V 61 rokoch nemat trvaly pobyt totozny s adresou bydliska, to mi pride zvlastne. Som si myslel, ze v tomto veku uz maju ludia vlastne byvanie a nulovy zaujem o zmenu bydliska. :-)
29.04.2023 - 00:11:16
00
Myslenie je matka omylu kamo
29.04.2023 - 00:32:18
01
parkovaciu politiku mali zaviezť naraz v celom meste.neviem na čo čakajú.paštekári si tu stále parkujú zadarmo a nič sa nedeje.
30.04.2023 - 18:40:44
00
celá parkovacia politika len vytlačí plebs časom z mesta
a niekto tu spomínal ako paas jemu pomohol v parkovaní na Dvory 4
to je také krátkozraké, platí to len dovtedy kým paas nebude aj ďalej
viď modré čiary, ako potkany sa tlačili auta ďalej a ďalej až kým neboli všade
mimochodom mi nepríde že modré čiary ešte niekto kontroluje

hlavne paas v Petržalke komplet zničí sivé zóny, kde môžem z balkóna odfotiť ako 50aut stojí pred a za teplárňou
ako príde paas miesta zmiznú, ale auta nie a ja sa budem môcť akurát tak zblázniť 😄

tiež tu niekto spomínal o minimálne 2 autách na byt, tam kde som susedov poznal dvory 4, tak b mojom vchode bolo 19aut na 16 bytov, aj tak si po 18 zaparkoval len so šťastím, teda ak sa bavíme o parkovaní na svojej ulici nie na parkovisku pri autoškole
30.04.2023 - 20:39:41
00
Ale kontroluje a rozdava papieriky v hodnote 70 eur 😁
30.04.2023 - 21:00:40
00
Presiel som si ten navrh VZN pre parkovaciu politiku v Bratislave. Fakt som nestihal posledne tyzdne a aj ten dokument som si pozrel 8 maja vecer.

Osobne sa mi to nepaci, lebo uz budem platit, ked sa odveziem autom k lesu a tam si pojdem pojazdit, ale co uz. Lepsie a zaroven aplikovatelne riesenie ako spoplatnenie parkovania navrhnut neviem, takze tie principy su spravne.

Pre mna bolo klucove, ze som nevedel, kedy a kolko mam platit, ked niekde zaparkujem. Bez potreby instalovani aplikacie do telefonu. Iba vyhladat doma info.

Tento problem VZN na svojej urovni riesi. Ciastocne, ale v ramci moznosti urovne pravnej upravy. Vysvetlim:
Su vymenovane zony a ich obsah (podla ulic) a zaroven aj nakreslene mapky. VZN definuje, ze rezident zony (obyvatel) moze parkovat v zone. Ked ide do inej zony, tak plati. VZN definuje aj kolko plati.
VZN nedefinuje, kedy sa v jednotlivych zonach plati. To zatial nechava na prevadzkovy poriadok. Ktory bude vydany.
Zial, to znamena, ze clovek si bude musiet vyhladat aj info o prevadzke a poriadku jednotlivych miest. Ale rozumiem, ze toto bude flexibilne a asi by nebolo vhodne aby to bolo suzastou VZN.

Rovnako VZN v sposoboch platby umoznuje aj SMS platbu (je drahsia, ale je) co nevylucuje cast ludi. Ako vylucuju mobilne aplikacie. Tazko sa uci stary clovek na novu apku. Najma, ak ju potrebuje raz za pol roka.

Z pravneho ramca asi nemam velmi VZN co vytknut.
Teraz pojde o to, ako budu pripravene parkovacie poriadky a cele informacie skompilovane na webe (a v tych aplikaciach) aby bolo mozne si vyhladat a mat informaciu pre takyto use-case:
Byvam na tej a tej ulici. Idem tam a tam. Budem tam zhruba 4 hodiny. Musim platit ? Ak ano, plati sa tam v tom case, ked pojdem ? Kolko ma to bude stat ?

Toto zatial nie je. Ale dufam, ze pri zavedeni sa to na paas.sk nejako objavi. A ze mi aj bude jasne, ci platia modre alebo biele ciary v Petrzalke.
13.05.2023 - 11:34:04
01
sucasni Bratislavski dochodcovia trcia na facebooku, hraju puzzle hry na tabletoch, a smartfony pouzivaju 10+ rokov - nainstalovat a pouzivat nejaku appku zvladnu, to by bol problem pre ich rodicov, nie pre nich..
13.05.2023 - 11:55:24
00
Aaa rodena tolerancia a inkluzia sa ozvala...
Nezabudaj, ze su tu ludia, ktori technologie nezvladaju tak lahko ako ty alebo ja. Konfiguracia tych appiek a registracia prakovacich kariet v nich tiez nie je idealna a na prvykrat neprejde vsetkym. SMS je jednorazovo efektivny a zrozumitelny nastroj.
13.05.2023 - 13:52:59
02
..skor ide o mylnu predstavu ze dnesny dochodca co v Bratislave riesi parkovanie je 90 rocny pastier krav ktory nevie citat a vyplnit svoje meno, adresu a SPZtku vozidla
13.05.2023 - 14:27:19
00
Otázkou je, že dokedy sa budeme vyhovárať, že dôchodcovia... Dôchodca je aj 65 ročná osoba, ktorá už 20 rokov žije s mobilom. Okrem ozaj pár výnimiek, väčšina dôchodcov má nejakú mladšiu rodinu, ktorá im môže pomôcť s appkou, vysvetliť im to, ako to funguje, prípadne má okruh známych, ktorá im to môže vysvetliť. Určite sa nájde aj návod, čo a ako, možno dokonca aj video.
13.05.2023 - 16:09:02
00
A nezabudol by som ani/aj na nedochodcov, ktori proste apky nemaju, nechcu...To nie je výhovorka,ale fakt.
13.05.2023 - 20:02:11
02
No však čo, v Bratislave je teraz veľmi pohodlné parkovanie náhodou, aspoň teda v Starom meste. Aplikácia a vybavené, tuším 2€ za hodinu či jak...
Ale v Bruseli v centre som parkoval osobným autom za 50c od poobedia, možnosť bola až do rána...
14.05.2023 - 08:08:13
00
To je rovnaké zmýšľanie, ktoré kritizoval bývalý riaditeľ Slovenskej pošty, keď chcel nahradiť žlté lístky postupne SMS, mailami, alebo upozorneniami v aplikácii. Ľudia ho skoro zožrali. Že žlté lístky sú tu 50 rokov či koľko, prečo to meniť. Vieš o tom, že stále sú tu ľudia, čo chodia platiť šeky na poštu a nie cez internet banking? A vieš o tom, že pošta si z toho berie extra peniaze? Podľa počtu šekov to môže byť až 20€ mesačne. Tak isto sa stále nájdu ľudia, čo výplatu nedostávajú na účet ale chodia si ju vyberať na poštu. Kto z vás by sa k tomu vrátil?
14.05.2023 - 10:12:48
00
..tak ale taki ludia by sa mali vozit na konskych kociaroch a nie na autach :D
14.05.2023 - 11:16:03
00
Ale aj taký ľudia sa vozia na autách.
14.05.2023 - 13:01:14
00
keyboard_arrow_up