívam ani žeby mi rodič vynadal za zvonček alebo zato že jeho dieťa zavadzalo ... a aj opačne sa stretnem skôr stým, že hoc aj s trpiteľským výrazom tí rýchlici zaflekujú a nejako sa premotajú ako by šli biť mňa či moje dieťa .... ale možno potom prídu sem na fórum a napíšu výlev pod nickom janoxyz a len naživo sa hanbia
11.05.2023 - 09:31:40
05
Kto tu hovorí o bití rodičov s deťmi? Celý čas som tu písal, že rodič mal na háku, čo jeho dieťa robí. Videl som to zdiaľky, spomalil som pre istotu, napriek tomu to tie dve cca 10 ročné deti poslali tesne predo mňa a nebol som jediný, komu to spravili. Rodičia nezáujem. Na normálnym tónom prenesené: "Prosím vás, dávajte pozor na svoje deti, jazdia aj v protismere a skoro sme sa kvôli tomu zrazili." Reakciou na to boli nadávky a obviňovanie mňa za vzniknutú situáciu zo strany rodičov.

Ja som bol učený, ako dieťa, že toto je ihrisko, lúka atď, môžeš blbnúť. Toto je chodník, môžeš blbnúť, ale chodci majú prednosť a mám sa správať slušne. Toto je cesta, tu sa neblbne, existujú nejaké pravidlá. Ale možno chcem asi veľa od ľudí, aby aspoň niečo dodržiavali.
11.05.2023 - 10:12:37
00
media.tenor.com
11.05.2023 - 10:31:11
02
Je zopar dovodov, preco deti nie su trestne zodpovedne, su "zakonom chranene" a nie su "svojpravne". Vacsina ludi to chape. A potom sa najde exot, ktory povie, ze ked to nesvojpravne decko nedodrzi nejake pravidla, tak ich nemusi dodrzovat ani on, stary somar. Gratulujem.
To, ze decka sa motaju kade tade, nevedia sa dobre bajkovat, casto sa pozabudnu zvlast ked ich nieco zaujme je ocakavane a normalne. Su to deti, este sa to len ucia a maju do 14r cas, az potom su ciastocne brane na zodpovednost za svoje ciny.
Naopak to, ked si na nich nejaky "cyklista" potrebuje honit ego a este to aj vypisovat na internety, pricom tam rovnako vypisuje ako sam pravidelne pada z bicykla, to je na zamyslenie...
11.05.2023 - 11:56:32
14
scarinko napísal:
Toto je ale problem v rodicovi. Nema sebareflexiu. Miesto toho aby ti povedal sorry a vysvetlil dietatu co robi zle tak to berie ako osobny utok na dieta a rodinu a ihned sa brani utokom (asi ako ten pes). Proste arogancia. Co ty mi tu chces hovorit. Staraj sa o seba atd. Taky je svet, nepriznat si chybu ale hned zautocit a zastrasit.

si mi pripomenul jeden môj príspevok z minulého roku za ktorý ma umínuskovali...nadával som na ženu ktorá išla na bicykli a pred ňou chlapec už neviem koľko mohol mať...7-8 rokov?... decko zrazu šup do protismeru,na mtb mám zvonček ale išiel som na cesťáku kde nemám tak som zakričal "pozor" ,žena keby zakričala: " Jožko napravo choď " ...ale nie, ona začala vrieskať na mňa že nech ja dávam pozor, vezme si potom to dieťa z toho nejaké ponaučenie? asi sotva,skôr si povie : môžem si robiť čo chcem však mamka pošle uja do teplých krajín
11.05.2023 - 12:23:20
05
"...ale nie, ona začala vrieskať na mňa ..."
toto je samozrejme zlé ... len ja fakt nechápem kde na tých rodičov chodíte? Ja takých osobne nepoznám v okolí a buď ani nestretávam alebo stretnutia s nimi hneď zabudnem :) možno preto vás nechápem ...
11.05.2023 - 12:34:55
00
Sčasti fikcia, sčasti prikrášlená realita.
11.05.2023 - 12:37:53
05
a ešte jednu a už naozaj poslednú poznámku k tejto téme odo mňa .. ísť cez krásny deň na detmi/kočíkmi/... frekventovanú hrázdu/cestu/... a čudovať sa, že tam sú ... je imho známka duševnej choroby
11.05.2023 - 12:40:55
05
Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Pak si najal hostinec na náměstí v Opočně, zas mu tam chodili.
11.05.2023 - 12:46:19
20
a nie je znamka dusevnech choroby ist s kocikom po cykloceste a este sa rozculovat ked ta niekto upozorni ze tam nemas co robit?
11.05.2023 - 12:48:52
05
perez napísal:
Sčasti fikcia, sčasti prikrášlená realita.

blá blá blá...na toto som si tu už zvykol že aj keby som mal kameru a natočil to tak sa nájde nejaký mudrc a povie že to bolo nahrané video so zaplatenou komparzistkou :D :D :D
doplním teda ešte jednu moju "vymyslenú" príhodu:
idem po cyklocestičke,za zákrutou stoja dve mamičky s kočíkmi,jedna naľavo,jedna napravo a riešia niečo v kočíkoch (neviem čo,čiapky na očiach detí,to je jedno),bol som na HT-čku takže som ich obišiel po tráve,
P.S mamičky s kočíkmi mi nevadia
11.05.2023 - 12:50:02
04
V tvojom prípade som mal na mysli tú “augmented reality”. Píšeš, že si zakričal “pozor”- ono je veľký rozdiel ako to zakričíš. Možno keby mala dotyčná matka možnosť opísať to tu, tak napíše že si začal vrieskat ako zmyslov zbavený (toto je tiež fikcia, aby si to nebral úplne doslovne ako jeden plačko tu).
No, a ako to teda dopadlo? Ty si slušne upozornil dieťa, ona ta zdrbala a ty čo? Vysvetlil si jej, prečo nemá pravdu a čo jej dieťa porušilo?
11.05.2023 - 13:27:09
00
lapaloma napísal:
" ... len ja fakt nechápem kde na tých rodičov chodíte? ...

normálne, ako keď vrana k vrane sadá :-)
11.05.2023 - 13:30:01
00
Aj ja dam jednu fikciu, idem si raz na mtbiker a tam nebol ani jeden ublizeny mindrak, co si potrebuje liecit ego historkami o deckach a mamickach s kocikmi ;)
11.05.2023 - 13:57:19
01
ja mám fikciu, idem si raz na mtbiker a cyklisti budú vyžadovať rovnakú mieru zodpovednosti a dodržiavania predpisov od seba ako od vodičov motorových vozidiel.
11.05.2023 - 14:08:28
03
keyboard_arrow_up