Celý tento ,,šport´´ tak trochu postráda základnú logiku a je skôr na smiech bez ohľadu na to ako sa ebajkeri štýlovo poobliekajú.

V čisto teoretickej absurdnej rovine, predstavme si napr. bežecké e-tenisky ktoré by umožnili ľuďom trpiacim obezitou navlečených v slušivom kompresnom bežeckom oblečku veľkosti 5XL držať krok a prekonávať trénovaných bežcov.
Následne nás príde nejaký marselsup poučovať že sa jedná o evolúciu behu a bežní bežci bez mechanického dopingu sme vlastne frustrovaní :)
Absurdita? O pár rokov možno realita.

Ja ebikerom bez hejtu odporúčam prestať s podvádzaním ihneď, začať sa hýbať bez dopingu a vyhnúť sa tak rokom frustrácie z vlastnej pretvárky a kíl naviac.
Telo vám poďakuje za endorfíny a na zdraví sa to prejaví tiež. Nuž ale každý sme strojcom svojho štastia :)
02.05.2023 - 16:02:14
57
to uz existuje https://youtube.com/shorts/Hu2xfLcgh_c?feature=share
02.05.2023 - 16:24:34
00
No ešte by to chcelo aby im to aj ručičkami hýbalo, takto by vynakladali na pohyb priveľa vlastnej energie ktorú si tak dlho budovali nič nerobením-jedením.
02.05.2023 - 16:28:49
01
sorcerer napísal:
mám dosť. ráno o 9.00 na Šachtoch asi 18° C nebolo. ale niektorí ste tak zaslepení, že to už hraničí s mozgovou chorobou. a potom sa tu nezabudnite sťažovať, že vás majú éčkari na háku keď potrebujete pomoc. to je tá karma asi ;)


Dnes som bol o 10tej na Sachtickach aj ja v tenkom drese s dlhym rukavom a kratasoch, o cca 20min na Panskom diely, trosku pofukovalo ale rozhodne to na teplu bundu nebolo, maximalne tak na fukerku.
Mimochodom cestou hore ma predbehol starsi pan (tak po 60ke) na celopevnaku bez motora, takze ked sa chce tak sa da.
Osobne e-biky nezatracujem, ale akceptujem ich len v nasledujucich pripadoch: chlap na bajku v spolocnosti zeny na e-biku; clovek zo zdravotnym alebo inym telesnym hendikepom (nie obezita); dochodca; zjazdar/endurista profesional v treningovom procese; city bajk; cargo bike.
Hlavne neznasam akychkolvek cyklistov a e-kolobezkarov na chodniku a prechodoch pre chodcov.
02.05.2023 - 16:49:20
02
lenže dnes bolo po dvoch teplých dňoch, v nedeľu bolo po chladnom týždni. mimo to, je každého osobná vec ako sa oblečie, ale niektorí biobajkeri si na tom staviate "kampaň" :D
a naozaj vám tu nedošlo, že my mnohí nemusíme jazdiť s motorom, ale chceme, pretože je to väčšia zábava? nepotrebujeme loviť KOMy, ani pretekať, ani si niečo dokazovať. tým ale samozrejme netvrdím, že zopár takých sa nenájde, ale to platí pre všetky cyklistické disciplíny.


Naposledy upravil sorcerer dňa 02.05.2023 - 17:20:26, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2023 - 17:01:50
02
LMS napísal:
Celý tento ,,šport´´ tak trochu postráda základnú logiku a je skôr na smiech bez ohľadu na to ako sa ebajkeri štýlovo poobliekajú.

V čisto teoretickej absurdnej rovine, predstavme si napr. bežecké e-tenisky ktoré by umožnili ľuďom trpiacim obezitou navlečených v slušivom kompresnom bežeckom oblečku veľkosti 5XL držať krok a prekonávať trénovaných bežcov.
Následne nás príde nejaký marselsup poučovať že sa jedná o evolúciu behu a bežní bežci bez mechanického dopingu sme vlastne frustrovaní :)
Absurdita? O pár rokov možno realita.

Ja ebikerom bez hejtu odporúčam prestať s podvádzaním ihneď, začať sa hýbať bez dopingu a vyhnúť sa tak rokom frustrácie z vlastnej pretvárky a kíl naviac.
Telo vám poďakuje za endorfíny a na zdraví sa to prejaví tiež. Nuž ale každý sme strojcom svojho štastia :)

Sa čudujem,že keď si zožral "všetku múdrosť sveta",že aj ty nepatríš k nám obeznym 😉😀
02.05.2023 - 17:05:12
00
Jeden do polemiky.

Tak som si vyhladal nejake udaje na rovnakom useku.
Pri porovnani s mojim vykonom, mi vyslo, ze som sa v tomto pripade nadrel viac na elektrobiku =))
Skor by som to predpokladal na rovine ci malom stupani, nie pri priemernom 7,4%

ja + ECO. 235 W; 19:48
Príloha:
Raca_Bk_vykon.jpg
Raca_Bk_vykon.jpg 183.96 KiB thumb_up0thumb_down


17. Kromkaj 226 W; 18:05
https://www.mtbiker.sk/segmenty/4910/raca-u-zajacov-biely-kriz?od=1#rebricek
21. TomasDunaj 230 W; 18:09
https://www.mtbiker.sk/segmenty/4910/raca-u-zajacov-biely-kriz?od=2#rebricek

resp. porovnatelne
44. neviempresne 238 W; 19:53
45. cech_miro 236 W; 19:55
https://www.mtbiker.sk/segmenty/4910/raca-u-zajacov-biely-kriz?od=3#rebricek

Predpokladam, ze sa tam nepostuju fakes.
Ale k tomu sa mozu vyjadrit len oni.

Takze aj na ebiku so zapnutou dopomocou (ECO) sa mozete v urcitych pripadoch nadriet viac ako na biobiku.

Mam aj biobike a pouzivam ho castejsie ako e-bike, takze nemam nic proti biobikerom.
Len sa netreba ebikerom automaticky posmievat.
Nebojte sa aj vy zostarnete, mozete mat zdravotne problemy a budete radi, ze si mozete vychutnat jazdu na biku po znamych miestach aj ked to bude uz len na e-biku.

Treba si aj uvedomit, ze nie kazdy ma cas trenovat 3-4x do tyzdna na biku.
Alebo ma aj ine sportove zaujmy a len jednou z nich je aj bike.

Prílohy:

Raca_BK_1.jpg
Raca_BK_1.jpg 112.99 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2023 - 17:36:17
01
https://youtu.be/JBVWkvMuh_k
02.05.2023 - 20:07:13
13
Takze aj na ebiku so zapnutou dopomocou (ECO) sa mozete v urcitych pripadoch nadriet viac ako na biobiku.
Doteraz som nestretol vysportovaneho typka. Pivne pupky na vodorovnej cyklotrase, s hladkym asfaltom...
Na toto urcite emtb nie je treba. :lol:
02.05.2023 - 20:30:45
00
živo si pamätám, keď to tu začínalo, "názorová vojna" medzi žiletkármi a začínajúcim MTB, presne podla tohoto scenára,
1. oblečenie
3. výbava, (smiešno trápny batôžkar)
2. MTbike nie je bycikel iba lepšie BMX
3. forum, toto je MTB, žiletkári nemajú čo do toho pindať
a podobne
história sa opakuje
:-)
02.05.2023 - 20:31:53
03
Kua mam rozpoltenu osobnost. Jazdim cestu, jazdim mtb, aj ruksak obcas mam, dokonca aj gravel. ?
02.05.2023 - 20:39:13
01
A ešte aj najväčší hejter všetkého a všetkých.🤭
02.05.2023 - 20:42:43
00
rs955i napísal:
Sa čudujem,že keď si zožral "všetku múdrosť sveta",že aj ty nepatríš k nám obeznym ??


Všetku nie, keď sa rozdávala, ty s marselsupom ste tam boli prví. Na ebiku samozrejme ;)
02.05.2023 - 20:55:28
03
Kibib napísal:
A ešte aj najväčší hejter všetkého a všetkých.🤭

Tak aspon v dacom som naj 😁
02.05.2023 - 21:18:51
02
Jedine co ma mrzi, ze neuvidim co budu mnohi ti hejteri pisat az dospeju. Staroba sa im nevyhne a ta hroza to be or not to be! Ostat sediet doma alebo to skusit zopakovat e-bikom? :P
02.05.2023 - 22:23:48
02
keyboard_arrow_up